Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

Setanta

Asi si je to nezaslouží, ale mně fakt sedlo do noty. Místy možná zdlouhavější, než by bylo nutné, ale vlastně bych si s chutí užil dvojku. ()

Skylwalker42

Tak tohle je hodně moc slabé. Sice herecká elita v čele s Balem, atmosféra/výprava se celkem povedla, ale jinak prostě nuda. Div, že jsem po půl hodině neusnul. Netflix zas šlápl vedle. ()

Maraboy

Já mám prostě rád krimi a horory zasazené do zimního období, nicméně se zábavou a příběhem tohodle snímku už je to poněkud slabší. Ta stopáž taky celkem unavuje. 55% ()

Predator77

35 procent, No tak tohle se teda hodně nepovedlo a přitom to mělo takový potenciál!!!, režiséra tady máme Scotta Coopera od kterého už jsem viděl pár filmů které byli fajn a v hlavní roli je Christian Bale který umí podat skvělé herecké výkony ale tady toho moc nepředvedl a co se týče ostatních herců tak to taky není kdo ví jaká sláva ale ok ještě se to dalo co mě ale štvalo že se toho moc neděje a děj filmu je zbytečně natažený a postavy se tady jenom zbytečně vykecávají a vedou nudné dialogy a celé to trvá neskutečně dlouho a vy si říkáte at už to skončí a celková stopáž by se tak dala zkrátit, dále co ale musím zase na druhou stránku celkem vypíchnout tak je vizuální stránka, fajn kamera, atmosféra která by se dala krájet a celkem fajn konec kde se vlastně dozvíme jak to celé bylo ale v kontrastu s celkem je to tak všechno co se dá pochválit, tak že ve výsledku se to sice dalo přežít ale za mě jsem z celého výsledného filmu dost zklamaný. ()

Draconian

Recenze na film nejsou nic moc a je pravda, že nejde o žádnou "pecku". A přesto se ale jedná o solidní snímek. Lehce mysteriozní krimi se odehrává v 19.století a setkáte se zde s mladým E.A.Poem. A taky s Ch.Balem,který hraje tak jako vždy...tedy svébytně a charismaticky. Líbí se mi, že film ihned začne se zápletkou a rovnou se začíná s vyšetřováním. Má velmi solidní atmosféru a hudbu. Zklame především zpočátku dojem "levnosti". Zkrátka snímek nemá nijak ohromnou výpravu a zdá se, že nejdražší položkou byl sám Bale. Onen dojem se ale postupně vytratí a vlastně já osobně jsem rád, že vlastně někdo natočil "obyčejný" filmek, který je hlavně o ději. Větší problém jsou nelogičnosti nebo ne úplně propracované vyšetřování. Rovněž tempo se zhruba v polovině na chvilku téměř zastaví a rozjede až v poslední čtvrtině. Příjemný je překvapivý zvrat, protože se zdá, že vše vlastně končí o hodně dřív, než slibuje stopáž. Ale konec se povedl. Bledé modré oko se mi líbilo. Není to velký film, není to žádná bomba nebo něco, bez čeho byste se neobešli, ale já se dobře bavil a snímek mi sedl. Je obyčejný, ale soustředěný na dobrý děj. Prima film. 70% ()

veverysiak

Veľmi slušné herecké výkony sa trochu utopili v rozvláčnosti a neakčnosti príbehu, pritom dobové umiestnenie, zakomponovanie krvavých rituálov, prostredie elitnej vojenskej akadémie a premyslená pomsta dávali šancu na lepšie spracovanie, takže 45%. ()

Kushina

Vcelku mě ten film překvapil, taková detektivka 19. století, která působí tajemně a mysticky a samotný konec je jeden velký dojemný zvrat. 70% ()

SmajdalfCZ1

Pomale plynoucí kriminálka? Tak to mi určitě nepřišlo. Oproti jiným ,,záhadným,, detektivkám si tam můžete všimnout nejasností ohledně hledání viníka skoro od začátku. Máme nějaké důkazy, ale vůbec nám nesedí k tomu koho se snaží hlavní postavy obvinit, takže konečné rozluštění je sice překvapující, ale maximálně tak o koho jde a né o to, že se to vůbec děje. Příběh je smutný, ale mně se to líbilo. Dokonce jsem během toho dokázal nehrát hry na telefonu, což oproti jiným je úspěch. Tohle bych dokázal doporučit každému, kdo má tenhle žánr filmů rád. ()

Kozlowski8

Vyšetřování záhadné vraždy kadeta na vojenské základně v roce 1830, je podáno nesmírně nudně, nezáživně a ospale a celkový dojem nezachrání ani nečekané a zajímavé finále, ani sestava skvělých herců, kteří ale - snad kromě výborného Harryho Mellinga - stejně nemají moc co hrát. 35 %. ()

bonovox

Veľká škoda premrhaného potenciálu. Má to slušnú atmosféru, dokonalého Balea, zaujímavý záverečný twist...ale to spracovanie a fádna réžia ťahajú hodnotenie len do priemeru. ()

Thailon

Nie celkom som rozumel tomu, preco bola vlastne tak dosledne budovana ponurost daneho miesta, ked v konecnom dosledku s dejom nema nic spolocne. Mozno bol vtedy taky zivot, neviem, najskor. Pribeh ma celkom prekvapivy zvrat, preto 3*. Skoda, roky cakam na film akym bol Meno ruze. ()

Scaevola

Detektivní příběh si drží sympatické tempo podobné lepším televizním kriminálkám a dějová linka s lehce gotickým, skoro okutlním nádechem těší i ve své přímočarosti a naivitě. Herci se snaží vykřesat co nejvíc, z kamery vás příjemně zebe i v ponožkách a šosácká akademie se ukazuje jako výtečná volba. Jenže pak příběh skončí a najedenou zjišťujete, že jaksi ještě není konec a zbývá přibližně 20 minut něčeho: Totiž absurdně roubované zápletky, která je navíc vysvětlena zpětně pomocí odtažitého vyprávění a rádoby šokujícího odhalení, které je obratem zprostředkováno skrze bezkrevné intelektuální cvičení. A což potom E. A. Poe? Inu, aby si filmu vůbec někdo všiml, jinou funkci tu nemá. ()

Ace.A.T.L.

Pěkný atmosféricky, Christian je zvolenej dobře, ale celkově to neni nic průlomovýho, co by vás přikovalo k židli a nenechalo vás nesoustředit se na nic jinýho. Je to takovej normoš střed. Jak v žánru, tak ve zpracování. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Rudolf.Benes

Chyba je už v samotném názvu filmu, měl se totiž jmenovat ,,Kterak rozesrat slušný námět. =(Režizér měl asi nějakou představu ale střihač mu to pos*al)= Dlouho jsem se u detektivky tak nenudil a to i přes,,nečekané rozuzlení "a dlouho jsem neviděl tak nesourodou dvojici,, detektivů "jako tu na West pointu.. Ponurá atmosféra vás spíš s*re, o žádné chemii mezi herci nemůže být ani řeč a jejich nesmyslné žvatlání nemá konce.Samotný děj nezachrání ani konečná půl hodinka. Těšil jsem se i na Džulijanu,ale ta mě svým hysterickým výkonem sr*la taky.. Podtrženo sečteno, pěkně mě to nasr*lo ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)