Luganská oblasť, máj 2014. Novožilovská rodina sa celkom náhodou ocitla v centre vojnových udalostí. Vlad Novožilov (Aleksandr Bucharov) je vyslúžilý vojak z Afganistanu, ktorý na vlastnej koži spoznal, čo je to vojna. Keďže za svoj život už videl dosť hrôz, v situácii vidí len jedno východisko - opustiť krajinu. Pred vojnou sa však utiecť nedá, hranice sú uzavreté. Ak chce zachrániť rodinu, čaká ho veľmi ťažká morálna dilema. (Arsenal83)

rigby

Hodně rozporuplný film. Nelze mu vytknout, že by nebyl dobře natočen. Ano, je to úchvatná válečná podívaná. Včetně hodně brutálních scén, zejména na začátku. Ukrajince si prostě divák musí zhnusit a získat k nim nenávist. A to je největší problém tohoto filmu - pohled na věc pouze z jedné strany, a to ruský pohled. ()

hufnagel

Kam vlastne vedie táto vojna?Už to trvá 7 rokov a výsledok v nedohľadne.Viem natočili to Rusi,ale niekoho vážny záujem je tento konflikt udržať i za cenu 60 000 mŕtvych.Ináč filmársky kvalitne natočené. ()

Saxos

Tak bude stačit jen Závěr: doporučuji všem. K tomu si hlavně uvědomit, že to není tak dávno a ani ne tak daleko. ()

aannemer

Nemyslím si, že ruská propaganda je lepší, než ta probruselská. Pravda, ta skutečná, bude někde uprostřed. A jestli EU a NATO vůči tomuto mlčí a za viníka označuje pouze doněcké separatisty, kteří dle mého názoru mají stejné právo na sebeurčení jako kosovští Albánci, tak mi jsou tzv. demokratické hodnoty stejně blízké a milé, jako drát v prdeli. ()

FandaF

U tohoto filmu je patrné, že hodně lidí tady spíš vyjadřuje své politické názory a frustrace, místo aby hodnotili film... :( ()

Ja.Malachi

...taký surový úvod,že až...v hororoch alebo scifi ok,ale ked zoberiete realny život a toto ...nikdy tu nebude klud na zemi ,kým budú existovať takýto jedinci...myslím globálne všade na svete...tak realne natočené  že nemôžem nedať 100%,smutné a najhoršie že to tu bude vždy! ()

dinzbir

Je to autentický film reality tamních poměrů. Měli by shlédnout nejen všichni kritici Doněcku, ale i ti, co už mají jasno, že je to jen další periferní konflikt. Člověku to otevře oči a uvědomí si, že se mu to děje skoro za humny a že zbraň by měla být v každém baráku. ()

Drussus

Realistické až příliš naturalistické zobrazení hrůz, provázející události po Majdanu. Není to pro slabé povahy. Nicméně film je natočený dobře a herecké výkony i s typickým ruským přehráváním jsou skvělé.  Jestli je to pravda? Kdo zná dějiny ví, čeho byli Ukrajinci přeběhlí k Němcům - Banderovci schopni. Na netu se toho dá hodně dohledat. Tak snad mě nezavřou.  Nicméně mi na tom filmu vadili takové drobnosti, takové to přílišné zdůrazňování jinak nesporné statečnosti a odhodlání obránců Luhansku, takové to zbytečné heroizování. ()

mdf

Nefandím nikomu,je mi to vcelku lhostejné,chvílemi jsem se ztrácel kdo je kdo,ale opravdu hodně realisticky a naturálně natočeno to,co se děje jen  kousek od nás a právě teď.Ta nevraživost a brutálnost mezi lidmi ,skoro jednoho národa,je obrovská.Je to všude ve světě....bývala Jugoslávie,Afrika atd,co za zvěrstva dělají pomalu sousedi sousedům.Viděno asi více jednou stranou a to Ruskou.... ()

cyglos

Ani takovej průser, jakým byla a je situace dvou republik bývalého Novoruska, nejde natočit tak, aby byl spokojenej každej divák. Každopádně si myslím, že film vystihuje, co se dělo v době, kdy tihle hodnotitelé "ODPAD" mají dojem, že je to propaganda, jedná se o ukázku "pomocné anexe", jen jsem zacitoval z textu, který byl psán patrně pod nějakým raušem. Pokud někdo napíše do komentáře "suverénní stát", tak by si měl zjistit informace, co je s takovým označením spojené. Jednou, dosti důležitou skutečností by mělo být zaregistrování UK hranic po roce 1991 v OSN. Což se nestalo a tudíž není !!! On dějepis není jen předmět ZŠ do 9 tř. , ale doba jde stále kupředu a nezájem o fakta vytváří "nefakta", která jsem popsal.         Takové kino natočit vyžaduje hodně vlastenectví. Scény hodně věrohodné, vypatlanost útočníků nadmíru zřejmá. Pro toto tvrzení mám argument, stačilo sledovat dění od r. 2014, a není nutné pochybovat. Pokud je dnes někdo zastáncem válkou postižené Ukrajiny, tak bušit do kolejnice v r. 2022 je stejné, jako s tím křížkem po funuse. Všem kritikům, popíračům, zesměšňovačům bych přál posraný trenky, kdyby na ně, v civilních zónách-vesnicích, městech dopadaly rakety z GRADů. Viděl jsem to na Jincích, při ukázkách, v plné salvě, celou baterii. Volové, vite ho..o, co to je. Pokud byste měli možnost si vyměnit potřísněné spodní prádlo, tak byste mohli děkovat Bohu, že jste to přežili.             Filmu dávám 90% za zpracování a výpovědní hodnotu. ()

Bynk

Uvědomil jsem si, že dávám málo za fulla rozhodl jsem se to napravit. Tenhle válečný zločin v podobě filmu byl ideálním kandidátem. Ukrajinci jsou zde líčeni jako zvěř, co vraždí, znásilňuje, mučí zajatce a bombarduje školy, tedy přesně to, comu se pak Rusáci snažili zabrániť během invaze na Ukrajinu.  A oni to Ukrajinci fakt nerobili? Nebombardovali Donbas a nezabíjali civilistov? ()