Reklama

Reklama

Film natočený na základě skutečných událostí a života Gilberta Galvana Jr. Charismatický kriminálník, který v Michiganu utekl z vězení, následuje svou kariéru do Kanady, kde již vykradl 59 bank a obchodů s klenoty. Robertovi se úspěšně daří svou identitu ukrývat před milovanou manželkou. Podaří se mu ukrýt ji před policií a zpravodajskými reportéry? ... Mladý muž Gilbert Galvan je odsouzen za šekové podvody na 18 měsíců v nápravném zařízení s mírnou ostrahou, odkud po šesti měsících utíká. V dubnu 1985 se nechává převézt do Kanady. V Ottawě si od bezdomovce koupí doklady na jméno Robert Whiteman a začne rozvážet na kole zmrzlinu. V církevní ubytovně poznává dívku Andy, do které se zamiluje a brzy se k ní nastěhuje. V novinách vyjde o něm článek, že jako uprchlík překročil hranice do Kanady. Musí se přemístit, a tak jede autobusem do Vancouveru. Zde se dozvídá, že je Andy těhotná. Je ze zprávy nadšený, ale chce pro rodinu vydělat peníze. Ve městě není žádná práce, a tak se rozhodne vykrást banku. Při první loupeži je velmi nervózní, v kostýmu namíří na ženu za přepážkou zbraň a chce po ní všechny peníze. V tichosti banku opustí a stává se z něho boháč. Zpátky do Ottawy se vrací v obleku letadlem a Andy ho šťastně vítá. Robert koupí dům a předstírá, že dostal práci u svého otce – jako analytik bude létat hodně po světě. Robert Whiteman jde za místním bossem Tommym, kterému patří striptýzový klub. Přímo před jeho očima vyloupí za pár minut banku a přesvědčí ho ke spolupráci. Robert začíná létat po Kanadě a v různých převlecích provádí bankovní loupeže. Ženám za překážkou poví, ať mu dají všechny peníze a pak nepozorovaně odejde. Tommy má z každé akce svůj díl. O „létajícím banditovi“, co vykrádá banky se začne psát v novinách. Andy nic netuší, Robert domů nosí víc a víc peněz a zahrnuje ji dárky.  Tým policistů chce usvědčit a zavřít do vězení Tommyho, a tak ho sledují. Na jejich desku se dostává také Robert Whiteman, o kterém zatím nic neví. Andy najde v domě peníze, a zjistí, že firma z Robertovy vizitky neexistuje. Robert jí poví pravdu a ona chce být do akce zasvěcena. Andy chce, aby vykrádal jen banky a nenechal se nikdy chytit. Detektivové zjistí, že neznámý muž ze striptýzového baru, který sem chodí v převlecích je „létajícím banditou“. Získají o něm informace od zatčeného Tommyho parťáka a rozhodnou se ho chytit... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (50)

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Tak nějak nevím… vážně tenhle stál za film? První loupež byla doslova parodie (fakt nevěřím, že to bylo tak debilní). A protože proběhla až po 40 minutách, přišlo mi to jako celkem utahané. Mel (i když je psaný hned na druhém místě) má jednu z hodně druhořadých (1/2 tuctu jiných postav je na obrazovce častěji). Film funguje naprosto fantasticky asi 5 minut (zhruba v polovině), kdy urychleně sledujeme loupeže a naskakující počitadlo. Zhruba od té chvíle se děj malinko více rozjede, ale nevím proč, na zadek jsem se z toho neposadil. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Vezmu to stručně - příběh o bankovním lupiči mě bavil i zajímal, sledovat Joshe Duhamela bylo pro mě vyloženě potěšení a k tomu ve vedlejší roli sympaťák Mel Gibson.. Snímek je na pěkné tři hvězdy, já dávám čtyři, tu čtvrtou posílám hercům, nenudila jsem se ani minutu a na rtech mám takový ten přiblblý úsměv.. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Gilbert Galvan Jr. (Josh Duhamel) utíká z michiganského nápravného zařízení do Kanady, kde přijme novou identitu a stane se z něho Robert Whiteman. Během tří let se mu zde povede provést 59 loupeží. Toto je pravdivý příběh... Skutečný Gilbert Galvan má prý ve filmu cameo, ale nepodařilo se mi to nikde ověřit. Měl by být vidět v barové scéně na pozadí. Nelze vyloučit, že navštívil plac při natáčení. Mel Gibson si ve vedlejší roli zahrál gangstera. Jeho Tommy Kay je chlápek, kterému by jste zapůjčené peníze dlužit nechtěli. HODNOCENÍ 60% ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Rekordér v kradnutí. Dobrá to vizitka. Hoci keď to spočítame dokopy, tak to nedáva ani toľko, čo v priemere ukradne stredoeurópsky politik, takže v podstate žiadna sláva. Vzhľadom na to, že ide o skutočný prípad, tak casting bol urobený znamenite. Herci sa trochu aj podobali na reálne postavy. Okrem teda Elishy Cuthbert. To síce už nie je žiadna Sexbomba odvedľa, skôr taká malá pekná bomba, ale postava, ktorú stvárňuje, sa na ňu podobá len blond vlasmi, inak ide o bacuľatého zubáča. Herecké výkony takisto výborné, Duhamelovi to skvele sadlo a Gibsonovi sa stačí len objaviť, hoci má len malú rolu. Závadou chybu je dlhá stopáž a stvárnenie vykrádania bánk bez napätia a akoby to bola úplná hračka, trojminútová záležitosť. Čo predpokladám až také prosté nebolo. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (6)

  • Film sa natáčal v Thomasville, Valdosta, Tifton (Georgia, USA), Los Angeles (Kalifornia, USA) a Ottawe (Kanada) od mája do septembra 2021. (Arsenal83)
  • Režisér Allan Ungar v rozhovoru pro Collider prozradil, že spolu se scenáristou Kraigem Wenmanem napsali dopis britskému zpěvákovi Boyi Georgeovi s prosbou o použití jeho písně „Karma Chameleon“. George byl tímhle návrhem tak nadšený, že se nabídl složit pro film originální píseň. Z nápadu nakonec sešlo z časových důvodů. (HellFire)
  • Nestor Carbonell (Snydes) si při natáčení natrhl achillovu šlachu, ale místo návratu zpět do Los Angeles, kde měl podstoupit operaci, se rozhodl zůstat a natočil všechny své scény. Při chůzi nosil speciálně upravenou obuv. (HellFire)

Reklama

Reklama