Deranged

Carl Zittrer

Bob Clark

Masky:

Tom Savini

Příběh devianta a sériového vraha, inspirovaný v prvé řadě Edem Geinem. Ezra je extrémně fixovaný na svoji matku, která nyní umírá a varuje ho před smilstvem - ženy jsou špinavý zkázný coury! Rok po pohřbu svoji matku vykope a přiveze zpátky domů, a následují ještě mnohem horší věci... Není to žádný 70's grindhouse brak, jak jsem tak trochu čekal. DERANGED jde rovnou do mé topky filmů o zvrácených vrazích - hned vedle MURDER-SET-PIECES, ANGST, HENRY: PORTRAIT OF A SERIAL KILLER, TEXAS CHAIN SAW MASSACRE. I když přeci jen nedosahuje takové intenzity, jsou zde i poněkud komičtější chvíle a celek je o něco odlehčenější než u výše zmíněných. Na druhou stranu 'sick' je to zhruba stejně. V přímých nechutnostech se nic nepřehání, ale vystavených mrtvol a jejich částí je tu habaděj (na efektech dělal už v té době Tom Savini) a co především - až dá se říct dětsky roztomilý a nesmělý Ezra je ohromně zahraný. Takže Slasher taky doporučuje!(2.5.2010)

Ezra Cobb alias sériový vrah a vykrádač hrobov Ed Gein. Ten nechtiac ovplyvnil niekoľkých filmových psychopatov akými boli Norman Bates, Leatherface či Buffalo Bill z Mlčania jahniat. Niektorými scénami film pripomenie aj samotný Texaský masaker (Ed používa podobnú pleťovú masku ako Leatherface) či Psycho (rozhovory s mŕtvou matkou). Rozprávač, ktorý sa tu zbežne objavuje, dodáva filmu trocha dokumentárny ráz a taktiež značne odľahčuje hutnú atmosféru snímky. I keď je pravda, že práve on má na svedomí najefektívnejšie ľakačky, keďže vstupuje priamo do filmu, keď ho človek najmenej očakáva. Inak solídny, poctivo natočený film o sériovom vrahovi, ktorý síce dneska nijak nešokuje, ale prinajmenšom nechá človeka tápať v napätí. Najväčšie eso filmu je pre mňa skvelý Roberts Blossom, ktorý je vo svojej úlohe skutočne uveriteľný. Kto by povedal, že niekto s menom "kvet" dokáže zahrať psychopata tak presvedčivo. A fakt - už nikdy neuverím, že ten odhŕňač snehu zo Sám doma bol celkom nevinný...(22.10.2015)

Výborná věcička,sice zapomenutá,ale stále funkční.(7.9.2017)

Tento film mě zaujal po přečtení článku o Edu Geinovi, jehož životní příběh byl námětem pro mnoho filmů (např. Psycho, Texasský masakr motorovou pilou a mnoho dalších). Derranged však nic nezkresluje a podává skutečný přiběh o tomto člověku, pouze jak je zmíněno na začátku, že jména a místa jsou vymyšlená. Celým filmem nás provazí vypravěč, což celému snímku vůbec neškodí ba naopak. Vypadá to jako kdybychom se dívali na zfilmovaný dokument o nekrofilním sériovém vrahovi, který je vesměs hodný, ale jeho psychóza není ve společnosti tolerována. Je vidět, že film je starý a některé "kečupové" scény jsou úsměvné, ale vůbec mi to nevadilo. Kamera byla zajímavá, strohý hudební doprovod navodil celkem strašidelnou atmosféru. Jediné,co bych filmu vytkl je to, že tam bylo málo nekrofilních a všelijakých psychózních scén:-) Hodnotím 75%-4*.(8.12.2011)

Dneska se to horor nazvat neda. Je to proste spravna komedie pro psychouse. Film tohodle typu stoji na vyberu hlavniho pomatence, ktery je tady vybranej skvele. Jeho pohledy, grimasy...bozi typek, bozi magor. Je to vostra pychárna :-)(22.2.2015)

Skvělý film. Atmosféra, hudba a vynikající Roberts Blossom.....běhal mi mráz po zádech.(6.3.2016)

1 2 3 následující >>