The Offering

• Velká Británie The Offering

Rodina, která se potýká se ztrátou, je vydána na milost prastarému démonovi, který se je snaží zničit zevnitř. (JasonCZ)

pornogrind

Tak po filmu Lullaby(2022) je tu další film s židovskou tématikou. A pokud bych měl tyhle dva filmy srovnávat tak za mě vítězí The Offering. Ať už co se týče atmosféry, napětí i digitálních triků. Lullaby mělo možná lepší nápad ale nelíbilo se mi zpracování a né moc povedený digitalní triky. The Offering sice taky není filmem u kterýho bych mohl(po židovsku) zvolat Mazel Tov ale podívat se na to dalo. Ale třeba kvalit The Possession(2012) nedosahuje ani omylem. Slabší 3 hvězdy. ()

EvilPhoEniX

Mainstream démonické strašení s židovskou tématikou. The Offering šlo do Amerických kin, takže po technické stránce jde o nadprůměr a vypadá to hezky, židovská kultura tomu dává neotřelý nádech a prostředí márnice funguje dobře, jen co se týká strašení, tak se mohlo přidat více na pilu. Líbilo se mi, že to má celkem old fashioned nádech a je tu zajímavá židovská mytologie kolem pradávného démona ( vzhled démona je originální a solidní- jen opět nenapáchal dostatek škody). Je tu pár atmosférických sekvencí, které nejsou úplně k zahození, ale lekačky mi příliš efektní nepřišly a není jich imho ani moc. Kouká se na to však celkem dobře díky krátké stopáži a neotřelému námětu a v rámci podobných jde určitě o lepší průměr. ( Tak trochu jsem doufal v bratříčka Autopsy of Jane Doe- ale to se bohužel nekoná), 6/10. ()

darkrobyk

Art a Claire, která je v jiném stavu, přijíždějí za otcem Arta do New Yorku. Na rovinu - Art je trouba, co chce navíc využít otce a k tomu dá všechny špatné věci do pohybu, Claire je pro změnu blbka, která neví, že zrcadla jsou z určitého důvodu zakrytá, a k tomu ještě poslouchá rady těch, co nezná. Není divu, že sled děsivých událostí nabere po pomalejším rozjezdu závratnou rychlost. Tedy, ve skutečnosti jde spíše o komorní démonický horor, jenž i démona ukáže. Téměř celý příběh se odehrává v báječných gotických kulisách starého domu, dojde i na márnici připomínající jeden daleko lepší snímek. Třetí hvězda je za šťastný a toužebně očekávaný konec, páč Artur nedbal ani poslední rady. p.s. - zdejší obsah je k nějakému úplně jinému filmu. ()

Morholt

Příběh je inspirovaný blízkovýchodní démonickou mrchou jménem Abyzou, která má na starosti potraty a úmrtí malých dětí. Takže je to fakt potvora a zrovna tuhle čúzu vyvolá nedopatřením člen židovské komunity. A začnou se dít věci. Z mého pohledu rutinní strašení se standardním boucháním, blikáním a zrcadlovými hrátky. Občas odněkud vykoukne ruka, noha a démon na sebe vezme i několik podob, ale pořád se jede podle určité šablony, byť to není nijak urážející. Na co film může vsadit především je místy vynikající atmosféra i napětí, což, jak už píše ricci, platí především pro scény z márnice a bavilo mě i herecké obsazení přičemž kvituji, že tvůrci sáhli mezi židovské herce. Za co dávám naopak palec dolů je digitální vizuál démona. Abyzou je víceméně jasně popsaná a určitě nevypadá jak -SPOILER- přežvýkavec z Kozího příběhu. I tak ale celkově slušná práce. 65% ()

ricci.s

Technicky celkom solídne zvládnutý démonický horor zo židovského prostredia, v ktorom hlavný hrdina nedopatrením vypustí digitálneho démonika a odvtedy sa začnú diať veci, ktoré sme už videli mnohokrát – nočné mory, prízraky, modlenie, rituály a všetky srandičky okolo toho. Nebolo to zlé, najmä scény z márnice mali dobrú atmosféru, sem tam sa dalo aj zľaknúť. Voči hercom nemám výhrady, efekty s démonom lezúcim po stenách síce presvedčivé neboli, ale zase beriem do úvahy, že to nie je horor nakrútený za neviem koľko miliónov. V rámci duchárskeho žánru lepší priemer. ()