Reklama

Reklama

Muréna

Trailer 2

Obsahy(1)

Julijino dospívání navenek vypadá jako dokonalá idyla. Své dny tráví na skalnatém břehu Jadranu, v útulném penzionu, který provozuje její otec Ante. Všechno se zdá být zalité sluncem a mořskou modří. Vztahy uvnitř rodiny ale mají k harmonii daleko. Ante je manipulativní, žárlivý tyran, který dává svoje rozmary tvrdě pocítit Juliji i její matce Nele. Napjatou atmosféru změní příjezd zámožného Javiera, jehož uvolněný šarm zdánlivě otupí hrany. Šaramantní cizinec nabídne Juliji možnost úniku před dusivou otcovskou autoritou, pozorný hostitel Ante ale každý její krok sleduje s rostoucí ostražitostí a záští. Film chorvatské režisérky Antonety Alamat Kusijanovic Muréna, který v Cannes získal cenu pro nejlepší debut, vyniká pronikavým stylem, precizní charakterovou studií a dokonale zachycenou atmosférou léta, které pro hlavní hrdinku ukrývá zprvu nenápadnou, posléze ale zcela zásadní životní proměnu. (Artcam Films)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (30)

Othello 

všechny recenze uživatele

Blbý je jak je to vlastně celý strašně banální. Nejsilnějším atributem filmu pak je tedy ta neustále ve vzduchu visící hrozba fyzického násilí ze strany idiotského otce protagonistky, ke kterému vlastně nikdy nedojde (respektive nikdy hrdinku přímo neudeří), ale přesto je všudypřítomné a o to nepříjemnější. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Prostredie, v ktorom sa film odohrával, malo veľký potenciál. Rovnako aj základ príbehu so zaujímavými postavami, medzi ktorými to poriadne vrelo už od samého začiatku. Ale napokon celý film pôsobil dosť nenápadne a držalo sa to tak akosi pri zemi . Dejová línia bola až príliš jednoduchá, nehovoriac o takmer neviditeľnej dramatizácii, ktorá sa tu vyskytla len tak sporadicky. Veľká škoda, lebo táto zápletka mala určite čo povedať a príbeh sa mohol rozvinúť aj do epickejšej formy. 2* ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

V tomto prípade plne súhlasím s tamojším hodnotením. Toto je ten typ príbehu, ktorý vyniká jednoduchosťou a priamočiarosťou a zároveň vás chytí za srdce. Príbeh o hľadaní cesty zo životného marazmu k vytúženej slobode, ktorá nie vždy je ľahká. Každopádne zaujímavé dialógy, výborné herecké výkony a v neposlednom rade aj keď komorná, ale o to skľučujúcejšia atmosféra. Pre mňa osobne filmové prekvapenie a celkom som si ho užil. 75 % ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Chorvati umí točit filmy ! Muréna je citlivé, syrové drama o nefunkčním rodinném trianglu, který naruší plánovaná návštěva starého známého, jen tak mimochodem těžkého milionáře, který ve veskrze průměrné rybářské rodině během prosluněného víkendu rozdmýchá staré nevyřčené křivdy stejně zdatně, jako nové nepoznané emoce. Bravurní herecké výkony všech zúčastněných, plastické, skvěle napsané postavy a minimalistické výprava chorvatských skal udělají své. Adekvatní stopáž a nadprůměrný divácký zážitek z příjemného evropského low-budgetu je na světě. ()

Happens 

všechny recenze uživatele

Krásná plavkyně s expozicí své postavy ve většině záběrů, despotický otec s expozicí své zkrachovalé existence, zoufalá matka s expozicí své sexuální roztříštěnosti mezi dvěma muži a pošahaný ulhanec. Tak dejme tyhle čtyři do jednoho domu a na jednu loď. Nechme putovat vztahy mezi nimi navzájem. Nic víc. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Filmovalo sa v chorvátskom národnom parku Kornati, na pláži v Dubovici a tiež v Otok Mana. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama