• Thriller

Písně o lásce (2007)

Kde je hranica medzi BANÁLNY a FATÁLNY ?! Nikde, zdá sa. Au Parc v Chiarinom podaní je najsmutnejšou "piesňou o láske". Okamžitá závislosť. Krásna, prekrásna.

Vyhoštění (2007)

Áno, opakujem sa, ale takto si predstavujem moderný európsky film.

Meruňkový ostrov (2011)

* * * * * každý hľadá svoje miesto, kde sa zloží, kde mu ráno buchne slnko o zem tieň. Kde sa len tak sedí, na vlnenom svetri, z cigariet sa dymí...milovať chuť marhúľ, mrviť doma upečený chleba, veriť v božie mlyny, keď po niečom túžim, že sa stane, v odpustenie viny a na veštenie z dlane * * * * *

Našim láskám (1983)

Hysterické, nevyvážené, staromódne. Film s asi najväčším počtom faciek aký som kedy videl (poväčšinou totálne absurdných).

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad)

Formát mi nevadí, v podstate súhlasím s Djkomom. Je ale možné, že niekto z moderátorov označí v hudobnom programe chalanov z Kings of Leon za "neznámu" americkú skupinu a Jamesa Harrisona, Brita, nazve menej známym "americkým" spevákom ? Vadí mi podobný amatérizmus ! Wikipedia, Nelly Furtado - You give me something - Sex on fire ?!

O bozích a lidech (2010)

Príbeh, ktorého názov nemôže byť symbolickejší a veľavravnejší (pravdivejší) zároveň.

Umělec (2011)

Gratulácia The Weinstein Co...k slušnému promu...(vlastne najúspešnejšiemu promu roka 2011). Nič viac, nič menej.

Železná lady (2011)

I keď pani Lloyd neprekročila hranice priemernej biografie, niečo sa jej predsa len podarilo. Dať Meryl úplne novú tvár, herecky nepoznanú a veľmi cen(e)nú. Vďaka za to (i keď silne preflashbackované). FlyBoy rules.