Mistrův syn

Majstrov Syn

Jackie Chan a majstrov syn

Komedie / Akční

Hong Kong, 1978, 107 min

Na mě tento druh humoru moc nezabíra, a zachraňuje to leda Jackie Chan se svym charismatem... ale bohužel jinak nic moc... často jsou vidět chvaty které jsou 5cm od cíle a cíl i tak odletí přes pulku placu... sice je to nejspíše problém techniky z 78roku, ale i tak mi to příliš kazilo dojem než abych si to mohl opravdu vychutnat. Možná v tom hraje i roli že jsem zrovna nedávno viděl IP mana který je přeci jen o nějakou dimenzi vedle...(7.3.2011)

Připijím na tuto nacamranou kung-fu ódu na ranní podroušené návraty z restauračních zařízením, kterou si Chan vychutnává plnými doušky až do dna. A já spolu s ním. Rozhodně najdete smysluplnější kung-fu filmy. Pravděpodobně i vtipnější kung-fu filmy "jsou tam někde venku". Když si dáte hodně záležet, tak možná i nějaký podobně ujetý by se našel. Ovšem nápaditější choreografii, abyste v žánru na choreografii založeném pohledali.(29.8.2010)

Ou jéééé, no co toto bylo? Stihl jsem to v telce asi až od půlky, ale za to vzhledem k tématu "opilé" kung-fu náležitě připraven a s několika škopkama v sobě a lehce opilým zrakem jsem nevěřícně koukal na toho mladého Jackieho co tam provádí za neskutečné věci!!! Jako ty souboje byly naprosto famozní a závěrečný vrcholný střet, to bylo něco neuvěřitelného! Já mám skoro na jazyku kacířskou myšlenku týkající se srovnání Jackieho s božským Brucem.....no ale raděj si ji nechám pro sebe :-) tož ale věčná škoda předčasného úmrtí legendy.....dokážete si představit jejich vzájemný souboj?? To by bylo něco a jak jsem ted viděl v jaké formě tenkrát dávno Jackie byl, no nevím nevím jak by to dopadlo......každopádně za tu choreografii a souboje jako takové...nemůžu jinak než za plný počet! Ou jéééé(29.1.2016)

Esencialny eastern zo vsetkym co ktomu patri. Tradicny, mnoho krat citovany pribeh o tom ako niekto dostane na drzku, potom absolvuje tvrdy trening, aby sa mohol pomstit. Dialogy iba vyplnuju miesto medzi pocetnymi subojmy, ktore su samozrejme ako inak skvele. Za vsetko hovori fakt, ze dnes uz legenda Yuen Woo-Ping,nieje len choreografom akcnych scen, ale aj reziserom tohto snimku. Neda sa hovorit o nejakych zaporoch, pretoze tento film je klasika a nikto by sy ho uz hadam ani nedokazal predstavit inac. Kazducky prvok, kazdy snimok tohto filmu je jeho neoddelitelnym prvkom. Zaverecna bojova scena je pre mne ako zaver z westernu Dobry zly a skaredy. Scena ktora ukazkovo reprezentuje podstatu a tipicku ukazku svojho zanru a zaroven je tym najlepsim, co mozete v easternoch najst. Nemyslim len chreografiu, ale vsetky prvky - skvely drunken styl, dramaticky priebeh bitky, stary senilny majster, to vsetko vytvara tu skvelu, neopakovatelnu atmosferu. (10/10)(18.6.2007)

Tak toto ma totálne dostalo. Vedel som, že Jackie Chan je blázon, ale to, čo predvádza v tejto šialenej komédii ma uistilo o tom, že patrí medzi najlepších komikov a zároveň akčných hercov. Dostalo ma to zo stoličky a prakticky celý film som sa rehotal :D Každému milovníkovi komédií a bláznivých filmov jednoznačne odporúčam.(14.6.2010)

• - Jackie Chan při úderu do oka téměř ztratil zrak. (CrypzzXD)

• - Siu Tien Yuen si zahrál s Jackiem Chanem vedle tohoto snímku také ve filmech Škola hada (1978) a Kung-fu Kid (1979) vždy v roli mistra bojových umění, který Jackieho učí bojovat. (Rominator)

• - Hlavná postava Wong Fei-hung bol v skutočnom živote predstaviteľ bojového umenia a tradičnej čínskej medicíny. Žil v období konca vlády dynastie Qing. (Peter-1307)