Rozvod paní Ireny

Abwege

Drama / Romantický

Německá říše, 1928, 107 min

Vajda László

O Abwege sa v žiadnom prípade nedá povedať že by zostarol. Práve naopak, aj po toľkých rokov pôsobí neuveriteľne sviežo a moderne, plus s dokonalým využitím hudby. Brigitte som si zamilovala (a už viem v čom spočíva jej okúzľujúci pohľad - mierne zapadnuté očné viečko?).(21.3.2013)

Moc o tom Pabstovi sice nevim, ale i tak mohu s klidnym svedomim rici, ze vse co jsem od nej zatim videl bylo spickove. A to se bavime o nemych filmech (!)... Vizualni nadhera, glamour kamera, svizny a aktualni pribeh.(27.5.2015)

Olaláá! Po zvukové a technické stránce, ač to zní neuvěřitelně, tak skoro po 80 letech stále svěží, aktuální, ale hlavně dokonalý film..Okouzlující koketa Brigitte Helm s naprosto odzbrojujícím pohledem, naopak Gustav Diessl jako její nešťastný manžel Thomase mi svýma bloudivýma a smutnýma očima připomínal českého předválečného herce Miroslava Svobodu. Film měl několik silných okamžiků, ať už to byla Brigitte jen v negližé, taneční večírek (kde se toho odehrálo opravdu hodně), komický vládní rada, drogový experiment nebo rozvodové řízení. Brigitte, kamera, hudba a obraz jasných 4+. Báro, film pro tebe, možná, že by ses v Brigitte tak trochu poznala:-)(21.9.2008)