Plunkett & Macleane (1999)

Sympatická historická vtákovina natáčaná v Čechách,kde skvelý Robert Carlyle zasa raz s lahkostou prehrá všetkých tých ostatných a zbytočných hercov.

Král zlodějů (2003)

Pozoruhodný filmový zážitok,ktorý rovnako ako malý hrdina pri svojom vzniku prešiel cestu peklom.Ivan Fila sa do môjho srdca zapísal ako režisér,ktorý presadzuje kvalitu nad všadeprítomnou kvantitou!

Tichý pláč (2002)

Malý ale celkom vydarený filmík o obchode s novorodencami,ktorému k dobru prihráva napínavý dej,primeraná minutáž a v neposlednom rade sympatický herci.Hlavne Douglas Henshall mal toho sympatáka asi v krvi.A aj ked záverečné rozuzlenie sa tak trochu dalo čakat,nič to umna nemení na fakte,že tento film si tie štyri hviezdičky právom zaslúži!

Divoké vlny (2007)

Od súčastných animákov som už nečakal nič objavné a tak som bol milo prekvapený štýlom akým boli natočené Divoké vlny.Animácia síce neprináša nič prevratné ,ale takmer dokumentaristický štýl v animáku?To je naozaj originálny a vydarený tah!Postavičky sú sympatické a vtipné,množstvo humorných scénok a to všetko za doprovodu skvelého soundtracku.Podla môjho skromného názoru,tento rok nemali Divoké vlny ako animák premožitela!

Stopař (2007) odpad!

Už som sa vážne začal bát že tento rok neuvidím nič tak stupidného,primitívneho,hollywoodskeho!A podarilo sa!Tesne pred sviatkami som vzhliadol Stopára a bolo mi z neho naozaj zle!Na tomto filme sa nepodarilo takmer nič!Sean Bean ako psychopat je tak trápny až sa to slovami nedá opísat.Scenár musel písat nejaký milovník počítačových hier starý tak 13 rokov a dalej tu už za zmienku nestojí nič!Proste čistý ODPAD!

Resident Evil: Zánik (2007)

Milla Jovovich by v tejto trilogii bola cool aj keby mala nasebe oblečenú teplákovú súpravu a papuče.

Zlatý kompas (2007)

Pre deti niekedy až moc brutálne a pre dospelých asi dost nudné.Ale pre dospelého s detskou dušou,teda premna,celkom chutná pastva pre oči.

28 týdnů poté (2007)

Niekde v podvedomí mojej chorej mysle,som si pri sledovaní tohto filmu uvedomil že to vlastne skôr ako nadupaní akčný horor vyznieva ako odpor k americkým vojakom,ktorý sa pchajú všade a všade chcú robit poriadok.A ako v skutočnosti aj tu sa im to tak trochu vymklo spod kontroly!A inak celkom adrenalínová jazda!Len ten Robert Carlyle mi bol ako zombík skôr k smiechu!

Orbis Pictus (1997)

Myslím si že drahocenne peniaze,tak potrebné v slovenskej kinematografii sa v tomto prípade mohli využit aj lepšie.Putovanie Terezky je skôr nudné než zaujímavé a o nejakom velkom dobrodružstve sa tiež nedá hovorit!Sem-tam niekoho stretne,nieco sa dozvie,naučí a takto to ide celým filmom.Také nudné putovanie odnikial nikam.A ta Dorota Nvotova v úlohe Terezky je naozaj otrasna!Začal som si mysliet ,že tú úlohu dostala protekčne!Ved jej rodičia sú Juraj Nvôta-Anka Šišková.

Krajinka (2000)

To čo Šulíkovy vážne nechýba je odvaha ale to je tak asi všetko.V ostatnom má ešte čo dohánat!