Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Vždycky jsem tvrdila (a tvrdit budu), že Sean Connery je nejlepším Bondem. Má charisma, je skvělý herec a role je na něj jak ušitá. Pearce Brosnan je hned druhým dobrým Bondem, jenže ten už zaujímá místo toho "krásnýho sympaťáka", naopak Sean budí úctu. Díky hlavnímu herci a scénáři je to má nejoblíbenější Bondovka.

Elizabethtown (2005)

Jelikož jsem to viděla jen v angličtině bez titulek, přišlo mi to jako pohodovej film. Jenže možná za to mohla moje otřesná angličtina. Každopádně jedno vím jistě - Orlando Bloom v hlavní roli nebyl ten nejlepší nápad. Nevadí mi jako herec, ale prostě mi ve filmech, kam ho cpou, nesedí (kromě Pirátů).

Láska nebeská (2003)

Není romantika jako romantika. Pokud jde o tento film, rozhodně nedám míň jak 4 hvězdičky, protože rozsáhlý děj s několika hlavními postavami a rozsáhlým osudem se mi na tomto filmu vážně líbil. Ta poslední hvězdička je za Alana Rickmana.

Sahara (2005)

Nesnáším Penelope Cruz, ostatní herce téměř neznám, takže her. obsazení na hvězdičce nepřidá, málem ubere. Jinak to ovšem vypadá jako obyčejnej akční film, na kterej (pokud v televizi nic víc není) se klidně podívám.

Americký gangster (2007)

Je to úžasné. Další film z maf. prostředí, který si určitě ráda zase někdy pustím. A to neříkám jen proto, že se o Mafii zajímám. Zdá se mi sice trochu odlišný, trochu chybiček jsem tam také našla, ale to stejně nemá žádný následek v mém rozhodnutí o hodnocení. Denzel mi do role sedí, Russell absolutně. Je to skvělé. Nemám co dodat.

Želary (2003)

Jeden z českých filmů, za které se vůbec nemusíme stydět. Je to krásný děj, má dobré herce (zejména Donutila a Trojana). Nedat 4* bych nemohla.

Slečna Drsňák (2000)

Ničím výrazné, ničím zvláštní, dala bych průměr. Ale jelikož ani herecké obsazení stojí za nic, víc jak 2 nedám.

Armageddon (1998)

Bruce Willis, Ben Affleck, Liv Tyler a strhující příběh lásky, vlastenectví a katastrofy. Co víc k tomu dodat?

Deník princezny (2001)

Dívám se na to z jiného pohledu. Já sama za sebe, ve svým věku a se svým rozumem :) bych dala 1*. Ale z pohledu jiné třináctileté, čtrnáctileté holky, pro které je tento film vlastně natočený bych řekla, že by taková holka dala 4 a víc hvězdiček, jelikož film splňuje všechny požadavky tohoto věku: lásku, vtip, úchvatného kluka, chudinku co se promění v krásku, království či něco honosného a samozdřejmě záporáka. Tohle těm náctiletým holkám přece stačí. Pro ně je tento film vážně dobrý. Mě osobně se líbil jen trochu, akorát Julii Andrews považuju za "herečku" a dámu, ta se mi ve filmu vážně líbila.

Dokonalá partie (2005)

Nejspíš není zrovna zajímavý tento děj, protože je dost jednoduchý, prostý a obyčejný. Ale i tak hezky a příjemně romantický, ale taky dost průhledný. Je pro mě docela těžký ohodnotit, proto průměr.