Trese: Strážkyně světů

Epizody(6)

Alexandra Treseová udržuje klid v Manile, kde se temné nadpřirozené síly mísí se zločinným podsvětím. Zdá se ale, že se schyluje k bouři. (Netflix)

Recenze uživatele drackula k tomuto seriálu (7)

Trese: Strážkyně světů (2021)

Nie je to nič zásadné a kvalitatívne je to dosť nevyrovnané, ale som viac-menej spokojný. Bavilo ma prostredie a mytológia a v druhej polovici aj zaujímavé hororové zápletky. Je to zaujímavá jednohubka, ktorá neurazí, ale ktorá zároveň nevyužíva svoj potenciál. Netflix ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Zaujímavý úvod do temných zákutí Manily. Hlavná hrdinka trochu pripomína Constantina, ale dokáže sa o niečo viac oháňať nožom. Čakal som, že zápletka prvej epizódy sa nevyrieši hneď, ale uvidíme, možno to bude mať všetko trochu širšie dôsledky. 70% Netflix ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Seriál si udržuje tón a aj kvalitu, ale je vcelku škoda, že sa na tak malom priestore vystrieľa hneď toľko motívov. Občas to pôsobí skratkovito. 70% Netflix ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Dobrá hororová epizóda, ktorá priniesla zaujímavé zvraty a žiadne zbytočne odbočky. Občas bola aj veľmi milo odľahčená. 80% Netflix ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Epizóda v duchu Night of the Living Dead, kde Trese vyšetruje a policajná stanica sa zatiaľ snaží prežiť. A keďže zombies bolo dostatok, nechýbala ani akcia. 80% Netflix ()

Epizoda 5 (2021) (E05)

Flashbacky sa spojili s aktuálnym dianím, a aj keď bolo vcelku predvídateľné, kam to všetko smeruje, vystavané to bolo vcelku dobre. Na finále sa teším. 80% Netflix ()

Epizoda 6 (2021) (E06)

Dobré finále, ktoré mi ale dekel neodstrelilo a myslím si, že nie úplne využilo svoj potenciál. Gradácia bola riedená príbehmi a vysvetlovačkami, ktoré síce boli zaujímavé, ale finále kvôli nim nedokázalo úplne strhnúť. 80% Netflix ()