Potom, čo je schopný kňaz odsúdený na pobyt za mrežami kvôli údajnému zabitiu mníšky počas exorcizmu, investigatívny novinár je odhodlaný dopátrať sa v tomto prípade k zjavne utajovanej celej pravde. Mohlo sa skutočne stať, že kazateľ zavraždil mentálne chorú ženu, alebo v skutočnosti prehral boj s démonickými silami? (Richie4422)

Morholt

Docela líbilo, ale připadá mi, že Crucifixion Gens natočil jen proto, aby něco natočil. Není tu vidět ani stopa snahy přijít v rámci žánru s něčím novým. Zkrátka ateistická holka, která má ke své nevíře osobní důvod, přijede do rumunského vidlákova (všichni tu mluví perfektně anglicky) a začne odkrývat pozadí nevydařeného exorcismu. Nicméně natočené je to docela hezky, démonovo blbnutí, byť ničím nevybočující z normálu, mě bavilo a navrch hlavní hrdinka byla docela sympaťanda, ačkoliv v hraní má ještě mezery. Pořádně to zahutnit atmosférou a přidat na strašení by filmu sice prospělo, ale i tohle bylo nakonec dostačující. Každopádně vzhledem k režisérovu jménu se jedná o mírné zklamání. 60% ()

JohnCZ

Sympatická hlavní postava a atmosférický rumunský venkov sráží primitivní a zbytečně explicitní scénář. Film mnohem lépe fungoval v investigativní rovině, než v té hororové a kdyby se tvůrci více zaměřili na méně jednoznačné provedení, bylo by to mnohem lepší. Závěr film degradoval na úroveň obyčejného hororového béčka, což je škoda, protože rozjezd to mělo více než slušný. ()

ConanVJ

Pěkný horůrek s tísnivou atmosférou a nějakou tou lekačkou. Jasný, není to vrchol žánru, ale mě se to na jedno podívání líbilo. 69% :) ()

kaylin

Americko-britsko-rumunský snímek „The Crucifixion“ je dobře natočený horor o vymítání, který je ale v ostatních ohledech celkem obyčejný. Není tu nic překvapivého, není tu nic, čím by film dokázal vybočovat z vymítačského průměru. Není tu nějaký nový zvrat, není tu nic, čím by film dovedl zásadně ospravedlnit, proč vlastně byl natočen. Prostě další film o vymítání. Dobrý, ale jen průměrný, víc ne. ()

stration

Xavier Gens dokázal, že horory umí. Výborně a zručně natočený film, jehož největší slabinou je právě téma vymítání. Moc nového totiž nenabídne, scénář je šablonovitý a žádné velké překvapení se nekoná. Škoda tak talentovaného režiséra na takovou látku. Doporučuju Gensovi sehnat nějaký originální scénář, který se nebojí pošlapat zaběhlá klišé a zase to bude pecka. ()

Havaj8

Strašně těžce se mi pro tohle hledaj slova. Ono to celý vizuálně nevypadá nejhůř, fajn prostředí rumunskýho venkova, v pohodě novinářka, atmosféra jakž takž ujde, ale i tak mě to prostě nebavilo. Nedokázalo mě to vtáhnout, jako horor o vymítání jak kdyby to ani nefungovalo. Ten styl toho krimi-dokumentárního ražení je v tomhle případě strašný šlápnutí vedle. A to finále ve stodole, ostuda tohodle žánru. ()

bourec

Scénář psali frajeři,co maj víc než slušný záseky na poli hororu.Gens je naprosto jedinečnej rejža,kterej má na kontě boží filmy.Tak v čem je problém.Film divákovi pořád něco vnucuje,podsouvá,ustupuje z cesty pátrání po tom,co se vlastně stalo,a vlastně nás chvílema až nudí.Film sem trochu nadhodnotil kvůli Sophii ,jinak průměr jak prase.50%. ()

dubinak

Gensi, já zestárla o pět let, než jsi něco natočil, tak jsem čekala, že to pořádně rozbalíš a naservíruješ nám něco extra. Bohužel se tak ani zdaleka nestalo a já zjišťuji, že strašení nadpřirozenem není zrovna Gensova stránka a jdou mu spíš témata, ve kterých se zaměřuje na zlo způsobené lidmi. K postavám jsem nepřirostla, příběh je opravdu velmi nudný a je zde dost hluchých míst. Když dojde na strašení, jde o předvídatelné scény, které jsme viděli už nesčetněkrát. Příběh také stojí hlavně na flashbacích, což často nedopadá dobře a ničí to dojem. Zde tomu nebylo jinak. Závěr až moc odfláknutý a rychlý a na to, že celou dobu na něco čekáte, nic moc nedostanete. Naneštěstí docela zbytečný film a zklamání. ()

