Reklama

Reklama

Budiž voda!

  • Slovensko Budiž voda!
Trailer
Dokumentární
Česko, 2021, 120 min (Televizní verze: 52 min)

Obsahy(1)

Sběrný dokument o českém vynálezu s názvem S.A.W.E.R. (Solar-Air-Water-Earth-Resource) popisuje události, které ovlivňují, mění a determinují českou účast na výstavě EXPO 2020. Film o dvouleté bitvě s okolnostmi představuje sedm odvážných českých vědců, kteří si vzali do hlavy, že vyrobí přístroj, jenž dokáže získat ze vzduchu vodu, a pomocí něhož lze uvažovat o vzniku oáz na poušti. Snímek mapuje sestavení S.A.W.E.R.u, jeho testování v laboratořích a posléze i v pouštních podmínkách. Je zasazen do širších souvislostí problému s nedostatkem vody v mnoha oblastech světa. Český vynález s pomocí slunce získává ze vzduchu vodu, kterou sytí zemi – z extrémně vyprahlého vzduchu dokáže získat až 200 litrů vody denně! (Bio Illusion)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý dokument o přípravě klíčového exponátu výstavy EXPO 2020 v Dubaji. Překonávání překážek za pochodu, drahá voda, o kterou nikdo nestojí. Ale myslím, že tyhle průkopnické projekty dávají smysl, třeba nás jednou jejich vylepšené verze zachrání. Viděl jsem jenom televizní sestřih, ale klidně bych si dal i dlouhou verzi, jestli někdy bude příležitost. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý dokument o unikátnom projekte, ktorý môže významne pomôcť s problémami s pitnou vodou v budúcnosti, hlavne v ohrozených oblastiach sveta. Vynikajúci nápad, ktorý je problém realizovať, inovovať a vylepšiť do čo najjednoduchšej podoby pre spotrebiteľa, ale film vypovedá o tej snahe a túžbe niečo vyprodukovať a zmeniť. Druhá polka filmu už trošku stratila drive a dosť veľa vecí sa už len opakovalo bez nejakých výrazne nových informácií. Inak ale slušná podívaná a verím, že podobných projektov bude dosť. 65 % ()

Reklama

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Poměrně vleklý a nepříliš záživný dokument o českém vodním soběstačném vynálezu a jeho cesta na Expo. Značnou část dokumentu ovšem sledujeme útrapy v samotné Dubaji. ()

sator 

všechny recenze uživatele

1.výhrady ke zmatečnému nezajímavému dokumentu, s příšernou hudbou a titulky které z gauče nepřečtete..... fakt nevím zda se budu trápit u 2. dílu...Televizní 50 minutová verze by postačila... 2.Podle všeho jde o nafouknutou bublinu-složité nejspíše poruchové zařízení, drahá voda, 3.Vždy mě překvapí že takové zásadní projekty jako je čistota moře, nebo dostatek vody není řešen systémové ale partou nadšenců...proč asi ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Dokument spíše o strastech s přesunem a instalací dvou kontejnerů, než o samotném systému. Viděla jsem zkrácenou verzi, možná že v té dvouhodinové je o samotném stroji něco víc. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • „To nejdůležitější, co mě na dokumentu přitahuje, je to, že v tomhle nespolehlivém, matoucím světě, co si potrpí víc na prestiž a mediální gesta, se sešla parta lidí, kteří s přirozenou činorodostí, prostě a jednoduše, usilují o dobrou a užitečnou věc. A kdybych o nich nenatočil film, udělají to stejně,“ uvedl režisér a scenárista dokumentu Karel Žalud. (SONY_)

Reklama

Reklama