Mladučká Iveta (Alžbeta Ferencová) sa cíti vo svojom rodnom Trebišove ako ryba vo vode. Rada sa zabáva, nepohrdne alkoholom, jej komunikácia s miestnymi chlapmi a mladíkmi je svojská, ale aj vďaka tomu vždy dosiahne čo chce. Je presvedčená o tom, že v malom mestečku sa narodila a prežije tu celý svoj biedny život. Ivetina matka je pobožná, dcére vyčíta ľahostajný prístup k Bohu i k životu. Netuší, že jej osud i osud dcéry výrazne ovplyvní vzácna návšteva istého Bratislavčana v Trebišove. (TV JOJ)

farky

Po dvoch dieloch poriadna nakladačka! Výbuchy smiechu po každej hláške. A že ich tam bolo, neveril som niekedy vlastným ušiam. Páni Prušinovský, Kolečko priniesli Most! na Slovensko. Pán Hřebejk, smekám. Aj keď nefandím komerčným televíziám, tejto tlieskam, že dokázala priniesť túto nekorektnú trpkosmiešnu komédiu na naše zadubené Slovensko, ktorá cez humor ostrý ako britva nastavuje zrkadlo nám všetkým. A na záver snáď len toľko, že uraziť môže len malomeštiackych chudákov. ()

vecnaAmbra

Ja som sa síce nezasmiala, aj vtip s akvarkom na krku som už niekde počula, ale určitý potenciál to nieslo. Bod dole za nechutnú scénu s vŕtačkou, ozaj extrém. Keďže som z Ba a rodinu mám aj na východe, trocha sa mi nepáči ten vzorec blavák-namyslený blbec, trebišovčan- zaostalý blbec, pretože presne takto sa medzi sebou potom východ so západom identifikuje a pritom ľudia sú omnoho variabilnejší. Tiež keď som na východe tak tá východňarčina je omnoho živšia a šťavnatejšia ako u týchto niektorých hercov. Východňara vedel dobre zahrať taký Mišo Hudák v Profesionáloch, naopak zvraciam zo Skrúcaného v Paneláku. Nie, niesom žiaden slovenský seriálový maniak, skôr mi je z našej tvorby väčšinou nanič. Ale toto naozaj nebolo až tak zlé. Aj Alžbeta Ferencová rozprávala a hrala celkom fajn a vôbec nebola príliš afektovaná, ako som pôvodne čakala. ()