Reklama

Reklama

VOD (1)

Film natočený na základě skutečných událostí a života Gilberta Galvana Jr. Charismatický kriminálník, který v Michiganu utekl z vězení, následuje svou kariéru do Kanady, kde již vykradl 59 bank a obchodů s klenoty. Robertovi se úspěšně daří svou identitu ukrývat před milovanou manželkou. Podaří se mu ukrýt ji před policií a zpravodajskými reportéry? ... Mladý muž Gilbert Galvan je odsouzen za šekové podvody na 18 měsíců v nápravném zařízení s mírnou ostrahou, odkud po šesti měsících utíká. V dubnu 1985 se nechává převézt do Kanady. V Ottawě si od bezdomovce koupí doklady na jméno Robert Whiteman a začne rozvážet na kole zmrzlinu. V církevní ubytovně poznává dívku Andy, do které se zamiluje a brzy se k ní nastěhuje. V novinách vyjde o něm článek, že jako uprchlík překročil hranice do Kanady. Musí se přemístit, a tak jede autobusem do Vancouveru. Zde se dozvídá, že je Andy těhotná. Je ze zprávy nadšený, ale chce pro rodinu vydělat peníze. Ve městě není žádná práce, a tak se rozhodne vykrást banku. Při první loupeži je velmi nervózní, v kostýmu namíří na ženu za přepážkou zbraň a chce po ní všechny peníze. V tichosti banku opustí a stává se z něho boháč. Zpátky do Ottawy se vrací v obleku letadlem a Andy ho šťastně vítá. Robert koupí dům a předstírá, že dostal práci u svého otce – jako analytik bude létat hodně po světě. Robert Whiteman jde za místním bossem Tommym, kterému patří striptýzový klub. Přímo před jeho očima vyloupí za pár minut banku a přesvědčí ho ke spolupráci. Robert začíná létat po Kanadě a v různých převlecích provádí bankovní loupeže. Ženám za překážkou poví, ať mu dají všechny peníze a pak nepozorovaně odejde. Tommy má z každé akce svůj díl. O „létajícím banditovi“, co vykrádá banky se začne psát v novinách. Andy nic netuší, Robert domů nosí víc a víc peněz a zahrnuje ji dárky.  Tým policistů chce usvědčit a zavřít do vězení Tommyho, a tak ho sledují. Na jejich desku se dostává také Robert Whiteman, o kterém zatím nic neví. Andy najde v domě peníze, a zjistí, že firma z Robertovy vizitky neexistuje. Robert jí poví pravdu a ona chce být do akce zasvěcena. Andy chce, aby vykrádal jen banky a nenechal se nikdy chytit. Detektivové zjistí, že neznámý muž ze striptýzového baru, který sem chodí v převlecích je „létajícím banditou“. Získají o něm informace od zatčeného Tommyho parťáka a rozhodnou se ho chytit... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (51)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Rekordér v kradnutí. Dobrá to vizitka. Hoci keď to spočítame dokopy, tak to nedáva ani toľko, čo v priemere ukradne stredoeurópsky politik, takže v podstate žiadna sláva. Vzhľadom na to, že ide o skutočný prípad, tak casting bol urobený znamenite. Herci sa trochu aj podobali na reálne postavy. Okrem teda Elishy Cuthbert. To síce už nie je žiadna Sexbomba odvedľa, skôr taká malá pekná bomba, ale postava, ktorú stvárňuje, sa na ňu podobá len blond vlasmi, inak ide o bacuľatého zubáča. Herecké výkony takisto výborné, Duhamelovi to skvele sadlo a Gibsonovi sa stačí len objaviť, hoci má len malú rolu. Závadou chybu je dlhá stopáž a stvárnenie vykrádania bánk bez napätia a akoby to bola úplná hračka, trojminútová záležitosť. Čo predpokladám až také prosté nebolo. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Obával som sa srajdy aké točí Willis len tu namiesto neho mal zaskakovať Mel, aby mali ako film predať divákom. Ale dočkal som sa svižnej tragikomédie o nezbednom sériovom bankovom lupičovi. Doteraz totálne nevýrazný Duhamel tu snáď prvýkrát pôsobí charizmaticky, sympaticky a dokonca aj vtipne. Asi to bude aj tým, že mi tu strašne pripomínal Johnnyho Knoxvillea ale v trochu umiernenejšej podobe. Dokonca aj ten Mel, ktorý sa tu behom filmu zakaždým mihne na pár sekúnd stihne niečo predviesť a jeho postava nie je zbytočná. Taký sympatický mafiánsky boss za ktorého by ste si išli dobrovoľne sadnúť do basy. Celý čas má film pohodovú atmosféru a aj záver nakoniec vyznie celkom šťastne vzhľadom na všetky tie huncútstva, ktoré tam ústrední hrdinovia na nesprávnej strane zákona napáchali. Takže film rozhodne odporúčam. Za jedno pozretie to stojí a ak na to natrafím za pár rokov v TV, tak si to kľudne zopakujem. 6/10. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Vůbec jsem to nečekal, ale Bandita mě vlastně vůbec ničím nezklamal. Josh Duhamel hraje možná svou nejlepší postavu v životě, jde do toho naplno a hodně si to užívá. Mel Gibson zde má spíše větší roličku, ale pokud chcete na film kouknout jen kvůli němu, předem upozorním, že se zde vyskytne zhruba v 5 scénách, z toho 4 jsou v baru. Zlodějíčkovských filmů nicméně není nikdy dost. 60% ()

Wally 

všechny recenze uživatele

I když jsem na začátku postřehl hlášku 'vychází ze skutečnosti', tak jsem na to v průběhu této odlehčené gangsterky zapomněl a bilancování na závěr mne fakt proto lehce překvapilo... No nebudu lhát, pořád tomu moc nevěřím, že se něco takového ve skutečnosti dělo 😁 Jinak chvilkami mi bohorovost a suverenita hlavního hrdiny lezla na nervy...na druhou stranu bylo hrozně fajn zase vidět Elishu... Krásný průměr 👍 ()

Galerie (39)

Zajímavosti (6)

  • Jedná se o nejsledovanější titul produkční společnosti Redbox za rok 2022. (HellFire)
  • Režisér Allan Ungar v rozhovoru pro Collider prozradil, že spolu se scenáristou Kraigem Wenmanem napsali dopis britskému zpěvákovi Boyi Georgeovi s prosbou o použití jeho písně „Karma Chameleon“. George byl tímhle návrhem tak nadšený, že se nabídl složit pro film originální píseň. Z nápadu nakonec sešlo z časových důvodů. (HellFire)
  • Nestor Carbonell (Snydes) si při natáčení natrhl achillovu šlachu, ale místo návratu zpět do Los Angeles, kde měl podstoupit operaci, se rozhodl zůstat a natočil všechny své scény. Při chůzi nosil speciálně upravenou obuv. (HellFire)

Reklama

Reklama