Pradlena z Paříže se má v práci co ohánět, aby uživila dvě děti i manžela alkoholika, který jí navíc dělá ze života peklo. (Netflix)

kamigava13

Samotný román jsem četl před léty na škole a už tenkrát mě fascinoval svou syrovostí a nezkreslenou realitou. Dodnes si pamatuji pár věcí a tento film mi pomohl si je vybavit. Alkohol je dobré svinstvo a sám si říkám, že už bych s ním měl přestat konečně. Je to pomalý zabiják těla i duše. Začarovaný kruh, z kterého se těžko vymotává. Tragický příběh Gervaisy mi celkem otevřel oči a mám v plánu s tím seknout. Akorát mi přišlo škoda, že ve filmu není osud Gervaisy vyobrazen do úplného konce, který je depresivnější. Režisér to zakončil trošku uhlazeně. Kdyby tomu tak nebylo, hodnotil bych lépe. Nicméně herecký výkon Marie Schell je úžasný. Bylo mi jí opravdu moc líto celou dobu, protože jsem dopředu věděl, jak chudák skončí a film vás těch detailů naštěstí ušetří. ()

sibskyn

Film se jmenuje Gervaise a ne přímo zabiják, takže mě bylo jasné, že to nebude stoprocentní přepis, což ani není. Na svoji dobu jistě velmi syrový a drsný filmový kousek, což si z části zachoval i dodnes. Jenom mi přišlo, že se to chvílemy dost táhlo. ()