Reklama

Reklama

Neuvěřitelné, ale pravdivé

  • Francie Incroyable mais vrai (více)
Trailer

Obsahy(1)

Alain a Marie jsou na prohlídce domu na klidném předměstí. Realitní makléř je varuje, že to, co se skrývá ve sklepě, jim obrátí život naruby. Manželé se ohromeni a nadšeni tím, co objeví, rozhodnou nemovitost koupit. Když k nim na večeři přijde Alainův drzý šéf a jeho přítelkyně, pokušení podělit se o neuvěřitelnou (ale pravdivou!) informaci je silné. Marie je však odhodlána udržet ji v tajnosti. Začne být sklepem posedlá a nemůže si pomoci, aby se tam nevydala... Quentin Dupieux, jeden z nejexcentričtějších filmových tvůrců, má zdánlivě nevyčerpatelný zdroj bizarních nápadů, na nichž s komickou genialitou staví. Svým hercům opět velkoryse poskytl příležitost zahrát si nezapomenutelně bizarní postavy. Populární francouzští herci Alain Chabat a Léa Druckerová svými mladistvými výkony přispívají k satirickému diskurzu o lidské posedlosti a propůjčují odpovídající rysy dvojici čelící neobvyklé výzvě. Anaïs Demoustierová ztvárnila promiskuitní mladou ženu s tou správnou dávkou inteligentní lehkosti. A co jiného říci o neokoukaném výkonu Benoîta Magimela, než že je to jednoznačně herec na vrcholu kariéry, který je schopen všeho. (Film Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (10)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Quentin Dupieux nepatří mezi mé oblíbené režiséry z Francie, točí zvláštní filmy a málokdy se mi trefí do vkusu a tentokrát se taky úplně netrefil. Vizuálně to vypadá opravdu odpudivě, kamera taktéž žádná sláva a má to nádech televizního filmu, takže, co film dělá v kinech netuším. Samotný námět o baráku, který ve sklepě skrývá něco, co páru změní život má něco do sebe, ale nepřišlo mi to dostatečně poutavě využito. Satirický tón je zřejmý a nejvtipnější je historka o elektrickém péru, což byl pro mne jediným vtipným momentem, což je na Komedii opravdu žalostné. Alain Chabat je sympaťák, ale tohle je jeden z jeho slabších počinů, herecky ani komediálně se tu moc neprojevil. Spíš drama, než comedy. I přes skromnou stopáž 70 minut mě to příliš nebavilo. 5/10. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Že nelze na filmové plátno přenést naivní surrealismus, a dokonce že prý něco takového nemůže koexistovat? Nenechte se vysmát! Pro mě tomuhle filmu chybí jen více barevnosti, aby byl dokonalý. Scénář i hudba jsou dokonalý úlet. Navíc úlet se zajímavým poselstvím. Marie se vydává na dobrodružnou cestu, aby dosáhla kýženého života. Alain zatím život žije. Gérard je mužským protějškem Marie, je ochoten obětovat prakticky cokoliv pro pocit vlastní dokonalosti. A Alain stále žije svůj obyčejný život obyčejného pojišťováka. Marie a Gérard se pachtí za svými sny, jen Alain zatím prožívá život. To vše zabalené do příjemně sžíravého tónu černé komedie. Dupieux je velmi kreativní scénárista. Režijně už tak nápaditý není a ve vizuálu film opravdu pokulhává, ale ve výsledku je to hodně osobitý snímek. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Ďalšia bizarnosť na filmovom plátne. A musím uznať, že kompozične to bolo celkom vydarené a zaujímavé. Zaujímavá zápletka, aj keď miestami mimoriadne satirická, až za limity bizarnosti. Ale napriek tomu film ušiel ako voda, no očakával som nejaké zmysluplnejšie zakončenie. Ale to bolo rovnaké, ako celý film - bizarné. Postavy boli zaujímavé, dialógy chytľavé a často plné irónie (to mám rád), no a princíp "kúzelnej pivnice" či "robotického údu" bol naozaj dômyselný (aj keď zvrátený). Silnejšie 3* ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tohle je moje druhý setkání s tvorbou Quentina Dupieuxe. Tím prvním byl film Rubber(2010), kterej pojednává o vraždící pneumatice. Už podle snímku Rubber mi bylo jasný, že Quentin Dupieux bude samorost a jeho film nebudou pro každýho. Což mi jen potvrdil tímhle filmem. U kterýho též můžu dodat WTF? Kdo by čekal standartní komedii ten bude zklamanej. Nejde o komedii v pravým slova smyslu. Spíš jde o takovou ujetou bizarnost, která mě osobně celkem sedla. S doporučováním bych byl ale i přesto opatrnější. Tahle podivnost nesedne každýmu. Ikdyž podle zdejšího hodnocení má zatím úspěch. Což je pro mě celkem překvapením. Ikdyž si myslím, že procenta postupem času budou klesat dolů. 6.12.2022-70% Za čas se schválně podívám jestli moje prognózy byly pravdivý. Za mě slabší 4 hvězdy....PS: A jelikož mám podivnosti všeho druhu rád. Tuze rád. Budu si muset v blízký budoucnosti tvorbu Quentina Dupieuxe proklepnout důkladněji. ()

Marze

všechny recenze uživatele

Film zahreje u srdce. Ma zajimavou absurdni originalni, i kdyz stupidne jednoduchou premisu , o niz vypravi se smrtelnou vaznosti. Spis by to vydalo na kratkou povidku. Vypraveni plyne pomalu a dialogy jsou plytke. Ale je tu par usmevnych sven. Vypravi se o lidske obsesi, ale take rypa do minulosti.  Krize stredniho veku nikdy nebyla tak podivna, jako v tomto filmu. ()

Galerie (11)

Související novinky

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

03.10.2022

Už tuto středu začíná Be2Can v 34 kinech po celém Česku! Zahajovacím filmem bude stejně jako v letošním Cannes zombie komedie Poslední střih od Michela Hazanaviciuse. 9. ročník přehlídky…

Reklama

Reklama