poster

Protiúder

 • USA

  Active Stealth

 • Slovensko

  Protiúder

Dobrodružný / Akční / Krimi / Válečný

USA, 1999, 99 min

Režie:

Fred Olen Ray

Scénář:

Steve Latshaw

Kamera:

Theo Angell

Střih:

Vanick Moradian

Scénografie:

Timothy Roberts
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Eldrick
  odpad!

  Krávovina zajímavá možná tak tím, že v ní hraje wretlingový důchodce Terry Funk.(6.8.2006)

 • Wacoslav1
  *

  Slabe velmi slabe i na Freda tenhle zetkar sice obcas zazari ale to jsou vazne jenom zablesky toto jako mnoho jeho dalsich del potvrzuje ze u tohoto tvurce na jeden v poho film pripada tak 5 spatnych i kdyz prave kvuli tem co sou v klidku se radim mezi jeho fandy ale v tomto pripade nemam co vyzdvihovat tragicky neprehledny a nudny dej ktery potvrzuje jako vzdy az tradicne smesne tragicky Daniel Baldwin no tu jednu hvezdu jsem se nakonec rozhodl udelit ze soucitu...(21.6.2012)

 • Denny
  ***

  Poněkud zmatený válečný(akční) film z prostředí Jižní Ameriky,kam zkorumpovaný velitel pošle své vojáky,aby vyřídili místního bosse. Pár obvyklých záběrů amerických stíhaček a dost nepravděpodobných situací.(30.1.2003)

 • MickeyStuma
  ***

  Fred Olen Ray je něco jako brácha Jima Wynorskiho. Společně pracují na ultra levných akčních snímcích v céčkových vodách. A tento je jeden z nich. Komiksový scénář komiksově natočený, avšak plný chyb, patosu a nelogičností. A jak už to tak bývá i zde jsou použity filmové záběry z jiných snímků. Jistojistě mnoho znalců pozná, že např. letecké záběry stíhaček i jejich výbuchy pocházejí z ohromného filmového hitu Toma Cruise 'Top Gun’. Ale na druhou stranu, proč ne? Když je scénář napsaný tak, že se tyto záběry hodí, proč toho nevyužít. Zase nějaký ten dolar ušetřen. Nakonec, Jan Svěrák u svého snímku 'Tmavomodrý svět’ to udělal taktéž. I on použil převzaté letecké záběry a to ze snímku ‘Bitva o Británii’. A taky o nic nešlo. Ano, snímek ‘Protiúder’ je naprosto bez logiky, ale jako odpočinkový nenáročný akční film, u kterého se nemusí přemýšlet, jen tak pro letní pohodu třeba někde v kempu, je naprosto vhodný. V USA pro autokina ani nemluvě.(3.6.2018)

 • Fenk
  **

  Laciný céčko s řadou scén z jiných filmů a parodickou akcí, který se dá dokoukat bez větší újmy.(23.2.2011)