poster

Raport (TV film)

Drama

Československo, 1968, 63 min

 • klúčik
  ****

  Jedným slovom fantastické. Príbeh z väznice počas protektorátu, je ukážkou charakteru postáv. Vladimír Menšík znova jasne ukázal, že je hviezda prvej veľkosti. Tento film som videl dnes po prvý raz a bol som veľmi prekvapený. Moc sa mi páčil aj V.Hlavatý , jeho postava dozorcu je zahratá famózne. Dávam 85%.(13.5.2010)

 • Schlierkamp
  *****

  Československý televizní film z prostředí nacistického vězení podle scénáře geniálního J. Hubače. Komorní snímek, jehož nejlepší scény a dialogy se odehrávaly z cele mezi tajemným Evženem a členem odboje Karlem. Sledování nejen dramatických rolí V. Menšíka je vždy výjimečný filmový zážitek a v Raportu tomu nebylo jinak, neboť jeho Evžen, podezřelý z konfidentství, zde opět uplatnil svou vrozenou výřečnost a neobyčejný talent. Jeho neprůhledné smýšlení a potenciální zrada se projevuje právě v jeho hovornosti, dobré náladě, podivných okolnostech a známostech kolem jeho osoby a drobných ústupcích, na něž nemají ostatní vězňové nárok. Mladý odbojář Karel v podání skvělého J. Třísky nutně potřebuje poslat zprávu ven a varovat zbylé členy tajné skupiny, před zrádcem, díky němuž byl zatčen a kterého neměl sílu včas odstranit. Evžen nabídne opatrnému Karlovi svou pomoc s odesláním důležité zprávy, ten však váhá, zda si může o předchozích zkušenostech dovolit svěřit osud několika životů do rukou neznámého člověka. Po zjištění fatálních skutečností nezbývá Karlovi, než učinit nevyhnutelný krok a napravit svou chybu. Povedený a výborně načasovaný závěr snímku skýtá divákovi nevšední filmový zážitek. Ve vedlejší rolích kromě výše zmíněných hlavních postav zaujal J. Moučka coby nepříliš inteligentní vězeň Arnošt a hlavně skvělý V. Hlavatý v netradiční roli vězeňského dozorce. Dále se ve vynikajícím Moskalykově snímku objevili zatčené odbojáři J. Bruder, A. Filip a V. Mareš. Hodinové komorní vězeňské drama Raport hodnotím maximálně, neboť celkový dojem z filmu, dialogy mezi vězni na cele, stejně tak jako jejich herecké výkony jsou zkrátka mimořádné.(21.12.2017)

 • Přemek
  ****

  Podle dochovaných svědectví (a jedné diplomové práce) jde o inscenaci na vysoké herecké i režijní úrovni. Bohužel, podle tvrzení ČT obsahuje záznam neodstranitelnou vadu ve zvukové stopě, a proto inscenaci asi již neuvidíme. - EDIT 27.4. 2010: ZMĚNA! Inscenace bude uvedena 9. 5. na ČT 2 a EDIT 10. 5. 2010 - Česká televize si pravděpodobně dala hodně záležet či nalezla jinou, lepší kopii; zvuk byl prvotřídní!!(30.6.2009)

 • Raven0
  ****

  Minimalizmus nade vše! Karel chce věřit lidem, chce věřit, že ne všichni jsou prohnilí, že ne všichni jsou udavači a zrádci... Tak moc rád by věřil v lidskou dobrotu, ve vlastenectví, v nějaké vyšší ideály. Ale již jednou ho jeho víra zradila... Co dál? Naivní idealismus versus cynismus... Kdo nakonec zvítězí?(12.9.2011)

 • fragre
  ****

  Zlatý šedesátý!!! Kdy za málo peněz bylo občas i hodně muziky. Po tomto filmu je jednomu líto, kolik času a talentu promarnil V. Menšík ve všech těch přiblblejch srandách. Výkony všech herců jsou zde všechny nadstandartní, ale Menšík je všechny přehraje. Kam se na tenhleten kousek hrabou všechna ta populární americká dramata z vězeňského prostředí. 4, 5 *.(19.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace