Tři kamarádi si ve školní jídelně vypráví historky o své spolužačce Eliz, která je středem jejich zájmu. Chlapci se se svou náklonností k ní vypořádávají po svém a vzájemně se přebíjejí, kdo z nich přijde s lepším a děsivějším příběhem. Ve všech vystupuje Eliz v roli hlavní, démonické hrdinky. Jeden vypráví strašidelný příběh, druhý sportovní a třetí přidává příběh romantický. Je ale všechno ve skutečnosti pravda, nebo jde jen o výplody jejich fantazie? Film vypráví o předpubertálním věku chlapců, kteří poprvé přicházejí do kontaktu s opačným pohlavím. Chlapci v tomto věku začínají být dívkami fascinováni, ale zároveň v nich toto neznámo vyvolává určitým způsobem strach a nevědí, jak se s tím poprat. (ČSFD.cz)

krisikowa

Já si troufám říct, že jsem si ještě žádný studentský film takhle neužila. Kompletně geniální, od hudby, přes postavy, kameru, až po scénář. Úžasný! ()

honajz2

Tak strašně rád bych dal plný počet, protože mě tenhle studentský film potěšil tolik jako už dlouho žádný jiný, ale jisté mínusy mi to nedovolí. Scénář to chtělo jen o něco málo líp promyslet a těm třem historkám dát nějaký víc celistvější konec + poslední historka byla krapítek rozvleklejší, ale jinak bych asi byl naprosto nadšený. Chtěl bych tu všem, co se na tom podíleli, moc poděkovat, jelikož mi zvedli náladu a dokázali mi, že studentský film pořád může vypadat nějak takhle. Naprosto profesionální práce jak po filmařské stránce, tak i po herecké. Úplně to vypadá jako film určený pro kinopremiéru, natočené je to naprosto bravurně, s nejednou vizuálně úžasnou scénou, se spoustou zajímavých nápadů. A zmáknuté je to i po stránce skvěle sladěného zvuku a perfektně se hodící hudby. Vedení dětských herců je hodně těžké, ale tady se to duu Struhala/Kovaříková povedlo skvěle, všechna děcka tu hrají uvěřitelně a kromě pár droboučkých detailů to neskřípe ani po stránce dialogů (ačkoli netuším, které děcko by napadlo přezdívka "Viktor elfí špičky"...). Taky i scénář není vůbec špatný, je velmi dobře vedený, každá z těch povídek má něco do sebe a každá má silnou atmosféru. Dá se to brát jako horor pro děti, tak i příběh o počátcích dospívání tři chlapců. A navíc ten film má ode mě bonusové body za Pošepného náměstí (nebo Jírovcovo? teď si nejsem přesně jistý, pletou se mi) a možný odkaz na film Mammuth (netuším jestli tam je, ale ty zmutované panenky mi ho strašně připomněly). A navíc závěrečná scéna, včetně té dokonale se hodící písničky, se mi líbila fakt hodně. Fakt skvělá práce, něco takového se vidí málokdy. Ještě k tomu ale mám pár více či méně významných poznámek, které si tu dovolím vypsat, jelikož se mi v komentáři nikam jinam nevlezly - Hraje tam Saša Gedeon, zajímavé. (myšleno v dobrém) --- Vtipné, jak se typické prvky českých filmů dostaly i do filmu, kde hrají jenom děcka - tady konkrétně blití. (což mi vadí) --- Proč je tam tolik křesťanských odkazů? Křižování se, ukřižování, trnová koruna na různé způsoby a bylo toho i víc, jen si teď vše nevybavím, jelikož jsem si bohužel víc k tomu nezapsal --- Silné 4* ()