poster

Raport (TV film)

Drama

Československo, 1968, 63 min

 • Přemek
  ****

  Podle dochovaných svědectví (a jedné diplomové práce) jde o inscenaci na vysoké herecké i režijní úrovni. Bohužel, podle tvrzení ČT obsahuje záznam neodstranitelnou vadu ve zvukové stopě, a proto inscenaci asi již neuvidíme. - EDIT 27.4. 2010: ZMĚNA! Inscenace bude uvedena 9. 5. na ČT 2 a EDIT 10. 5. 2010 - Česká televize si pravděpodobně dala hodně záležet či nalezla jinou, lepší kopii; zvuk byl prvotřídní!!(30.6.2009)

 • fragre
  ****

  Zlatý šedesátý!!! Kdy za málo peněz bylo občas i hodně muziky. Po tomto filmu je jednomu líto, kolik času a talentu promarnil V. Menšík ve všech těch přiblblejch srandách. Výkony všech herců jsou zde všechny nadstandartní, ale Menšík je všechny přehraje. Kam se na tenhleten kousek hrabou všechna ta populární americká dramata z vězeňského prostředí. 4, 5 *.(19.12.2010)

 • slunicko2
  ***

  Hezky napsané (39letý Jiří Hubač) komorní drama z vězeňské cely. 1) Vyzdvihnout si zaslouží přesvědčivý výkon 39letého Vladimíra Menšíka (konfident Evžen). 63letý Vladimír Hlavatý (dozorce) mi připomínal spíš ironického Petra Nárožného (sorry za anachronismus), než strach vzbuzujícího SS-Untersturmführera. 2) Oba obsahy (Česká televize i Přemek) a řada komentářů hloupě spoilerují. 3) Přesný koment: Stegman*****.(20.8.2018)

 • Schlierkamp
  *****

  Československý televizní film z prostředí nacistického vězení podle scénáře geniálního J. Hubače. Komorní snímek, jehož nejlepší scény a dialogy se odehrávaly z cele mezi tajemným Evženem a členem odboje Karlem. Sledování nejen dramatických rolí V. Menšíka je vždy výjimečný filmový zážitek a v Raportu tomu nebylo jinak, neboť jeho Evžen, podezřelý z konfidentství, zde opět uplatnil svou vrozenou výřečnost a neobyčejný talent. Jeho neprůhledné smýšlení a potenciální zrada se projevuje právě v jeho hovornosti, dobré náladě, podivných okolnostech a známostech kolem jeho osoby a drobných ústupcích, na něž nemají ostatní vězňové nárok. Mladý odbojář Karel v podání skvělého J. Třísky nutně potřebuje poslat zprávu ven a varovat zbylé členy tajné skupiny, před zrádcem, díky němuž byl zatčen a kterého neměl sílu včas odstranit. Evžen nabídne opatrnému Karlovi svou pomoc s odesláním důležité zprávy, ten však váhá, zda si může o předchozích zkušenostech dovolit svěřit osud několika životů do rukou neznámého člověka. Po zjištění fatálních skutečností nezbývá Karlovi, než učinit nevyhnutelný krok a napravit svou chybu. Povedený a výborně načasovaný závěr snímku skýtá divákovi nevšední filmový zážitek. Ve vedlejší rolích kromě výše zmíněných hlavních postav zaujal J. Moučka coby nepříliš inteligentní vězeň Arnošt a hlavně skvělý V. Hlavatý v netradiční roli vězeňského dozorce. Dále se ve vynikajícím Moskalykově snímku objevili zatčené odbojáři J. Bruder, A. Filip a V. Mareš. Hodinové komorní vězeňské drama Raport hodnotím maximálně, neboť celkový dojem z filmu, dialogy mezi vězni na cele, stejně tak jako jejich herecké výkony jsou zkrátka mimořádné.(21.12.2017)

 • majky19
  *****

  Vynikající televizní snímek z dílny režiséra Antonína Moskalyka, který nás zavádí do gestapáckého kriminálu. Ve filmu účinkuje celá plejáda předních českých hereckých osobností, na čele s Vladimírem Menšíkem, Jaroslavem Moučkou a v neposlední řadě samozřejmě mladičkým Janem Třískou. Ten roli zatčeného odboráře ztvárnil vskutku bravurně, a neméně skvěle zahrál i Vladimír Menšík svou postavu nasazeného konfidenta, který se snaží získávat od vězňů ty nejcitlivější informace. Děsivou atmosféru válečných let a všeobecného strachu, kde nikdo nemůže věřit nikomu výborně doplňuje i hudba Luboše Fišera, který mimochodem svou muzikou doprovodil i další filmy Antonína Moskalyka - Babička, Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou a řadu dalších úspěšných filmových a televizních projektů.(16.5.2018)

 • - Když scenáristovi Hubačovi chtěli zakázat práci při politických prověrkách, vytáhli na něj, že film je jasně proti vstupu Sovětských vojsk v roce 1968. Ano byl odvysílán po srpnu, ale vznikal dlouhé měsíce před ním. (sator)