HorrFi

S blížícím se koncem roku 2017 sem narazil na tenhle horor od kterýho jsem toho moc nečekal, ale zarazil mě do křesla.. hned na začátku mě to vtáhlo do děje a nepustilo.. paradní atmosféra, exorcismus, náboženskej podtext a rumunskej venkov.. v mých očích jeden z nejlepších hororovejch zážitků roku 2017.. ()

majo0007

Jediný, komu by sa zišiel exorcista, je sám Xavier Gens. Neuveriteľný prepad do sračiek. Hviezdička za rumunských vidlákov, z ktorých všetci študovali na Oxforde. Tak aspoň na tom som sa zasmial. ()

dzira

Kdo není vyloženě fanouškem hororu, měl by se raději podívat na film Na druhé straně kopců rumunského režiséra Cristiana Mungiu. Ukřižování spolu s tímto filmem jsou krásným příkladem toho, jak moho být odlišné dva filmy natočené podle stejné skutečné události.... ()

Sfinkter

Nevím zda byl problém v produkci, ale u Gense jsem toto nečekal - snímek bohužel působí jako rumunský televizní snímek s ochotníky. Dojem zachraňuje poslední třetina, kde se dočkáme slušných lekaček a dobré exorcistické atmosféry. ()

oveckaoa

Tady si někdo chtěl zahrát na kopírku V Moci Ďábla https://www.csfd.cz/film/194885-v-moci-dabla/komentare/ ,ale hodně to nedal hold Gens není Derrickson. V Rumunsku zemřela v roce 2004 při vymítání jeptiška a jakási novinářka,která nevěří v boha to jde vyšetřovat.A pak už jdeme už jdeme podle zarytého schématu samozřejmě byla posedlá a tu novinářku bude pokoušet ďábel. Hodně to zachraňuje ten konec kdy se konečně něco stane a titulky kde se dozvíme co se s tím knězem a jeptiškama stalo. 60 procent z daného žánru nadprůměrný kousek sice to není žádná hitparáda,ale dívat se na to dá. ()

TKKMR

Aj keď možno Crucifixion neprináša nič nové, scény s vyháňaním zlého démona mali svoje čaro a v závere Xavier Gens náležite pritvrdil, tak ako sa na správny horor patrí. ()

Yoshimitsu

Byly, zde hezky popsány čtyři stádia vymítání, což je: přítomnost + bod zlomu + souboj + vypuzení, ale jejich samotná dělba už, tak úžasná nebyla. V konečné pasáží stodoly se, jak ho nazývali silným démonem Agares vzdal duše hodně rychle bez žádného pořádného krveprolití a drama. S Crucifixion jsem spokojený i se našlo pár povedených lekaček a záběry venkova byla bezvadný. Dávám 75% ()

zsn

Takový zmařený potenciál. Připomnělo mi to jeden film, nevzpomenu si jméno, ale byla tam také redaktorka, co putovala do Polska - ten byl daleko lepší, než toto. Ten cikán neustále číhající (jehož pointa je veškerá žádná) mi zase připomněl film Lék na život. No mohla se s tím knězem alespoň vyspat, aby to nasbíralo nějaké hodnocení. Nuda. Ovšem Oscara za rekvizity, architekturu, prostředí, destinaci vůbec. Stejně to ale nestačí. ()

sedm.1

Nejvýraznějším a nejzásadnějším prvkem této podívané je nekompromisně reálné syrové prostředí rumunského venkova, které nahání děs a hrůzu už vůbec jen svou existencí a svými obyvateli, a když se zde pak navíc odehrává nějaké to tolik mnou obdivované a oblíbené exorcistické řáděníčko, o pořádně hutnou, přesvědčivou a děs nahánějící atmosféru je již dopředu postaráno. A taky že ano! V tomto ohledu Xavier Gans svým filmem skutečně doslova exceluje, po celou dobu mi z onoho prostředí a odehrávajícího se v něm dění běhal doslova mráz po zádech, brrr, fakt síla. O to víc je ovšem pak škoda, že vše ostatní zde stálo tak za prd. Především zápletka pokulhává snad ve všech směrech, kolísavé tempo, vesměs nefunkční napětí, nulová nápaditost, mdlá gradace a především fakt zcela nezvládnutý, přihlouplý závěr, to vše prostě působilo nezáživným způsobem. Filmu pak navíc nepomohl ani zrovna dvakrát výrazný casting a ani bývalý řezník Gans se zde vůbec nepředvedl v nějakém tom efektnějším (rozuměj krvavějším) zpracování, takže musím bohužel opakovat, krom vynikající, strhující atmosféry zkrátka The Crucifixion už nenabízí vážně nic dalšího, co by ho dokázalo povýšit výš, než na s odřenýma ušima snesitelný průměr. ()

Jane18CZ

Za Sophii Cookson, za "He was born without tongue." a za parádní výbuch smíchu po pátém telefonátu v autě, dávám 3* :-D ()