• Krátkometrážní

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Zářná ukázka vrcholného herectví v Donutilově podání a nejlepší divadelní adaptace, jakou jsem kdy viděl. Ta síla do nejúžasnějšího konce vypointovaných situací je přímo smrtící.

Tři veteráni (1983)

Sympatické poselství v pohádkovém balení, ke kterému jsem si nikdy nedokázal najít cestu. A to jinak Svěráka považuji bezmála za génia.

Sestry v Londýně (2001)

"A který lord je váš otec?" - "Lord....Voldemort...." Prapodivné setkání anglicky mluvících zemí v nevtipném teenagerovském cosi. Žánrově nijaké, kvalitativně tím spíš.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

I přes desítky repríz, co nás ještě čekají, se minimálně ještě jedné určitě neubráním. Poetické, dojemné a pro každého, kdo jednou vyšel s kamarády ven i velmi velmi osobní.

Trainspotting (1996)

Pro mě snad nejhůř hodnotitelný snímek, co jsem kdy viděl. Na jedné straně jeden z nejlepších výkonů Ewana McGregora, dechberoucí Perfect Day a více než zajímavé vylíčené, pro mě dost cizí prostředí. Na straně druhé ničím nepřekvapující druhá polovina jen zbytečně zahalující původní myšlenku. Ve chvíli psaní komentáře ve mně zůstávají spíše kladné vzpomínky, takže čistých 70% zaokrouhluji výš.

Happy Tree Friends 1 - První krev (2002) (video kompilace)

Nejujetější druh moderní zábavy, který nelze nenávidět. Nápadů, jak nechutně zabít roztomilá lesní zvířátka, je skutečně hodně.

Legenda o Mulan (1998)

Pár let jsem se tomu bránil, ale vyrostla tu klasika. Bitvy překvapují velkolepostí, dráček s cvrčkem pilují všechny hranice humoru a i když se ústřední linka párkrát otře o nějaké profláknuté klišé, napětí a zábavě to neublíží. I tentokrát pak fascinuje písničkový doprovod, kterému vévodí tréninková "I'll make a man out of you".

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004) odpad!

"Mám ráda vědu, ale peníze mám radši", "Když se vrátíme, on zemřel zbytečně" ale hlavně "Mám hlad, že bych vlastní babičku vyměnil za jeden tic tac". Strašlivý film v tom nejevidentnějším významu.

Vlasy (1979)

Poutavý příběh, nádherný soundtrack a strhující závěr. Jenže Forman mezi to nevložil božskou choreografii, nezaměnitelnou atmosféru ani nic, co by měl dobový muzikál mít. A to nedokážu odpustit tím spíš, že se nejedná o originální počin. Písně jsou dokonalé, ale jsou jen poskládané za sebe tak, jak je fanoušci muzikálu očekávají a tak, jak mají a musí být. Ale chybí moment překvapení a dostávám jen božskou hudbu, kterou v této filmové podobě neberu.