V roce 1969 norská vláda oznámila objev jednoho z největších světových ropných polí v sousedním Severním moři, čímž zahájila prosperující období těžby na moři. O 50 let později se začnou projevovat důsledky pro životní prostředí – na dně oceánu se otevřela trhlina, která způsobila zřícení plošiny. Tým výzkumníků, včetně Sofie, která obsluhuje ponorku, přispěchal, aby hledal pohřešované a posoudil příčinu škod. Zjistí, že je to jen začátek možné apokalyptické katastrofy. Když jsou vrtné plošiny evakuovány, Sofiin milující společník Stian uvízne v hlubinách moře a Sofia se musí ponořit, aby ho zachránila. (JOJ Cinema)

Kozlowski8

Mladá norská výzkumnice Sofie, obsluhující podvodního robota, je povolána k hledání možných přeživších po zřícení vrtné plošiny v Severním moři, které způsobila trhlina na dně moře. Následně se však začínají propadat a vybuchovat další plošiny, schyluje se k obrovské katastrofě a Sofie navíc řeší záchranu svého přítele, který v jedné z těch plošin uvízl. Velice slušně natočený snímek, co se týká technické stránky, ale i samotný příběh dokáže zaujmout, upoutat a  není hloupý, jak to často u katastrofických filmů bývá. Docela jsem se bavil - určitě lepší průměr. 65 %. ()

Konev

Hlavní představitelka mě ke konci čím dál víc štvala! Rozhoduje za všechny, dělá si co chce a v momentě, kdy si člověk myslí, že tedy na to má, tak ani neví, že se mají spustit pumpy 🙈 ()

momomoo22

Je to skôr  komorný katastrofický film. Viete dopredu presne čo  sa stane. Aj záchrana prebehne rýchlo. Ale nakoniec to nevyznieva zle, nie je to hlupe na má  to atmosféru. ()