poster

U2: Rattle and Hum (koncert)

 • anglický

  U2: Rattle and Hum

Hudební / Dokumentární

USA, 1988, 99 min

Režie:

Phil Joanou
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tweety11
  *****

  Původně to měl být dokument ... Nakonec se to trochu zvrtlo, ale to, co z toho vylezlo, je stejně úžasné. Rattle & Hum nás zavede do dávných časů, kdy Bono nenosil brýle, The Edge měl ještě vlasy, Adam Clayton ještě nosil brýle a Larry Mullen, Jr. vypadal o něco (vážně jen o něco) mladší, než teď. Zachycuje je na vrcholu jejich kariéry (i když pro mě bude vždy tím úplným vrcholem Achtung Baby a ZooTV) na cestách po Americe, a představuje něco, co každý U2 fanoušek musí vidět.(15.2.2011)

 • Nassau
  ***

  Jasné. Jsou to U2 a kdybych je neměl rád, tak se na to jednoduše nepodívám. Ale jsem trochu zklamán. Rattle and Hum má být totiž koncertní film a v tom je ten problém. Phil Joanou totiž podle mého názoru nevěděl, co chce natočit. Půlka filmu (?) je v duchu lehce dokumentárním. Je tu pár rozhovorů (ze kterých se ale nic nedozvíme), zajímavé záběry a nejen koncertní záznamy. Po polovině jde ale v podstatě o záznam koncertu, i když nutno říci, že netradičně natočeného. Čím tato nahrávka chce být je mi záhadou. Dojem tak napravuje fakt, že jde o skvělou muziku. (60%)(29.1.2012)

 • Jarosh66
  *****

  Nevím zda to má cenu komentovat, protože k tomuto počinu a k U2 celkově není potřeba nic dodávat. Ale přece jen bych chtěl zmínit píseň with or without you, která nejen, že je naprosto úžasná ( ostatně jako celé U2 ), ale přímo verze z tohoto koncertu je zcela určitě to nejlepší podání této písně, které jsem kdy slyšel. A hlavně z toho finále - cituji " Yeah, we´ll shine like stars in the summer night, We´ll shine like stars in the winter light. One heart, one hope, one love" jde mráz po zádech, no ne snad ?(26.1.2009)

 • Ygnor
  *****

  Nikdy jsem nebyl fanouškem, natož nějakým velkým, této irské party, jelikož v době kdy byli na vrcholu své slávy, jsem poslouchal úplně jiné věci, tak proto jsem dokument, snad až trestuhodně, shlédl po takové řádce let. V rámci objektivity však dávám s uznáním palec nahoru, poněvadž si nejsem vůbec vědom, zda jsem viděl větší profesionalitu přenesenou na DVD a to ať z hlediska filmařského nebo hudebního. U2 nebudu však kvůli tohoto živáku poslouchat nějak více, ale získali si u mě nezpochybnitelný respekt.(2.1.2012)

 • POMO
  ****

  Výborne skomponovaný hudobný dokument zo zákulisia, prekladaný koncertnými vystúpeniami, v ktorom mi ale trochu vadilo, že kapela pred kamerou odpovedá na režisérove otázky ako banda sfetovaných retardov. Asi si kladiem na svojich obľúbencov zbytočne vysoké nároky aj v smeroch, ktorým by som nemal prikladať toľkú váhu.(8.3.2010)

 • - Film vznikal na náklady U2, které zcela nekontrolovaně dosáhly sumy 5 milionů dolarů; ke konci turné jej za stejnou částku s úlevou prodali Paramount Pictures. (JBLamb)

 • - Původním záměrem U2 bylo natočit „nekomerční“ road movie; písně jako malé medailonky měly být vloženy mezi záběry z různých míst jejich turné. (JBLamb)

 • - Skladbu "Desire" nafilmovali v dnes už bývalém dublinském skladišti The Point Depot; později se z něho stal koncertní sál. (JBLamb)