Zdanlivo bezruký vrhač nožov Alonzo používa svoje nohy pri cirkusovom čísle vrhania nožov okolo Estrellity. Estrellitu obťažuje Zanzi, tak ho Alonzo zavraždí (rukami). Estrellita má panický strach z mužských rúk, tak sa zamiluje do bezrukého Alonza. No aby ho neodhalila, zamilovaný Alonzo podstúpi amputáciu svojich rúk. Medzitým Malabar vylieči Estrellitu z jej strachu z mužských rúk a chystajú spolu svadbu. Keď to oznámia Alonzovi, ten sa rozhodne Malabara zabiť počas cirkusového vystúpenia. (matriosa)

Joski

Na svoju nemú éru ide o kvalitne vybudovanú drámu, ktorá vďaka hereckým výkonom a skvelej kamere získala neopakovateľnú atmosféru. Vrelo odporúčam najlepší film so super hercom Lonem Chaneym, ktorý predvádza z nohami viac než len mimické kreácie a režisér Tod Browning ukázal, že mu plne postačuje vizuálne stvárnenie. Kinoklub 100% ()

Shanen29

Bláznivý Lon CHaney a krásná Joan dali tomuto snímku velmi dobrý základ.Němý film na vysoké úrovni a Alloy s výborným hudebním doprovodem. ()

Pokryvac

David Lynch by mal z tohto filmu radosť. Morbídny, ku koncu až nervydrásajúci stredometrážny počin, v ktorom sa naplno prejavil mimický talent predstaviteľa prevažne horrorových úloh Lona Chaneyho. Na nemý film až prekvapivo sugestívne dielo, s plynule vinúcou sa gradáciou. Tod Browning bol rozhodne režisér, ktorý prekročil svoju dobu. ()

PetraMishka

Alonzo je podvodník, který využívá příležitosti a připojuje se k cirkusu jako bezruký artista, zatímco po nocích vykráda se společníkem domy. Zamiluje se do zneužívané dívky, která nesnese mužský dotek a rozhodne se pro ni udělat vše. Tod Browning vytvořil další fantastický příběh z prostředí na okraji společnosti, ale Joan Crowfordová a Lon Chaney vytvořili nezapomenutelné postavy, které jej zvedají do výšin tehdejší produkce. Estrellita je od dětství zneužívaná dcera cirkusového pincipála, kterou tatínek nechával osahávat pro zábavu. A na Chaneyho výraz po operaci si vždy vzpomenu, když něco udělám a druhá strana oznámí, že už to je dávno hotové a že jsem se nemusela obtěžovat. Ta reakce byla totiž naprosto autentická a geniální. ()

brasek

Pekne skĺbená melodráma, romantika a napätie... vynikajúca hudba, ktorá skvele dokresľuje atmosféru. Bohužiaľ dejovo ma to až tak neupútalo a preto hodnotím len troma hviezdičkami. ()

Skunkiee

Výborný němý film, možná jeden z nejlepších. Jeho největší výhodou je, že je zde jen málo titulků a filmové obrazy spolu s výrazy herců řeknou naprosto vše. A tak by to u němého filmu mělo být. Lon Chaney mě uhranul, na jeho Alonsa dlouho nezapomenu. Silný filmový zážitek. ()

StaryMech

Zdravý duch ve zdravém těle a hryzavá vášeň v znetvořeném... Trojice Alonzo, Nanon a Malabar poněkud připomíná Hugova Quasimoda, Esmeraldu a Phoeba, ovšem Browning žene svou tragédii z cirkusového prostředí na hranu zvrácenosti a absurdity. V nedochované, o čtvrthodinu delší verzi se antihrdina (Lon Chaney ve špičkové formě, i když při nožních kejklích ho zastupuje skutečný bezruký Paul Desmuke) neváhá zbavit nežádoucích svědků své konečné proměny. ()