• Thriller

Milion malých střípků (2018)

Sam miluje Aarona a Aaron miluje Sam. Očividne. Narcistické a a tak nejak slepé, akoby príbeh mal byť len o jednej postave a to zo všetkých strán a zo všetkých uhlov. Láska vie byť veru slepá, i tá umelecká.

Oscar 2022 (2022) (pořad)

Oscar pre NO TIME TO DIE by bol prvyým Oscarom histórie pre akúkoľvek bondovku? Really? Siân Heder celý večer skloňovaná v mužskom rode? Really? Akože oukej, uznávam moderovanie v priamom prenose, všetky nástrahy, sám som to absolvoval, dávno pre RTVS, ale toto sú faktické nedostatky, chyby, toto je príprava, nie situácia plynúca z komentovania/moderovania LIVE. Dana Hábová 4ever.

Elektrizující život Louise Waina (2021)

....ako život sám....farebné, euforické, dojímavé, nešikovné....prvá polovica je geniálna, ako život sám, keď si človek nájde k sebe tú pravú/ľavú.....a potom, keď si začne užívať, eufória vie byť, sviňa jedna, fuč(k). A ostávajú úlomky. Situácie. Spomienky. Tlmené a zahmlené. Farby sa vytrácajú. Staroba je nespravodlivá. A Benedict C.je pán boh. Po víkende s ním nemám slov. HE OWNS THE POWER OF THE DOGS AND THE CATS. Nie je to dokonalé, ale život nie je.

Severní vody (2021) (seriál)

Jack O'Connell je pre mňa nový Marlon Brando....prirodzený talent, hrajúci každú rolu inak a zase lepšie. Fascinujúco, živelne, pritom tlmene, žiadna exhibícia, žiadne "přehrávání". Fyzické a autentické. pritom jednoduché a tak uveriteľné. Podobne to mám s Michaelom Fassbenderom, Jamesom McAvoyom, Danielom Craigom...ach Vy ostrovní chlapci. Ten seriál je o ňom, nie o CF, akokoľvek je démonom zlým a dokonalým. A Andrew Haigh, pánečku, you ruleeeeeeee, too.

Frank of Ireland (2021) (seriál)

Niektoré časti sú skvelé, 3. a divadelná 4., ostatné sú ale čistá zhovadilosť. Bez vtipu, nápadu, len situácie, ktoré dej nikam neposúvajú. Gleesons si nakrúcanie asi užívali, to isté by som čakal, že doprajú divákovi.

Temná dcera (2021)

Ktokoľvek čaká filmový biják, je na zlej adrese. Samotná téma je neľahká a pritom sme v jej dennodennom prežívaní, sledovaní, priznanom či utajovanom. Kto nemá o sebe žiadne pochybnosti, nech sa nezdržuje a pustí si nejaký blockbuster. Nám ostatným Olivia Colman znovu ukázala dokonalé nuansy svojho talentu, Jessie Buckley na to šľak a Ed Harris, páprda jeden, už má 70? Ten jeho hlas, charizma, nekonečný obdiv. Dokonalý casting, skvele nasnímané, hudba mi brnkala na sluchá tak neuroticky, až som sa párkrát pristihol, že v miernej panike zle dýcham. Maggie, a BIG RESPECT. "As Leda says in the novel" "The hardest things to talk about are the ones we ourselves can't understand."

Angela Black (2021) (seriál)

Nebyť civilnej a veľmi presvedčivej Joanne Froggatt, neodpustil by som scenáristom, že ma ťahali za nos podobne ako Angelu a že až príliš vsadili na náhodné posuny v deji....čo si jedna krehká žena musí vytrpieť....2 a pol * *

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Až na politicky korektného Indouška, ktorého som ani trochu nepochopil, ma to bavilo od začiatku do konca. Maggie Smith by kľudne mohla čítať telefónny zoznam a počúval by som ju, veľmi pozorne, od A do Z.

Duna (2021)

Po cca 20 minútach mi bolo úplne jedno kto bojuje za ktorú stranu, kde je Arrakis, čo či kto je Padišáh, Kwisatz Haderach, Fremeni....Oscar Isaac a Rebecca Ferguson fantastickí, Zimmerova hudba explozívna a to je za mňa všetko.

Co by kdyby (2014)

Ak som si niektorý film schopný pozrieť viackrát do roka, tak TIWILU. A zakaždým v ňom objavím úplne inú dimenziu, iný rozmer. Scény, ktoré ma kedysi dojímali, ma pri novom pozretí rozosmejú a naopak.  NIe je dokonalý, ale to nie je ani život, (rodinné) vzťahy, ktoré dokumentuje. Herecky srdcovka, Adam Driver rulezzzzzzz. 4ever.