Vzdálené světy

• USA Two Distant Strangers
Krátkometrážní / Drama / Sci-Fi
USA, 2020, 32 min

Po cestě domů za svým psem se muž zasekne v časové smyčce a pořád dokola prožívá osudný konflikt s policajtem. (Netflix)

PEZ

Príliš veľká stávka na istotu. Agitka čo sa týka útokov policajtov na černošské obyvateľstvo. Je to robené až príliš na city a bez prekvapenia. Pričom sa tu využil staručičký nápad z Groundhog day. Nie zlé a našťastie dostatočne krátke, ale ten Oscar za najleší krátkometrážny film roka sa mi zdá byť prehnané. ()

Maximilianus

Výborne využitých 30 minút. Bolo to svižné, malo to posolstvo a myšlienku, pár prekvapivých momentov a sympatického hlavného hrdinu. 8/10. ()

rublik05 odpad!

Hlavní poselství tohoto díla je jasné, poukázat na nespravedlnost, rasismus a celkově společenské problémy v USA. Já to beru, asi to tam nemají úplně v pohodě, na druhou stranu je otázka, čí je to chyba, jestli systému, obyvatel, anebo policistů, kteří jen zneužívají své postavení a baví je střílet jedince tmavé pleti, jak nám tento snímek prezentuje. Z diváckého hlediska je film docela poutavý, má sympatické herce a je docela pěkně natočený. Samotná myšlenka mi však přijde velice jednostranná a zaujatá, těžce poplatná době a současným trendům. Korunu tomu všemu dodal ten seznam zabitých černochů, to mě rozsekalo asi ze všeho nejvíc. Jestli si někdo představuje, že se tímto stylem dá něco změnit, že postačí naprosto bez souvislostí útočit na lidské emoce a rozdmýchávat zbytečné konflikty, tak budiž, ale mě už to zkrátka a dobře leze krkem. Už jen z toho důvodu nemohu dát kladné hodnocení, nelíbí se mi účelové vymývání mozků a překrucování faktů za účelem se co nejvíc zalíbit určité skupině lidí. 0/10. ()

iz67

Žádná uslzená agitka. Pokus to vysvětlit, jak se žije minoritě. Bez ohledu na zástupy odborníků na Ameriky a prohnilou přítomnost. ()

bonovox

Krátky film o utrpení černochov v Amerike. Zaujímavý nápad, časová smyčka ale až príliš veľký dôraz na to akí sú všetci policajti svine. ()

agentkenny odpad!

Tak tohle bylo ale už opravdu trapný. S tímhle Netflix u mě hodně klesl, a ten konec tomu nasadil vážně korunu - prezentovat Floyda tak, že si šel jen do obchodu koupit potraviny, bylo neskutečný. Kriminálník a feťák, který se snažil nakoupit padělanou bankovkou, je opravdu neviňátko, že? Oprávněně byla zavolána policie, a následně to tedy byl oprávněný zákrok, a kdyby se nevzpírál a nezdrhal, všechno mohlo proběhnout v klidu. Jenže se tak nestalo a policie zkrátka musí počítat s tím, že tito jedinci, co se vzpírají a utíkají, mohou nadělat víc škody než užitku. Věřím, že nebyla v dané situaci jiná možnost, než ho prostě zakleknout, a to že nemohl dýchat, mohla být klidně lež, a já být policajtem, tak mu nevěřím ani slovo, po tom všem, co se předtím odehrálo. ()

tuctovychlap

námet dobrý, prevedenie uchádzajúce, casting dobrý (takmer som si cvrkol z úsmevu fízla :)), k tomu primeraná stopáž..takže to mohlo byť za štyri hviezdy s pruhmi..ale jedna päťcípa drbla pod schody z otvoreného konca, kedy ma to, že tmavší občan je vo všetkom lepší ako jeho protihráč nepresvedčilo, takže som chcel vidieť, ako s ním vyserie..druhá klesla na zem postrelená čiernym rasizmom, ktorý je -Bůhvíproč- povolený a ktorý ma desí tak, že mám obavy sa v noci prechádzať po Bronxe..prípadne Luníku IX... ()

Jindra_S

Dny s časovou smyčkou mám rád již od Hromnic, ale bohužel, tohle není pěkné scifi, tohle je prostě jednoduchý přímočarý filmeček, který má neskutečně černobílé postavy - a nejde rozhodně o barvu pleti, ale o charaktery i motivaci k činům. Policista je absolutní padouch, který chce jen čiré zlo a smrt, oběť je zase tak platný člen společnosti, že už to více nejde. Chápu, že někteří mě tím budou mít za rasistu, ale stejně špatně by se mi dívalo na ruský film, kde Němci byli hloupí a zlí a Rusové chytří a hodní. Takže opravdu nejde o rasistický postoj nebo nějaké znevažování jiné rasy, jen filmová kvalita je prostě nízká a i 29 minut se zdálo velmi, velmi dlouhých. ()

mermeza odpad!

Plně souhlasím s komentářem agentkenny. Nesnáším tenhle rasismus naruby .Trapné, pokrytecké, účelová časová smyčka. Nikdy nepokleknu ! ()

Karel321 odpad!

Hnusná demagogická sračka. Neskutečné, že tak manipulativní hnus, někdo pustil do světa. Dozvíte se, že jediná možná reakce na oslovení policistou je buď útěk nebo rvačka s policistou. Nic jiného nás nenapadá.. A že černoši jsou milí brejlouni, kterým ubližují zrádní bílý policajti. Plné kriminály, jsou jich jen proto, že se narodily černí a za to přeci vůbec nemohou. Potenciál fenoménu znovuzrození absolutně nevyužitý. Scénář psal hlupák. Ale navíc zapálený hlupák, a to je ta nejhorší kombinace. ()

PepoSl

Zaujímavosti / Chyby vo filme: Vo filme viac krát zaznie skladba "The Way It Is" od Bruce Hornsby & The Range. V záverečných titulkoch je jej názov nesprávne uvedený ako "The Wait It Is". ()

Luposos odpad!

Skočil jsem jim na lep. Namísto příjemné sci-fi s časovými paradoxy, jsem dostal tupou, aktivistickou sračku, kterak zlí bílí policajti vraždí hodné nevinné černochy. Naštěstí z toho scénárista nedokázal vymáčknout více jak půl hodiny, ale i tak to bylo k nevydržení.  Nic horšího jsem už pár let neviděl. ()

symeon

Moc nerozumím tomu, proč to tady komentáře tolik shazují. Mně to přišlo jako jedna z nejsilnějších věcí, co jsem poslední dobou viděl. ()