Krvavé pomeranče

• Francie Oranges sanguines (více)

Ve stejnou dobu se pár v důchodu, který je zatížen dluhy, snaží vyhrát taneční soutěž, ministr hospodářství je podezřelý z daňových úniků, dospívající dívka se setkává se sexuálním maniakem a mladý právník se pokouší vyšplhat na společenském žebříčku. Jak lze očekávat, vítězem nemusí být nutně ten, na koho jsme sázeli. Takový výbušný koktejl postav rozehrává Jean-Christophe Meurisse ve svém druhém celovečerním filmu. Snímek Krvavé pomeranče, uvedený v rámci půlnočního promítání na festivalu v Cannes, staví mosty mezi dušemi žijícími v rozjitřené společnosti. (Film Europe)

rivah

Hořká, otřesná černá satira. "Starý svět umírá, nový bojuje o narození. Nyní je čas zrůd"(Gramsci). Současně probíhají děje: pár důchodců zavalených dluhy zkouší vyhrát taneční soutěž a pak všechno vzdá, ministr hospodářství je podezřelý z daňových úniků, šestnáctiletá dívka s připravuje a má první sex a pak znásilněna sexuálním zvrhlíkem, syn důchodců, mladý právník se zkouší vyšplhat po společenském žebříku.Hledání optimismu proti životnímu chaosu. ()

Cheshire42

Takměř celý film jsem seděla v údivu a čirém šoku. Chvílemi jsem vůbec nechápala proč se lidi smáli a měla jsem pocit že jsem divná a přišla jsem o veškerý smysl pro humor (možná to bylo také tím, že to byl můj sedmý film na pořadu dne v Cannes), ale to byl tak těžký film, že mi trvalo strašně dlouho to zprocesovat. Já například miluji Tarantina a jeho černý humor, ale todle bylo pro mě naprosto nové. Francouzi se zjevně ničeho nebojí. Po filmu jsem měla velmi smíšené pocity ale hned ráno poté a doteď na to vzpomínám, jako na krásný a uspokojující film. A to jen díky poslední sekvenci, kdy naberete novou naději žít, tento film je v podstatě jedna velká oslava Karmy a spravedlnosti, i když lehce brutální. ()

blondboss

Drsne humorná sonda do najväčších neduhov nielen francúzskej spoločnosti, ktorá svojim čiernym humorom búra hranice vkusu a nevkusu, bizarnosti, ale aj humoru ako takého. Zopár scén som mal problém aj dopozerať, aj keď boli natočené zaujímavým spôsobom. Film ťažký na strávenie, ale za to ľahký na pochopenie. Nie je to ale bizár pre každého, svojho menšinového diváka si to ale určite nájde. Na môj vkus tu ale bolo až moc naprázdno vyplnených kecov. 55 % ()

Danqo

Film o nedôvere v spoločnosti, medzi ľuďmi, politikmi, inštitúciami, o tom, že sa nedá veriť, ani veriť v spravodlivosť, že sú všetci zlí a pomôžeme si iba keď za to niečo dostaneme. Užívateľka Cheshire42 v podstate vystihla moje pocity. Pri tejto komédii som sa nesmial, už dlho mi nebolo pri filme takto ťaživo, miestami nevoľno. Našťastie posledná scéna s karmickým vyrovnaním božích mlynov môj pocit zdesenia a zmaru zjemnila. ()

Aljak

Zaujímavý súbor príbehov, ktoré sa chtiac-nechtiac ocitnú na línii satiricko-sexuálneho sprisahania. Spočiatku ma to celkom bavilo, keďže postavy boli skutočne zaujímavé, a aj príbehy mali vcelku dobrý nábeh. Len škoda, že to potom išlo do takých absurdných zvratov, ktoré nepôsobili zrovna realisticky. Ale aj v týchto situáciách to dosť ťahali vpred dôvtipné dialógy a hravé scény, ktoré trýznivým spôsobom hlavných hrdinov stavali do nelichotivých situácií. Ubrať trochu tej absurdnosti, bolo by to odosť lepšie (aj keď, už by to možno nebolo také originálne). ()

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

03.10.2022

Už tuto středu začíná Be2Can v 34 kinech po celém Česku! Zahajovacím filmem bude stejně jako v letošním Cannes zombie komedie Poslední střih od Michela Hazanaviciuse. 9. ročník přehlídky… (více)