8bitové Vánoce

Zábavný příběh plný dětských dobrodružství se odehrává na předměstí Chicaga na konci 80. let minulého století. Hlavním hrdinou je desetiletý Jake Doyle, který se snaží získat k Vánocům nejnovější a nejlepší videoherní systém. (HBO Europe)

hrumsrt

Fajn retro atmosféra, navíc i s Barneym.. Celé se to točí okolo herních konzolí, což oceňuji. Snad každý kluk měl v dětství nějakou tu ďábelskou krabičku, na které strávil tuny času. Ale nepřináší mi to nic nového, chybí mi tam ta tradiční filmová vánoční atmosféra, nicméně Christmas Eve byl nádherný! Rodinný snímek, který by těm tuzemským natrhl šost, ale jako žánrovka nic extra. 40% ()

L-wyz

Filmu se dá, pokud máte tento typ filmů rádi, máloco vytknout, takže ve svém komentáři si jen kopnu do dabingu a titulků. Nejprve jsem si film pustil s dabingem, ale po pěti minutách jsem to musel hodit na původní znění s titulky. Vážně nikomu z těch, kteří se na dabingu podíleli nevadilo, když dětští herci mluvili dospělým hlasem? Netýkalo se to všech, ale i tak to bylo do uší bijící. Připomnělo mi to příšerný DVD dabing (SPI Film) jinak výborného Mostu do země Terabithia.  Ale jak už jsem psal na začátku, tak ani titulky nebyly žádná sláva. Za tolik chyb a nepřesností by se i Google translator musel stydět. A za tohle by chtělo HBO dostat zaplaceno? Leda velký hnědý... ()

BlondJames

Když si zvyknete, že Barneyho Stinsona mluví Ted, tak zkousnete i český dabing holčičky Annie (vůbec jí nesedl a to monotónní čtení scénáře tomu fakt neprospělo). Zbytek byl fajn a konec mě opravdu ohromil. ()

Dejf4

Nic zázračného, ale v konečném výsledku vcelku fajn rodinný film, který při dlouhém večeru neurazí. 5/10 ()

Dawe2

60% je dobrý kompromis. Místy na 80, místy na 40. Bohužel je to místy hodně trapné, ale že jsou osmdesátky má léta a taky pro tu hlavní pointu a všeobecně milý příběh bez velkého násilí. Jen té "barevnosti" postav mohlo být méně, byť byly velmi příjemné. Vynikající hlavní role, dost dobrý vizuál, Warner mi zde velmi připomínal tvorbu Netflixu. ()

Tomas_PO

Po pomalom rozbehu dej postupne naberá 'grády', smerujúci ku grande finále, kde možno upadne aj nejaká tá slzička. Po počiatočnom trápne si postavy postupne diváka získajú, či už detské, ale aj dospelácke. Atmosféru 80tok sa až tak hodnoverne priblížiť nepodarilo, scenárovo síce áno, no kulisami či kamerou už pomenej. Na Vianočný čas úplne pohodová rodinná komédia. ()

Adaaamecek

Strašně moc příjemný a sympatický vánoční film. Příští rok si to asi znovu nepustím ale jako jednohubka, který má i nějaké poselství velmi dobrý. 7/10. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Heywood odpad!

Snad nejhorší vánoční film, který vánoční atmosféru jměl jhula, lidíé v něm byly jak karikatury, dětičky podivně posedlé, každý druhý magor, (dabing český byl otřes, jaký se jen tak neslyší), děj nakonec končí poučkováním o "hodnotách", prostě už dlouho jsme nic tak špatného neviděl. V roce 1985 za bolševika si kde kdo mohl v Tuzexu koupit Commodore nebo Attari. Za rok jste měli 300 her jak nic (Super Mario nevyjímaje). A tady v 1988 řešešili tohle? Smrdí to literárním a následně filmovým podvodem. Odpad. ()

Sefko

Dcéra veľmi túži dostať mobil ako majú jej kamarátky. Ale podľa jej otca je to príliš drahá hračka. A tak jej rozpovie príbeh o tom ako on ešte ako dieťa túžil po hernej konzole. To je príbeh v skratke. Herci sú fajn. A od priemeru tento film zachraňuje nie 80tková atmosféra. Tá je tento raz skôr na škodu. Pretože neustále pomrkávanie a upozorňovanie na veci v štýle Ready player one či Stranger Things je už skrátka priveľa. Ale je to naozaj dobrý koniec ktorý dokáže dojať a potešiť. A robí z tohto snímku niečo zapamätateľné. ()

Marcecek

Príjemný ničím neurážajúci film, retrokomédia o dôležitosti rodiny, Vianoc, a nie až tak o dôležitosti toho čo dostane človek pod stromček. Asi sa z toho nestane kultový vianočný snímok ala Sám doma, ale ako rodinný film na jedno zhliadnutie s deťmi bohate dostačuje. Humor na pousmiatie, nečakajte výbuchy smiechu, žiadna bláznivá komédia, skôr sa tu hrá na nostalgiu a retroatmošku. NPH i Steve Zahn sú veľkí sympaťáci a dodávajú filmu tú správnu pohodovú atmosféru. Dej je veľmi jednoduchý až by som napísal infantilný, ale je cielený aj pre deti. Dávam hviezdičku navyše za tú nostalgiu, za tých 8-bitov, a zato, že ako nerd viem aké je to dúfať a očakávať niečo výkonnejšie /v mojom prípade pc/. ()

motyka52

Děti, svérázní rodiče, vánoční atmosféra - recept na rodinný film, který v tomhle případě funguje úplně v pohodě a film svůj úkol splní. Pokud tedy tím úkolem je vytvořit neškodnou rodinnou zábavu na hodinu a půl, ideálně asi někdy kolem Vánoc. ()

KiSsNeO odpad!

Sračka. Jinak se to nazvat nedá.. pořád jsem čekal, že to bude hezká vánoční záležitost a nic.. Totální Odpad ()