Modrá až na kost

(TV seriál)
  • Jižní Korea 마이 네임 (více)
Akční / Drama / Krimi
Jižní Korea, 2021, 6 h 39 min (Minutáž: 45–59 min)

Epizody(8)

Zavraždili jí otce a ona se chce pomstít. Obrátí se proto na mocného bosse podsvětí a pod jeho vedením se dá k policii. (Netflix)

EvilPhoEniX

Netflix opět s Jížní Koreou natočil adepta na seriál roku. Je to ukrutná Řežba! Kim- jin min naprosto neznámý režisér vzal méně známé herce a natočil seriál, který působí jako největší pecky z Jížní Koree za posledních 10 let narvaných do 7 hodinové Jízdy se všemi oblíbenými tématy a proprietami, které k tomu patří. Jediná známá hvězda je zde Park Hee- son, který si zahrál ukázkového gangstera ( s ním jsem viděl už asi 15 filmů, ale po téhle roli na něj už nikdy nezapomenu) a mladá a rozkošná Han So-hee, tak ta má talentu na rozdávání.My Name je tak trochu Man from Nowhere křížený s Villainess a New World, né nebudu zde zmiňovat jak ostatní tu nudnou konverzačku bez akce Volávku, tohle je o 5 levelů výše. Příběh se zaměřuje na dívku, které zavraždí otce a vezme si jí do spárů mocný Mob Boss, který ji vychová, vytrénuje a pomůže ji najít vraha, avšak zjistí, že je pravděpodobně policista, tak se dívka přidá k policii, aby vraha dopadla. Zní to jednoduše a přímočaře, ale je to opravdu inteligentně vystavěné, seriál dokáže několikrát v průběhu překvapit i šokovat a s postavama se to opravdu nesere, umřít může kdokoliv a kdykoliv. Vizuálně vysoký nadstandard, postavy jsou velmi charismatické a sympatické, hudba je nejlepší, co jsem kdy v JK tvorbě slyšel, ten soundtrack už mi hraje půl hodiny po skončení seriálu a kdykoliv zahrál, vhrnuly se do mě emoce ( Čtvrtku seriálu jsem regulérně prořval- emociální nálož jak prase), je to velmi napínavé, atmosférické, ústřední Zvrat je správně překvapivý no a to hlavní Akce a násilí, tak s tím se zde naštěstí nešetří. Líbí se mi, že Korejci narozdíl od Američanů nepoužívají moc zbraně, ale všechno řeší nožema, takže se to tu imrvére řeže a seká 7 hodin intenzivně, že krev tekla pomalu i ze mě. Nádherná kamera, špičková choreografie, Finále je vystřižené jak z Raidu, no já nemám slov, užil jsem si tady každý jeden prvek. Komplexně vyzrálá filmařina a pořádná chlapská jízda. Těžký Full Package, který si nějakou Půlnoční Mši dává k snídani a všechny ty intelektuály z kroužku Dramatiků střílí instantně do hlavy. Příběh 5/5, Akce 5/5, Humor 1/5, Násilí 4/5, Zábavnost 5/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5, Emoce 5/5, Herci 5/5. 10/10. ()

Happens

Překlad do češtiny jsem nepochopil ani po shlédnutí, patrně to má implikovat spoiler, což je fakt facepalm. Každopádně My name má propracovaný několikanásobný twistplot, což se cení a funguje tu trochu zápletka ze Skryté identity v jedné protagonistce. Je zajímavé, jak drogový baron není podáván jako kruté zlo, ale jako hlavu organizace/rodiny chcete-li, takže není možné si vybrat antagonistu vyloženě nijak jinak, než-li skrz perspektivou hlavní hrdinky. Vynikající. ()

Jirka_Šč

91%. Možná proto, že se na gangsterské věci nedívám tak často. Možná proto, že mi to sedlo do nálady. A možná proto, protože je to i na jihokorejské poměry výborné. Syrové, lehce nepředvídatelné a ne s zcela dotaženým koncem. Pokud bych něco vytkl, tak rychlost hojení ran hlavních hrdinů a schopnost s nimi bojovat. Nerealistické, ale v rámci žánru přijímám. ()

Fr

„CENA ZA POMSTU JE STÁT SE NETVOREM…“ ///    Je zajímavý, jakým směrem se příběh o dívce, která touží po pomstě, začne ubírat. Je z toho gangsterka a policejní drama se zvláštní „Volavkou“. Samozřejmostí je akce. Poctivá ruční práce + to, co mi padne do ruky – nejčastěji kudla. Nechyběj bitky plný komparzu a nejednou si člověk říká, to už kurva přeháníte, páč tak dlouho nikdo nežije. Ale takovej je dneska trend – žít dlouho. Když si myslím, že už mě ničím nepřekvapěj, ukážou, jak uměj bejt citově drsný. Prostě Korejci!   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se pomstít. 2.) Vedle urny fotra, stojí urna moje. /// Thx za titule „Lenka Večerková“.     /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  **  ()

Chrustyn

Jihokorejský odvar Volavky a jí podobných filmů. Na oko pěkné herecky padnoucí ale na poli 8 hodin se toho děje dost málo na to, abych se celou dobu bavil a na akci se zde hraje méně, než by se mohlo na první pohled zdát. Na každou epizodu tak spadá cca 5 minut akčních scén a většina děje nebyla úplně poutavá vata. ()

• Hlavní čtveřice herců pro své akční scény trénovala 2 měsíce před zahájením natáčení, zatímco hlavní hrdinka Soo-hee Han začala trénovat 3 měsíce dopředu. (mikki089)
  • Ryul Jang kvůli své roli shodil 10 kg. (mikki089)