Mladučká Iveta (Alžbeta Ferencová) sa cíti vo svojom rodnom Trebišove ako ryba vo vode. Rada sa zabáva, nepohrdne alkoholom, jej komunikácia s miestnymi chlapmi a mladíkmi je svojská, ale aj vďaka tomu vždy dosiahne čo chce. Je presvedčená o tom, že v malom mestečku sa narodila a prežije tu celý svoj biedny život. Ivetina matka je pobožná, dcére vyčíta ľahostajný prístup k Bohu i k životu. Netuší, že jej osud i osud dcéry výrazne ovplyvní vzácna návšteva istého Bratislavčana v Trebišove. (TV JOJ)

Fifer

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hřebejk s Kolečkem to docela zvládli. Jasně, má to svoje mouchy, ale je to komediální seriál. Nemá smysl snažit se hledat kdejakou nelogičnost. Taky ne všechny fóry se povedou. Ale baví mě Trebišov, baví mě hlavní hrdinka, baví mě její mama, i konflikt mezi nevěřící mladou generací a tou starou, pro kterou je kostel povinnost. Baví mě i ten celý východňárský slang. Je to evidentně pokus restartovat Most v trebišovských barvách. A taky mě baví, že ještě pořád starej bílej boomer může napsat/natočit seriál o romské holce. Protože proč by ne? ()

farky

Po dvoch dieloch poriadna nakladačka! Výbuchy smiechu po každej hláške. A že ich tam bolo, neveril som niekedy vlastným ušiam. Páni Prušinovský, Kolečko priniesli Most! na Slovensko. Pán Hřebejk, smekám. Aj keď nefandím komerčným televíziám, tejto tlieskam, že dokázala priniesť túto nekorektnú trpkosmiešnu komédiu na naše zadubené Slovensko, ktorá cez humor ostrý ako britva nastavuje zrkadlo nám všetkým. A na záver snáď len toľko, že uraziť môže len malomeštiackych chudákov. ()

TKKMR

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na počudovanie dosť dobré a  celkom vtipné. Iveta by mohla byť istá iskierka nádeje pre slovenskú seriálovú tvorbu, ktorá v ostatných rokoch doplávala až kamsi do vôd nepozerateľnej telenoveloidnej trápnosti. Aj to herecké obsadenie tu pasuje. Fischer a Mauréry sú v pohode a Bety Ferencová je také prostoreké zlatíčko. Hoci by ešte mala trochu popracovať na svojom verbálnom prejave, vždy som vedel, že má väčší potenciál, než pozdvihovať sukienku pred kolesom šťastia. ()

tuctovychlap

päť hviezd za rodný Trebišov..vnímam to niekde okolo 70 %, ale hodnotenie hejtrov ma motivuje k už uvedeným *****..pán primátor to príliš prežíva..nadhľad je potrebný..a to najmä pri vnímaní toho, ako sa vnímať a ako nás vnímajú..:) trochu mi vadila Mauréry, či nie vždy ľúbozvučnosť "hutoreňa", ale zasmial som sa (a, na rozdiel od iných, neurazil)..pozn.: mladý Mižu Kinik bol moc fajn, v "hrají" ho nevidím, ale čsfd predsa obsahuje nejednu zvláštnosť (čím pozdravujem kadejakých vkladateľov, doplňovateľov, úpravcov a ďalšie funkcie)..:D ()

Arsenal83

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá epizóda priniesla aj vtipné momenty, čiže úplne márne to nie je. Na druhej strane je seriál len karikatúrou východu, kde sa z Trebišova robí diera pre prostitútky, v ktorej nikto nehovorí po slovensky, lenže aj tá východniarčina najatých hercov úplne pokulháva. Buď to viem poriadne, alebo sa do toho nepúšťam. Hřebejk evidentne nevie o východe ani prd, len si okopíroval nápad z Mosta. ()