Poslední šance

• Česko Zběsilý útok (více)
Trailer 1

Elitní jednotka Navy SEAL vedená poručíkem Blakem Harrisem (Scott Adkins) a mladší analytičkou CIA Zoe Anderson (Ashley Greene) musí získat zajatého islámského teroristu z ostrovního vězení CIA a tajně ho převézt do Washingtonu. Ocitnou se v pasti, když na ně během eskorty zaútočí povstalci, aby vězně osvobodili. On jediný má však informace, které mohou pomoci odvrátit teroristický útok a zachránit tisíce lidských životů. (JOJ Cinema)

Trailer 1

Hollohlaway

Akce je hromada, to uznávám, ale většinou dost tupá. Nalákalo mě hodnocení, vypadalo to jako to lepší z Adkinsových věcí, ale nakonec spíš zklamání. Zápletka je přitom poměrně sympatická, ale naprosto přiblble netaktická akce s desítkama do palby nabíhajících údajných žoldáků, mě vysloveně otrávila. Sebezáchovnej pud jim očividně chyběl, to jsem už dlouho neviděl. Myšlenka, taktika...nic. Jinak kamera není špatná, lepší béčko to ve výsledku asi je, líp to poladit a promyslet a neřeknu ani slovo. ()

Dale

Jednoduchý akčňák, ktorý zdobí hlavne one shot kamera. Inak je to čistý podpriemer. Neviem, koľko došlo tých teroristov v náklaďáku, ale hlavný hrdina so svojou mordpartou ich postrieľali behom filmu isto aspoň 200. Po 50ke to už začala byť dosť nuda, hlavne keď koniec už obstaral Adkins sám a tých zvyšných pár desiatok ozbrojencov zvládol ľavou zadnou. Zívačka vhodná ako PC hra, ako film až tak nie. ()

Wacoslav1

Jo je tady ta zjevná snaha se za každou cenu držet toho konceptu na kterým je to postavený jenom to prostě funguje někdy víc a někdy míň a samozřejmě, že všechno se časem okouká. Co se Adkinse týče tak určitě už měl s režisérem Nunnem podařenější spolupráci v předchozím filmu Likvidátoři. Nicméně tady ještě nebudu tak krutej jako někteří moji oblíbenci a tu čistě průměrnou trojku tam dám.50% ()

Lacike

Ťažko to ohodnotiť. Chápem ľudí, ktorí tomu dajú 5* a aj tých, ktorí tomu dajú 1*. Po dejovej stránke to podľa mňa funguje dobre. Základná premisa a charaktery postáv sú načrtnuté dostatočne. Najväčším kladom a zároveň záporom je rozhodnutie tvorcov natočiť to akože na jeden záber. Prvých 20 minút to vzbudzuje vau efekt, ale postupne to začne byť otravné. Uhly kamery jak pri rozhovoroch tak aj pri akcii sú dosť blbé a nedovoľujú poriadne akcii vyniknúť. Z taktickej stránky som mal pocit, že tam každý len tak strieľa do blba. Okrem pár kratučkých Adkinsových bitiek ma tu akcia vôbec nebavila. Toto nie je môj štýl. Ale rozhodne oceňujem evidentnú obrovskú snahu tvorcov natočiť za pár mega niekde na cvičisku cool prestrelkový akčnák s funkčnou zápletkou. Pre mňa je to ale na úrovni Adkinsovho Jarhead 3. Zaujímavý experiment ale nudný film. 4/10. ()

JASON_X

Mnou čtvrtý viděný film natočený údajně/jakoby jedním vrzem, tedy jedním záběrem. Русский ковчег, Birdman, Victoria, a teď tahle pecka. No, možná tam i nějaký ten střih byl, třeba po sebevražedném výbušníkovi. Taky bojová taktika žoldáckého komanda byla prazvláštní a dala mi místy vzpomenout na židovské sebevražedné komando z Life of Brian. Ale jelikož žádný odborník na bojovou taktiku nejsem, můžu spokojeně konstatovat, že tak zajímavou a záživnou akční podívanou se zajímavou režií i scénářem jsem už hezky dlouho neviděl a parádně jsem si ji užil. ()

• V úvode filmu sa dozvedáme, že sme na utajenej základni niekde v Poľsku. Preto nedáva zmysel, aby nákladiak, ktorým prídu teroristi, mal pravostranné riadenie. (Johnny.ARN)
  • Celý film bol natočený na pôde bývalej vojenskej základne RAF Bentwaters. (Real Tom Hardy)
  • Názov filmu One Shot môže odkazovať aj na spôsob natočenia filmu, pretože nemá strih a tým pádom je nakrútený na jeden záber. (Arsenal83)