Raport (TV film)

Československo, 1968, 63 min

Výtečné komorní drama z vězeňského prostředí, ve kterém excelují upovídaný Vladimír Menšík a zádumčivý Jan Tříska, zdatně jim pak sekunduje Vladimír Hlavatý v roli bachaře. V životě je někdy obtížné poznat, komu může člověk věřit a komu ne, v období války je toto rozhodnutí o to těžší! Další klenot z pera Jiřího Hubače, který rozhodně stojí za to vidět!(5.7.2013)

Zlatý šedesátý!!! Kdy za málo peněz bylo občas i hodně muziky. Po tomto filmu je jednomu líto, kolik času a talentu promarnil V. Menšík ve všech těch přiblblejch srandách. Výkony všech herců jsou zde všechny nadstandartní, ale Menšík je všechny přehraje. Kam se na tenhleten kousek hrabou všechna ta populární americká dramata z vězeňského prostředí. 4, 5 *.(19.12.2010)

Minimalizmus nade vše! Karel chce věřit lidem, chce věřit, že ne všichni jsou prohnilí, že ne všichni jsou udavači a zrádci... Tak moc rád by věřil v lidskou dobrotu, ve vlastenectví, v nějaké vyšší ideály. Ale již jednou ho jeho víra zradila... Co dál? Naivní idealismus versus cynismus... Kdo nakonec zvítězí?(12.9.2011)

Tento film rozhodně patří k vrcholným dílům televizní tvorby režiséra Antonína Moskalyka. Film je hereckým koncertem dvou velkých osobností českého filmu. Vladimír Menšík v netradiční roli konfidenta zvládl svou roli mistrně. Jan Tříska v roli Karla byl také skvělý. Raport rozhodně doporučuji ke shlédnutí!! 100%(8.11.2015)

Jedným slovom fantastické. Príbeh z väznice počas protektorátu, je ukážkou charakteru postáv. Vladimír Menšík znova jasne ukázal, že je hviezda prvej veľkosti. Tento film som videl dnes po prvý raz a bol som veľmi prekvapený. Moc sa mi páčil aj V.Hlavatý , jeho postava dozorcu je zahratá famózne. Dávam 85%.(13.5.2010)