Potom, čo je schopný kňaz odsúdený na pobyt za mrežami kvôli údajnému zabitiu mníšky počas exorcizmu, investigatívny novinár je odhodlaný dopátrať sa v tomto prípade k zjavne utajovanej celej pravde. Mohlo sa skutočne stať, že kazateľ zavraždil mentálne chorú ženu, alebo v skutočnosti prehral boj s démonickými silami? (Richie4422)

jarmil8

Na téma může vzniknout buď skvělé drama "Na druhé straně kopců" nebo tahle mizerně zrežírovaná pitomost. Chtěl jsem horor, dostal jsem nudu. Jediným zapamatovatelným poznatkem z filmu nakonec je, že zatímco rumunské zdravotnictví je v troskách, výuka angličtiny na venkově je na špičkové úrovni. ()

lineker

Velmi slušná gradace. To co se v úvodu jeví jako strašidelný thriller o novinářském vyšetřování jednoho ne příliš povedeného exorcizmu v Rumunsku, dostává během stopáže slušný hororový šmrnc a nabírá na děsivosti. Vymítačské filmy patří k mým oblíbeným a i když netuším jak moc byl ten základ příběhu reálně reálný, tak přirovnání k mému top v tomto žánru The Exorcism of Emily Rose se nabízí. I když jeho kvalit zdaleka nedosahuje. ()

kosara

Nechápu to nízké hodnocení! Jde o výborný hororový film zasazený do prostředí Rumunska. Prostě, po všech stránkách povedené! ()

SANNY22

No, čiže tie prvé 2 minúty cca boli fajn, už sa mi v hlave odohráva, že to bude asi tak 17.storočie, a zrazu, že sa to stalo v 21.storočí. To bola 1 z vecí čo sa mi tam nepáčila. V celku to nebolo zlé, + dozvedela som sa niečo viac o démonoch, - nebolo to vôbec strašidelné, aj keď som čakala, že napr. mŕtvola otvorí oči, tak stále nič. Čiže u mňa taký priemerný horor. ()

space weaver

Vykradených několik filmů v jednom. Nepovedená atmosféra a nevhodné obsazení. Film jsem přetrpěl. Vážně! Koukněte raděk´ji na Stigmata z r. 1999, toto se může promítat ve 3 ráno na Barrandově..... 15% ()

Moravian

Tento snímek do tohoto námětu nepřinesl žádnou významnější invenci. Překvapení se nekoná a snad jen pokud někdo neviděl žádný film na podobné téma, může být mile pošimrán strachem z nadpřirozena. Marná sláva, pokud chcete natočit vymítání s happy endem, je to prostě ohraná písnička. Ani "inspirace skutečnou událostí", podmanivé prostředí Rumunska, detektivní novinářka atp. na tomto faktu nic nezmění. Cca od 1/2 filmu lze tušit, do jakého finále příběh vyústí a člověk může být hrdý na svoji "intuici", protože se nespletl. Není to propadák, ale tak nějak prostě nepřekvapí, ani hloubavou mysl neposune dál. Nenabízí víc vysvětlení než jiné filmy na toto téma..Třetí hodinu ranní se ani neobtěžovali vysvětlovat, stejně jako skutečnost, že to bylo pod patronací ortodoxní církve. To je asi také jediná inovace v tématu. ()

KONYJ3 odpad!

Omlouvám se za můj krátký, ale striktní názor, každopádně tenhle film je absolutní odpad! Jak děj tak obecně hororovost nestojí za nic ()