• Pohádka

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

O "studiích malého českého člověka" podobného ražení si myslím své. Proto se na nic takového nedívám dobrovolně. Ta jedna hvězda je za neotřelý výklad podstaty víry, který mi v dané situaci přišel opravdu vtipný.

Věc (1982)

Tenhle film jsem viděla poprvé a naposled někdy před dvaceti lety. Přesto se mi vybavuje prakticky do detailů. Myslím, že víc říkat o jeho kvalitě netřeba.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ne, ne a ještě jednou ne. Odmítám se smířit s tím, že mé oblíbené Hvězdné války by měly být najednou zaměřené na úplně jinou věkovou kategorii. Odmítám se smát takovým příšernostem jako je Jar Jar Binks a cokoli dalšího co žije pod vodou a bojuje obaleno v bublinách! Ta jediná hvězda je představiteli malého Anakina za to, že je takovej roztomilej.

Po čem ženy touží (2000)

Místy až neuvěřitelně vtipné (ano, míním například testování dámské výbavičky - stačí mi někdy málo) a k mému úžasu se Mel Gibson obešel i bez svého zmučeného výrazu! Příjemná změna. Velkým plusem v mých očích je pak obsazení Helen Huntové.

Znamení (2002)

Asi bych normálně dala čtyři hvězdy, ale já mám na ten neměnným způsobem zmučenej výraz Mela Gibsona už vyloženou alergii. V Brave Heart mi přišel výborný, ale to jsem netušila, v kolika dalších filmech uvidím prakticky totéž. Takže pardon, ale jenom tři.

Zákon přitažlivosti (2004)

Tenhle film rozhodně nevytěžil z možností, které měl (včetně nádherného Irska), vše, co mohl. Zejména závěr je už jaksi odbytý. Řekla bych. Ale přesto je to příjemné oddychové pokoukání na nedělní odpoledne, když se podaří vystrnadit tatínka s dětmi na chvíli ven.

Galaxy Quest (1999)

Galaxy Quest je parodie především Star Treku. To není třeba prozrazovat nikomu, kdo viděl třeba jen jediný díl kterékoli série. Ovšem, jakožto fanoušek ST s upřímnou radostí uznávám, že jde o parodii chytrou a místy až neuvěřitelně vtipnou. Především díky Alanovi Rickmanovi a jeho postavě.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Tenhle film je "vážný" v rámci Asterixovských možností zhruba prvních deset až patnáct minut. Přesněji do okamžiku, kdy se kapitán pirátské lodi postaví na příď své bárky a zvolá "Jsem králem světááá!". Tímto veškerá "vážnost" filmu definitivně končí. V ten okamžik jakoby si totiž tvůrci řekli "a odteď už to bude jenom sranda!" a ona opravdu je. Tedy alespoň pro mě byla. (Závěrečné "Ti amo" mě proto zastihlo už téměř bezvládnou a polomrtvou smíchy.) Ocení jí ovšem ten, kdo má aspoň trošku nakoukáno, protože valná většina humoru nějakým způsobem těží z citací a parodií jiných filmů.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Hraná Asterixovská trojka byla pro mne naprostým zklamáním. Ty tři hvězdičky jsou tedy za následující: 1. Gérardovi Depardieu, který chudák dělal, co mohl, ale nebylo mu to moc platné. 2. Za "Ave já!" - Vtip, který bych od Alaina Delona vážně nečekala. 3. Za Schumiho, jeho červený vozík v designu ferari, Germania forever na výsledkové listině vozatajských závodů a parodie na Gladiátora s pískem arény... No a tím jsem asi vyjmenovala veškeré světlé chvilky filmu.

Island Son (1989) (seriál)

Němci tenhle seriál svého času uváděli v televizi pod názvem Dr. Kulani. Z mého úhlu pohledu velmi slabého němčináře šlo o standardní doktorský seriál, pro nějž mi mé školní znalosti jazyka bohatě stačily.