• Thriller

Můj týden s Marilyn (2011)

My 99 minutes with Michelle Williams, s nepochopiteľne skarikatúrovaným Arthurom Millerom, nehanebne zanedbávanou Dame Sybil Judi, s prebytočnou Lucy Emmy Watson, s parfémom, ktorý vyprchal za vedľajším rohom. Odkaz autorom: Marilyn bola ĽAVÁČKA !!!

84. Annual Academy Awards (2012) (pořad)

Len v originálnej verzii, so slušne zhulenou Emmou Stone, Robertom Downey jr.&Gwyneth a Cirque du Soleil. Najdojímavejšia bola Meryl (po dlhej dobe nie feministická, tlieskam) Octavia, vtipní dragon tattoo strihači, scenáristi deti mojich(na rozdiel od ich scenára), Colin Firth (Mama Mia), Bret McKenzie (Kermit, the frog is just a normal frog and like many of the stars here tonight he's a lot shorter in real life:-))) ). Billy Crystal po lepšom botoxe než neprítomná Nicole, Angelinu by som poslal k dietológovi. HVIEZDA VEČERA, uf, Jessica Chastain.

Slávik 2011 (2012) (pořad) odpad!

Najhoršia možná alternatíva na nedeľnajší večer, čakajúc na noc oscarovú. EGOm zaplavená televízna obrazovka. Ach jaj, teda JOJ. Absolútne nepochopenie.

Bůh masakru (2011)

Ospravedlňujem sa fanklubu Jodie Foster, ale po tejto rozkošnej KOKOŠKA skúsenosti ma nikto nemôže obviniť, že som zaujatý. Jej celoživotne ú(s)porne snaživé herectvo ide úplne mimo mňa. Zato milovaná Kate si krásne uľavila a Coca Cola s Jane Fondou ďakujú za reklamu. Prvá očividne nebola zadarmo, druhá určite.

Milí lidé (2010)

Čistokrvná dánska Solondzovina.

Vychladlá stopa (2006)

Atmosféra kľudne za 10 *, snáď už len motorová píla chýbala, nech sa páči, ale tá logika, uf, druhá polovica je scenáristickým výsmechom i priemerne uvažujúceho diváka. Čo tak občas zamknúť izbu, kanceláriu, byť opatrný, keď ide o krk !? Motivácia slečny skúterky v závere je úplne mimo. Hodnotené so silne zasneženými očami.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincherov návrat ku koreňom s príchuťou štúdiovej objednávky je každopádne najdizajnovejším filmom roka 2011. Súkromný Oscar za kostýmy. Ako by povedal ktorýkoľvek brat Čech, VYMAZLENÉ.

Naše vlastní Oslo (2011)

Milé, spočiatku dokonale odzbrojujúce, pomaly ale strácajúce dych asi tak ako takmer každá "love story všedního dne".

Tyranosaurus (2011)

Olivia Colman = ženský herecký výkon roka 2011.

Nebezpečná metoda (2011)

"Angels always speak German or how sweet it must be to die..."...a miesto komentára malá poznámka na okraj: načo v mnohých snímkach poslednej doby tvorcovia riešia akcenty ? Prečo sa Keira pokúša o akýsi ruský prízvuk, Viggo nemecký, obzvlášť ak Michael hovorí vlastnou krásne britsko-írskou angličtinou ? Akýkoľvek podobne nezmyselný akcent nemá autenticitu, ruší (a mne osobne píli uši).