Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

mitrax

Dalsi z rady "survival" filmov. Ako sci-fi moc nefunguje a ako thriller uz vobec nie. A neni ani taky zly, len ked ocakavate nejaku vacsiu akciu ci velkolepu sceneriu odohravajucu sa v kozme, tak budete sklamani. Ma aj par nelogickosti ako neodhaleny "utajeny pasazier" ci system na podporu zivota bez trojitej ci aspon dvojitej zalohy na 2 rocnej misii na Mars ale chapem preco su tu. Je tu toho teda pomenej ale o to je to presvedcivejsie ked scenaristom odpustite tych par zalezitosti. ()

io.

Vizuálně to je celkem dobře zmáknuté... jenže to je bohužel všechno, co film dokáže nabídnout. Dokonce i tak extrémní situace, kdy je potřeba se někoho zbavit v zájmu vyššího dobra, tady působí tak neslaně-nemastně. A ten způsob jakým se tam onen černý pasažér ocitnul... měla to být vědecká fikce, ne hovadina. Kdyby to udělaly děti ze základní umělecké školy, tak bych to ocenil. Ale na profíky, kteří se tím živí, je to dost velká mizérie. ()

Hugho

Sci-fi, ktoré je však v skutočnosti survival moralitou na sci-fi pozadí, Teda presnejšie Fi pozadí, pretože technicky vzdelaný divák (alebo sci-fi veterán) musí trpieť, keď pozerá na tú hromadu nezmyslov a logických lapsusov. Ale poďme k podstate - ak chceli tvorcovia riešiť vo filme takú závažnú morálnu dilemu, akou je otázka obetovania ľudského života v prospech kolektívu, mali si uvedomiť, že je nutné ju obklopiť uveriteľným pozadím a logikou diela zodpovedajúcim závažnosti problematiky, inak posolstvo diela nefunguje tak, ako má. Takže nakoniec je to typický moderný Netflix – genderovo vyvážená predstava autora bez technických vedomostí a štipky odvahy k odvážnejším a účinnejším riešeniam. Ak chcete poznať naozajstnú survival scifárnu, tak odporúčam Gravity, Vesmírnu odyseu a podobne, ak chcete spoznať kvalitnú sci-fi moralitu, tak odporúčam bratov Strugackých alebo komorný švédsky film Aniara (záverečnú scénu z tohto filmu dosmrti nezabudnem). Teraz som si uvedomil, že moje najobľúbenejšie tri seriály nie sú z dominantného Netflixu, ale z HBO... Kto má predstavu o výcvikovom drile astronautov, chápe, že danú dilemu by v reále veliteľ riešil 30, max 60 sekúnd, a aj preto odporúčam občasný rýchloposuv. Vhodné pre emocionálne založených divákov netechnického vzdelania, ktorí nevideli lepšie filmy tohto typu. ()

Marrakech86

Vcelku pěkná podívaná, ale mám jednu velkou otázku, kde se tam vzal ten pasažér a jak to mohl všechno přežít, ten start atd a další otázka, to nikoho nezajímalo co přesně tam teda dělal? Nicméně scény kdy Anna a Daniel Dae lezou pro ten vzduch byl poměrně vzrušující. ()

vw.cobra

Ó, jak vznosně patetické.... Do půlky filmu nuda na spaní a od půlky filmu malá chvilka napětí, zda pokus vyjde. Ovšem scénář je plný nelogických momentů, takže celé tohle veledílo je odsouzeno k zapomenutí. ()