Reklama

Reklama

Modrá až na kost

(TV seriál)
  • Jižní Korea 마이 네임 (více)
Akční / Drama / Krimi
Jižní Korea, 2021, 6 h 39 min (Minutáž: 45–59 min)

Epizody(8)

Zavraždili jí otce a ona se chce pomstít. Obrátí se proto na mocného bosse podsvětí a pod jeho vedením se dá k policii. (Netflix)

Recenze (45)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Netflix opět s Jížní Koreou natočil adepta na seriál roku. Je to ukrutná Řežba! Kim- jin min naprosto neznámý režisér vzal méně známé herce a natočil seriál, který působí jako největší pecky z Jížní Koree za posledních 10 let narvaných do 7 hodinové Jízdy se všemi oblíbenými tématy a proprietami, které k tomu patří. Jediná známá hvězda je zde Park Hee- son, který si zahrál ukázkového gangstera ( s ním jsem viděl už asi 15 filmů, ale po téhle roli na něj už nikdy nezapomenu) a mladá a rozkošná Han So-hee, tak ta má talentu na rozdávání.My Name je tak trochu Man from Nowhere křížený s Villainess a New World, né nebudu zde zmiňovat jak ostatní tu nudnou konverzačku bez akce Volávku, tohle je o 5 levelů výše. Příběh se zaměřuje na dívku, které zavraždí otce a vezme si jí do spárů mocný Mob Boss, který ji vychová, vytrénuje a pomůže ji najít vraha, avšak zjistí, že je pravděpodobně policista, tak se dívka přidá k policii, aby vraha dopadla. Zní to jednoduše a přímočaře, ale je to opravdu inteligentně vystavěné, seriál dokáže několikrát v průběhu překvapit i šokovat a s postavama se to opravdu nesere, umřít může kdokoliv a kdykoliv. Vizuálně vysoký nadstandard, postavy jsou velmi charismatické a sympatické, hudba je nejlepší, co jsem kdy v JK tvorbě slyšel, ten soundtrack už mi hraje půl hodiny po skončení seriálu a kdykoliv zahrál, vhrnuly se do mě emoce ( Čtvrtku seriálu jsem regulérně prořval- emociální nálož jak prase), je to velmi napínavé, atmosférické, ústřední Zvrat je správně překvapivý no a to hlavní Akce a násilí, tak s tím se zde naštěstí nešetří. Líbí se mi, že Korejci narozdíl od Američanů nepoužívají moc zbraně, ale všechno řeší nožema, takže se to tu imrvére řeže a seká 7 hodin intenzivně, že krev tekla pomalu i ze mě. Nádherná kamera, špičková choreografie, Finále je vystřižené jak z Raidu, no já nemám slov, užil jsem si tady každý jeden prvek. Komplexně vyzrálá filmařina a pořádná chlapská jízda. Těžký Full Package, který si nějakou Půlnoční Mši dává k snídani a všechny ty intelektuály z kroužku Dramatiků střílí instantně do hlavy. Příběh 5/5, Akce 5/5, Humor 1/5, Násilí 4/5, Zábavnost 5/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5, Emoce 5/5, Herci 5/5. 10/10. ()

Happens 

všechny recenze uživatele

Překlad do češtiny jsem nepochopil ani po shlédnutí, patrně to má implikovat spoiler, což je fakt facepalm. Každopádně My name má propracovaný několikanásobný twistplot, což se cení a funguje tu trochu zápletka ze Skryté identity v jedné protagonistce. Je zajímavé, jak drogový baron není podáván jako kruté zlo, ale jako hlavu organizace/rodiny chcete-li, takže není možné si vybrat antagonistu vyloženě nijak jinak, než-li skrz perspektivou hlavní hrdinky. Vynikající. ()

Reklama

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

91%. Možná proto, že se na gangsterské věci nedívám tak často. Možná proto, že mi to sedlo do nálady. A možná proto, protože je to i na jihokorejské poměry výborné. Syrové, lehce nepředvídatelné a ne s zcela dotaženým koncem. Pokud bych něco vytkl, tak rychlost hojení ran hlavních hrdinů a schopnost s nimi bojovat. Nerealistické, ale v rámci žánru přijímám. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„CENA ZA POMSTU JE STÁT SE NETVOREM…“ ///    Je zajímavý, jakým směrem se příběh o dívce, která touží po pomstě, začne ubírat. Je z toho gangsterka a policejní drama se zvláštní „Volavkou“. Samozřejmostí je akce. Poctivá ruční práce + to, co mi padne do ruky – nejčastěji kudla. Nechyběj bitky plný komparzu a nejednou si člověk říká, to už kurva přeháníte, páč tak dlouho nikdo nežije. Ale takovej je dneska trend – žít dlouho. Když si myslím, že už mě ničím nepřekvapěj, ukážou, jak uměj bejt citově drsný. Prostě Korejci!   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se pomstít. 2.) Vedle urny fotra, stojí urna moje. /// Thx za titule „Lenka Večerková“.     /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  **  ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Jihokorejský odvar Volavky a jí podobných filmů. Na oko pěkné herecky padnoucí ale na poli 8 hodin se toho děje dost málo na to, abych se celou dobu bavil a na akci se zde hraje méně, než by se mohlo na první pohled zdát. Na každou epizodu tak spadá cca 5 minut akčních scén a většina děje nebyla úplně poutavá vata. ()

Galerie (214)

Zajímavosti (2)

  • Hlavní čtveřice herců pro své akční scény trénovala 2 měsíce před zahájením natáčení, zatímco hlavní hrdinka Soo-hee Han začala trénovat 3 měsíce dopředu. (mikki089)
  • Ryul Jang kvůli své roli shodil 10 kg. (mikki089)

Reklama

Reklama