poster

Raport (TV film)

Drama

Československo, 1968, 63 min

 • Raven0
  ****

  Minimalizmus nade vše! Karel chce věřit lidem, chce věřit, že ne všichni jsou prohnilí, že ne všichni jsou udavači a zrádci... Tak moc rád by věřil v lidskou dobrotu, ve vlastenectví, v nějaké vyšší ideály. Ale již jednou ho jeho víra zradila... Co dál? Naivní idealismus versus cynismus... Kdo nakonec zvítězí?(12.9.2011)

 • Willy Kufalt
  *****

  (2x) Willy Kufalt by asi neměl mít moc rád vězeňská dramata :o)), ale i ten musí zde ocenit minimálně scénář Jiřího Hubača a herecké výkony. Co naplat, tohle je drama současně taky válečné (protektorátní) a psychologické! Ale teď vážně: Na první pohled vypadá, že Vladimír Menšík hrál skoro pořád stejně, ať to byla komedie, drama, či fantasy, jeho osobitý projev zapasoval leckde, stačilo mu občas změnit veselý či smutný tón a režisér se zvyškem štábu přizpůsobil atmosféru podle svého přání. Div se světe, zafungovalo to i v akčním krimi-thrilleru Hra bez pravidel, kde si Menšík střihl negativní roli s poměrně drsným koncem, zafungovalo to i zde v Raportu. Oba zdejší obsahy k filmmu neskrývají fakt, který se neinformovaný divák dozví až po první půlhodině... tak dobře - Menšík zde hrá záporní roli nasazeného konfidenta. Ano, ten samý, co dodnes ze silvestrovských TV-záznamů rozesmává celou republiku! Je přímo zázrakem tohoto hereckého génia, že třeba ve scéně, kdy ho spoluvězen již odhalil a sám mu s vtipem a úsměvem odpovídá nesmysly, dokáže působit vyloženě odporně. Můžeme jen litovat, že podobných vážných rolí dostával "nespoutaný živel" Laďa jen výjimečně. Tenhle snímek má silnou atmosféru uvnitř tísnivého prostředí, zajímavý smutný příběh s nečekaným závěrem a taky snad nejlepší herecký výkon Jana Třísky ze 60. let. Z mé strany mu náleží hodnocení nejvyšší. (90%)(1.6.2018)

 • Bigrambo
  *****

  Výtečné komorní drama z vězeňského prostředí, ve kterém excelují upovídaný Vladimír Menšík a zádumčivý Jan Tříska, zdatně jim pak sekunduje Vladimír Hlavatý v roli bachaře. V životě je někdy obtížné poznat, komu může člověk věřit a komu ne, v období války je toto rozhodnutí o to těžší! Další klenot z pera Jiřího Hubače, který rozhodně stojí za to vidět!(5.7.2013)

 • Přemek
  ****

  Podle dochovaných svědectví (a jedné diplomové práce) jde o inscenaci na vysoké herecké i režijní úrovni. Bohužel, podle tvrzení ČT obsahuje záznam neodstranitelnou vadu ve zvukové stopě, a proto inscenaci asi již neuvidíme. - EDIT 27.4. 2010: ZMĚNA! Inscenace bude uvedena 9. 5. na ČT 2 a EDIT 10. 5. 2010 - Česká televize si pravděpodobně dala hodně záležet či nalezla jinou, lepší kopii; zvuk byl prvotřídní!!(30.6.2009)

 • Autogram
  ***

  Malá komorná väzenská dráma, ktorá celá patrí Menšíkovi. Zastaví sa len občas na pár sekúnd, a dá trochu priestoru ostatným. Udavačstvo bolo v roku 68 veľmi aktuálnou témou a aspoň na pár rokov bolo možné k tomu niečo natočiť. Nezasiahlo ma to ale tak, ako som očakával. –––– V tyhle zatracený době, Karle, se se slušností dostaneš jedině do hajzlu. Vždycky do hajzlu. To si pamatuj.(8.5.2018)