Policejní vyjednavač Dano (J. Koleník) vyráží po extrémně nebezpečné akci domů, aby se mohl věnovat těhotné přítelkyni (E. Geislerová). Jejich životy se ale záhy otočí o 180 stupňů a to přímo "od srdce" na oddělení kardiochirurgie v místní fakultní nemocnici. Ve stejný okamžik začíná ve městě summit evropských politických špiček, ve stejný okamžik zmizí ministr obrany a ve stejný okamžik se úplně obyčejný důchodce rozhodne očistit památku svého syna. A to způsobem, o kterém bude za chvíli vědět celý svět. Čtyři okamžiky spustí drama, ve kterém půjde nejen o záchranu životů, stabilitu státu, nenarozené dítě, boj za lásku a pravdu, ale i odpověď na otázku, jak silný může být vztah mezi otcem a synem. (Česká televize)

diamond

Do jaké míry se na mém dojmu projevilo znásilnění série příšerným dabingem nemůžu posoudit. Celé je to tak nezajímavé, že ani nebudu vyhledávat původní slovenskou verzi a raději si následujících sedm nedělních večerů pustím něco zajímavějšího nebo zajdu na jedno. Celkově mi přemlouvání slovenských pořadů vadí a považuji ho za zbytečné. Generace, která slovensky nerozumí stejně televizi nesleduje a raději si vymývá mozek bezduchými příspěvky na sociálních sítích a streamovacích službách. Nehodnotím a dále nesleduji. ()

milbelQ odpad!

Prečo som sa rozhodol pridať svoj názor. To, že existuje tento seriál som nevedel ale pozrel som program a vidím -  nový krimi projekt ČT. Mám rád České krimi, prvý diel na ČT 1 bez otravných reklám no nepozri to ? Chvíľu som nechápal prečo krimi seriál ČT je obsadený skoro všetko Slovenskými hercami – precitol som až, že projekt spoločne s JOJ -  to keby som vedel !!!  Je to na rozhodnutí ČT ale prosím o adekvátnu odpoveď  - PREČO ČESKÝ DABING – to už fakt Česi nerozumejú slovenčine - to bolo nepočuvateľné ! Dáma + páni scenáristi, keď si niekto náhodne pozrel 1. diel a jeho povolaním je ochrana ústavných činiteľov a videl ako si ochrankári v dome pána ministra vyzuli topánky, neskôr si ich vyzul aj ich nadriadený Ingola tak ho J..LO a sa smeje ešte dnes. Pán minister Malachovský ( veľmi zlý výber herca  ) má problém zo srdcom, prezieravo vymyslené, aby divák vedel prečo skolabuje pri únose a musí byť privezený do nemocnice únoscom, kde už smeruje za tehotnou manželkou práškovo závislí nadopovaný policajný vyjednávač Koleník. Scenár slabota, kamera dá sa, dej zatiaľ sľubuje že to v celku môže byť dobré ale JOJ a to v konečnom dôsledku predpokladám bude prepadák. Za ( E01 ) som dal prepadák, možno by som dal 1 / 2 hviezdy za námet ale ten Český dabing to totálne zabil.  Pozriem ešte ( E02 ) z archívu bez reklám ale v Slovenčine. ()

marhoul

Jedna za Roba Jakaba, který je vynikající divadelní herec, výrazný typ, výborný v dramatických partech a těší mě, že si ho chvilku mohli prohlédnout i čeští diváci jinak, než ve slovenské Partičce. Jinak je dílko slabé a ještě k tomu výrazně dehonestované mizerným, zbytečným českým dabingem. Na další díly se nechystám, seriálová laťka byla Ochráncem, Podezřením a třeba Kukačkami hozena hodně vysoko. Jinak já měla možnost vidět film Známí neznámí na slovenské premiéře a bylo nesmírně osvěžující, že v něm čeští i slovenští herci mluví, jak jim zobák narostl. Velmi bych si přála, aby se to stalo normou, aby už tvůrci i kupci konečně pochopili, že jiná cesta není. Ohlasy diváků mluví jasně, současné pojetí odrazuje a netěší výraznou část publika, takže už by mohla tahle flastenecká vladováclavská kokotina odeznít. Že Svojtka nadaboval Trávníčka v Popelce, OK, ale aby se daboval plynule česky mluvící Koleník, nebo tak výrazný hlas, jaký má Marián Labuda mladší, a obráceně do slovenčiny Jiří Bartoška v Anděl Páně 2, tvl. stačilo. Jestli pulci nerozumí slovensky, aspoň se čemusi přiučí, budou  z nich menší ignorantská telata a zbytku dospělých přirozenost taky dobře padne. ()

mira007

První díl krimi politického thrilleru spolupráce České televize a Joj ( to je asi první případ ) s Koleníkem jako policejním vyjednavačem na pilulkách začal "tradičně" kostrbatou akční scénou u které člověk kroutí očima jako pokaždé, když se o něco takového tady ve středu Evropy pokoušíme, ale pak se to rozjelo do něčeho, co má potenciál: 1) řemeslně nadprůměr - celovečerní kamera, hudba jak z prvoligového amerického velkofilmu ( wow , mám nový repráky, tak vím o čem píšu ) , možná zvuk místy trochu podprůměr 2) scénář v druhé polovině zaujal 3) herecky nadprůměrné a uvěřitelné. PS: Proč tam Etzler jako český premiér kulhá o berlích jako Zeman? ()

hwnd odpad!

To už jsme na tom vážně tak zle, že nemůžeme odvysílat slovenskou věc v originále??? Pilot jako takovej docela peklo, kamera a herecký prknovýkony děs a scénář typu pejsek s kočičkou, co se brali smrtelně vážně, z toho dělá parodii. A ten - často tragickej - dabing tomu už jen dává finální polibek smrti, tohle prostě ne.... ()