poster

Gimme Shelter (festivalový název)

 • USA

  Gimme Shelter

Dokumentární / Hudební

USA, 1970, 91 min

 • Vampireman
  ****

  Nejzajímavější na Gimme Shelter je to, že i když se jedná o dokumentární němou výčitku Altamontu, tak ukazuje sílu filmařského umění v tom, že jednotlivé nepřipravené záběry z koncertu poskládá do něčeho, co vypadá a graduje jako film, čímž dle mě dosahuje větší působivosti, než kdyby se zpětně natočil nějaký informativní dokument. Under My Thumb v životě nebylo lepší.(22.11.2011)

 • Rob Roy
  ****

  První půlka obsahuje dost nezajímavého materiálu jako jednání manažerů a poskytnutí areálu Altamont Speedway, či záběry na Stones ve studiu kde poslouchají svoje nahrávky. Druhá polovina stoprocentní. Prostupující atmosféra "takhle to nemělo být" graduje když Stones hrajou Under My Thumb poté co se pokoušeli uklidnit obecenstvo. Jaggerův zdrcený výraz v závěru písně je depresivní a smutný zážitek,který mluví za vše, chvíle kdy přímo cítit, že teď umírají hippies. P.S. Pokud se vám hudební projev Rolling Stones live v tomhle dokumentu líbil, sežeňte si úžasné live album Get Yer Ya-Ya´s Out, zásadní songy jako např. Midnight Rambler, Jumpin´Jack Flash a Sympathy For The Devil jsou zde naprosto famózní.(28.12.2007)

 • Zeebonk
  ****

  Po přečtení Thompsonova veledíla jsem došel k závěru, že Hell's Angels jsou banda primitivních zmrdů, ale za možnost být jejich členem v polovině šedesátých let bych vyměnil své pravé varle. Pivo, motorky, mlácení negrů a skupinový sex jsou přeci sen každého malého kluka. Legendární gang každopádně dostál své pověsti, opovržení všech zúčastněných si vysloužil jednak knockoutováním baskytaristy mé oblíbené skupiny a jednak pro poněkud nešetrné zacházení s hipíky. U tohoto dokumentu stojí za zmínku hlavně druhá polovina, která je vesměs zábavnější a hlavně u ní nezoufají nefanoušci Stounů. Že je osudový, leč nevyhnutelný incident chyba naivního hipíka, který již organizoval Woodstock je snad všem jasné.(28.2.2012)

 • GilEstel
  ****

  Tak tohle je nesmrtelná klasika. Telefonické hovory ohledně přípravy koncertu jsou sice o ničem, jakmile si ale kamera všímá atmosféry na festivalu a koncertních vystoupení, můžeme si užít parádní atmosféru konce 60. let s výbornou hudbou a Stouny v nejlepší formě. Jako bonus tu máme Tinu Turner, co málem vykouří mikrofon. Vtipný je pes, co se projde na stagy před Jaggerem. To jsou ty momenty, co pozvedají film na vyšší level. Byl to tam ale pěkný chaos a bordel. K té době to prostě patřilo. Není se co divit, že měli problémy, když si jako pořádkovou službu najali gang motorkářskejch vypatlanců. Ten maník, co se vrhne na Jaggera při Honky Tonk Women, to je fakt na palici. Dnes už je zabezpečení podobných akcí úplně na jiné úrovni. Ostatně jsem měl možnost se o tom přesvědčit osobně při turné Forty Licks.(8.10.2016)

 • Morien
  *****

  (1001) Už Woodstock dost dobře ukazoval, proč s hipíky a takovými monstrózními akcemi nemůžu soucítit, tohle je jenom takový doslovnější epilog. A je samozřejmě velmi smutné, že to odnese hudba, která je bezbranná vůči lidské hlouposti sjednocené takhle velkým davem. --- A mám potřebu po šesti letech napsat doslov: Kdo by to byl čekal, že jedním z nejdepresivnějších filmů, co jsem kdy viděla, se stane dokument o koncertě rockové kapely. Kdykoliv teď slyším Under My Thumb, tak mám okamžitě dojem, že zítra musí skončit svět.(26.8.2010)

 • - Jedním z kameramanů byl i mladý George Lucas, ale jeho kamera se po cca 30 metrech filmu zasekla a nic z jím natočeného materiálu nebylo nakonec použito. (Emzet)

 • - Snímek byl časopisem Premiere zařazen mezi 25 nejnebezpečnějších filmů všech dob. (kostak)