poster

Věrni zůstaneme

 • Bulharsko

  Верни ще останем

 • Východní Německo

  Wir bleiben treu

 • Sovětský svaz

  Vernymi ostanemsya

 • Sovětský svaz

  Верными останемся

 • Polsko

  Pozostaniemy wierni

 • anglický

  Faithfulness We Pledge

Drama / Válečný

Bulharsko / Československo / Východní Německo / Maďarsko / Sovětský svaz / Polsko, 1988, 178 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Tormentor665
  **

  Na jednu stranu je zajímavé sledovat, co glasnosť dělala se socialistickými interpretacemi, kde tabu zůstala a kde probíhalo tání. Na druhou stranu je tohle taková nuda a tak špatné zrežírovaná a napsaná, že člověk musí být odvážný, aby to snesl. Kromě stále tendenční scény z Maďarska, která má celkem spád (připomínala Vávrovu trilogii), je to tak rozstříhané, že se prostě ztratíte. Tady soudruzi udělali chybu. Tohle pustit třídě povinně, tak to pak všichni při studentských volbách dají Dělnické straně.(3.9.2014)

 • Snorlax
  ***

  Mondénní Moskva slzám nevěří(20.3.2014)

 • sator
  *

  Viděl jsem pár minut a měl jsem dost...(21.11.2014)

 • Pavelpi
  **

  Tendenční film,který ukazuje válku jako srandu pod vedením SSSR a to se mi nelíbí.Nepřátelé střílí jako o život a nic,ale naši vystřelí a zásah.Tohle neberu.Dvě hvězdičky jsou pouze za výkon Jiřího Sováka.(11.2.2012)

 • Vesecký
  ****

  Mám vždycky z těchto politických velkofilmů na tři hodiny trochu strach. Ale zvědavost mi nedala. V ovzduší sovětské perestrojky vznikl film, který zpočátku vypadal jako nesourodý a poněkud nepřehledný slepenec. Šestice interbrigadistů, kteří brání španělskou republiku proti Frankovu režimu, se po její porážce vrací do svých vlastí a každý prožívá další osudy. Je tu vykreslena absurdní krutost Stalinova režimu, který poslal hlavního hrdinu na nucené práce na Sibiř jako agenta imperialismu. Ostatní prožili těžká léta války, ta jsou vykreslena zkratkovitě, protože je každý zná. Mnohem důležitější bylo pro tvůrce vykreslit osudy našich hrdinů v poválečných letech, od obsazení Berlína po maďarské události v roce 1956. Se zjevnou a úspěšnou snahou o objektivní pohled tu opět vidíme, jak jsou někteří zbavováni míst v armádě, jak se museli rozejít bulharská vojačka se svým sovětským milým. Zvláště záběry z maďarského "povstání" jsou varovným signálem právě v současné době, kdy hrozí kvůli obdobné krizi na Ukrajině srážka světových dosahů, která by v případě konfliktu velmocí zasáhla nás všechny. Několik českých herců kromě Vladimíra Dlouhého (sám ve své roli dost nevýrazný a snad i nevhodně obsazený) nemělo moc příležitostí (Sovák, Postlerová). Čtyři hvězdičky, na které se film svým závěrem vyšplhal, jsou zasloužené.(25.8.2014)

 • ragnar1
  *

  To je dobrej paskvil. Film dobrej leda k ukázce toho, jak se v průběhu druhé poloviny 20. století proměnoval komunistický výklad občanské války ve Španělsku až po události v Madarsku 1956. Je ale pravda, že jsem se v určitých chvílích náramně bavil. Některé mýty byly změněny, ale některá jiná tabu přetrvala a nabývala až komické podoby. Taky mě zajímalo, jak vysoké bylo všimné, které přesvědčilo české herce ke spolupráci...(10.12.2017)

 • McMerkurion
  ***

  ... docela mišmaš, je dost problém se v tom zorientovat, a nic nového v dnešním světle neukazuje, takže zapadne hluboko v regálech zapomnění ... no, ona to ani není škoda ...(10.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace