Patrola (2012)

Poměrně povedená jízda, ovšem bez přínosného obsahu.

Spáči (1996)

Skvost a slast hledět na Bacona, De Nira, Hoffmana a Pitta vedle sebe :-)

Atlas mraků (2012)

Abych řekl pravdu, tak po včerejší tříhodinové projekci v Cinestaru vůbec nevím jak film hodnotit. Netvrdím, že jsem ho nepochopil, ovšem na druhou stranu nemůžu napsat, že jsem ho zcela pobral. Zkrátka na jedno zhlédnutí je podle mě skoro nemožné vše pochytit a dát si věci do souvislosti. Zklamaný jsem ovšem nebyl a jsem rád, že se Hanks vrací na TOP scénu a oscar by mu za jeho roli nemusel uniknout. Před projekcí jsem si toho o filmu moc nepřečetl, takže jsem neměl šajn, že bude jeden herec sdílet více rolí, a tak padaly během filmu hlášky jako: „tohle je Hanks, nene tohle je Hanks apod“ x) na pět hvězdiček to u mě není a je to velká škoda, důvod je jasný, téměř kohokoliv jsem se optal tak film zcela nepochopil, což je podle mě spíše mínus než plus. Ono méně je někdy více a tady to bylo celé možná až moc zamotané a nepřehledné, čekal jsem na nějaký závěr kde se vše objasní (podobně jako Prokletý ostrov), ale ten bohužel nepřišel (alespoň z mého podledu). V širším kontextu by nám pravděpodobně na konci mělo dojít jisté vznešené poslání, spočívající v tom, že každý příběh se mohl odehrát pouze díky tomu, že hrdinové předchozího příběhu v mezní situaci učinili riskantní rozhodnutí a udělali "správnou věc", i když to pro ně znamenalo velkou oběť. Přičemž "správnou věcí" se rozumí "Nemám rád otroctví", "Nebudu již déle trpět útlak", "Překonám strach", "Nebudu Soylent Green" nebo "Zabiju toho hajzla". (citace kinobox.cz)

Howlův kráčející hrad (2004)

Japonskou kinematografii jsem si zamiloval, tak proč "pouze" čtyři hvězdičky? Odpověď je jednoduchá: protože jsem viděl i cesta do fantazie a ta se povedla Miyazakimu lépe :-)

Země bez zákona (2012)

Tvrdé bez servítek a Hardy? Jak já ho miluji [Inception, Warrior, Temný rytíř povstal, Země bez zákona] zná někdo lepšího herce posledních let? Já ne!

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Tak co napsat, byla to pro mě povinnost, jelikož jsem to slíbil přítelkyni a po skončení filmu jsem litoval peněz (kupodivu podobný pohled měla i přítelkyně a to už je co říct), triky zastaralé, děj nulový, prakticky celý film se čeká na závěrečnou bitku, ke které vlastně ani nedojde. Jediné co tam stojí za řeč je slušný výkon Pattisona a relativně povedený soundtrack.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Nechápu zde to malé hodnocení. Zatím jsem viděl CCA 16 dílů (Momentálně se nacházím u 11. dílu - druhé série) a jsem proto nadšen! Čekal jsem, že to bude dobré, ale až tak? Mnozí tu poukazují, že první díly stály za to a pak to jde razantně dolů, rozhodně nesouhlasím, ani nesouhlasím s tím, že chybí napětí. Seriály moc nemusím a to už musí být, aby mě nějaký zaujal proto pět hvězd!

Méďa (2012)

Slušná komedie po delší době jsem se při filmu, taky pořádně zasmál :-)

Sinister (2012)

Po delší době skutečně dobrý horror, po jehož zhlédnutí jsem peněz utracených za lístek ani na minutu nelitoval! Skvělá atmosféra a napětí od začátku až do konce. Zapomeňte na hodinovou prodlevu při seznamování s dějem, postavami apod. tady je jede hned od začátku! Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5, nakonec jsem zůstal u čtyrky. Nejlepší byla ta scéna se sekačkou, kdy se asi na 5 minut pustila ta ruchová stopa a ten zážitek v kině se nedá popsat. Skvělé!

Skyfall (2012)

Tak, po shlédnutí v Cinestaru (Ústí n. L) jsem poněkud rozčarován. Řeknu to takhle určitě lepší jak Quantum of Solace a Casino Royale, ale na 5 hvězd to stejně nemá ovšem i přesto si myslím, že Craig je jasně nejlepší Bond co kdy byl :-) jeho kamenná tvář do filmu skvěle sedí. No nic nedávno jsem totiž shlédnul posledního Batmana, takže jsem byl možná až moc nabuzen skvělou akcí.