Hrubý střih

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

Brooks

Iba priemerne zábavná thrillerová konverzačka so šiestimi postavami zatvorenými v dvoch miestnostiach, s poltuctom povinných zvratov a tuctom logických dier. Rafinovanejšie napísaný scenár, ktorý by lepšie pracoval s postavami a ich motiváciami, by určite neuškodil. Mark Rylance uveriteľný v oboch polohách, ale kráľom je tu mafiánsky boss Simon Russell Beale. ()

Niflheim

90 %. Příjemné překvapení a vlastně nadšení. Jak mnohokrát zaznělo, The Outfit je komorní gangsterkou – komořina ale nespočívá pouze ve redukci prostor a kulis, v nichž se vše odehrává, ale také v pojetí akce. Ve výsledku jde totiž o dost staticky pojatý snímek, v němž se dá napětí krájet a dramatičností (ve smyslu onoho napětí) se blíží některým z děl Agathy Christie nebo Dvanácti rozhněvaným mužům. Herecky samozřejmě exceluje Mark Rylance, zbytek obsazení se však ve svých menších či větších vstupech nenechává zahanbit. Možná té prvoplánové hudby bylo někdy (!) až příliš… Nicméně se jedná o zopakování hodnou jednohubku ve více než přijatelné (a vůči narativu adekvátní) stopáži. ()

papadoce

Óóó ďakujem. Ďakujem za fakt, že ešte stále na tomto svete nevymreli skutoční scenáristi, ktorí rozumejú svojmu remeslu. Už som ani nedúfal, že existujú a považoval som ich skôr za mýtické bytosti, niečo ako jednorožce alebo morské panny. No minimálne dvaja živí sa našli. Johnathan McClain a Graham Moore. Neviem, ktorí z nich mal viac zásluh na Outfite, ale majú moju hlbokú poklonu. Nádherne minimalistický, slušne zahraný, po čertoch gangsterský filmík je to. Mark Rylance si ma svojou obyčajnosťou normálneho slušného remeselníka získaval z minúty na minútu stále viac. Mafiáni sa tu striedali jedna báseň, vynechali sa pompézne prestrelky či naháňačky na autách a v ústach ostala iba dokonalá chuť pravej gangstrovky. Mne neostáva nič iné, iba vyprázdniť celý zásobník hviezdičiek a povedať si, že ešte aspoň raz by som to chcel vidieť. Ešte raz ďakujem. 🔫 *****. ()

Domineus

Celý film sa odohráva v krajčírskej dielni, čo síce môže pôsobiť veľmi jednoducho, no v skutočnosti je to vlastne takmer dokonalé. Začiatok bol trošku pomalší, no postupne sa to poriadne stupňovalo a to napätie by sa v niektorých chvíľach dalo krájať. K tomu množstvo nie tak úplne čakaných záplatiek a v podstate One Man Show (nie tá Kazmova) Marka Rylanca. Za mňa jedna z najlepších gangsteriek posledného obdobia, keďže tá atmosféra bola vynikajúca. Bez toho záveru by som sa asi obišiel, no celkom fajn to dotvorilo samotnú hlavnú postavu. 85% ()

celticek

Když máte dobrý scénář a herce, tak Vám bohatě stačí jedna místnost. Fajn komorní gangsterka, která se tak dlouho netváří, ale nakonec je lepší než spousta akčních rádoby HC tvrďáren. ()

mikki089

Absolutně brilantní retro gangsterka, u které se divák rozhodně nudit nebude...a to i přes to, že se ve filmu neobjevuje téměř žádná akce a většina filmu jsou jen dialogy mezi Leonardem (Mark Rylance) a ostatními postavami. ()

Tomacek

Jednoho dne jsem se probudil a řekl jsem si, že je čas podívat se na nějakou krimi záležitost. No a tak jsem klasicky oprášil google vyhledávač a vepsal do něj své brzké ranní přání v podobě  ,,krimi filmy". No koukám a narazím právě na The Outfit. Nikdy jsem neměl ponětí, že něco takového existuje, a pak jsem uviděl  O'Briena a řekl jsem si: ,,Cože? Dylan hraje v krimi věci? To musí být úplná sračka:D" kecám, měl jsem z toho právě velmi dobrý pocit, a tak jsem tomu dal šanci a věřte nevěřte byla to parádní jízda. Film nemusí upoutat každého, ale na to že se to celé odehrává v jedné místnosti, tak děje a zvratů habaděj! via. Osm hrozných. Konec byl za mě už trošku přepal, ale to zase není důvod sundávat hodnocení. Film velmi překvapil a určitě doporučuji***** ()

R.O.man

Zacalo to dobre, takym uvadzacskym prihovorom a v "krajcirskom style". Ako sa pribeh rozuzloval tak sa z toho vyklulo klbko zamotanych niti ktorymi sa pohatovalo vsetkymi smermi az som skoro nevedel kto hra na ktoru stranu. Na zaver este zopar twistov aby sa to zauzlilo este viacej. Nelutoval som, no film ani neokuzlil. FetchTV - Movie Box - 14.april 2024 ()

cerdax2

Zpomalte na chvili, zastavte se v krejcovstvi gangsterskeho Chicaga a nechte si vysvetlit jak se tvori oblek, jaky je rozdil mezi svadlenou a krejcim ;). Nebo taky jak vypada loajalita ci boj mezi gangy. 75% za pekne, prevazen konverzacni, drama, ktere jen uprostred zaskobrtlo, ale pokracovalo elegantne dal s nekolika prekvapenimi. ()

mata77

Komorná kriminálna gangsterka, ktorá sa odohráva v dvoch miestnostiach, kedy gradácia deja je založená výlučne len na scenári a dobovo položenom prevedení. Od kostýmov, kulís až po hudbu bol film prepracovaný do detailov. Na to, ako minimalisticky je dej pojatý, som sa celkom slušne bavila a dokonca si viem námet predstaviť aj v divadelnom spracovaní. ()

xxmurphyxx

Ľahko nadpriemerná konverzačka, ktorá celá stojí na pleciach charizmatického Marka Rylanceho. K tomu zlatá Zoey Deutch a pár ďalších, viac či menej vydarených postáv. Príbeh z veľkej časti predvídateľný, ale napriek tomu nenudil a dobre odsýpal. Na zabitie večera bez problémov. Len netreba čakať nejakú akciu, epické finále ani nič podobné. ()

DonBraso

Gangsterka na pětníku, která nakonec ušije pořádný oblek, tedy přesněji boudu na celý dva klany. Je to konverzačka, která tak nějak plyne, přinese dvě překvapení, který úplně překvapením zase tak být nemohou.Trochu nuda,kde to vybalancuje herectví,ale nic moc závratného se tam v jádru moc nestane. Dva klany pryč mimo záběr,aby to mělo dramatický punc a mohlo se jít dát.To hlavní v jádru asi jo, jinak mě to popravdě ani nebavilo.55% ()

wowylgu313

Dávám 70-75% , taková dosti čistá práce bych řekl. Škoda že se to celé odehrává v jednom prostoru. Protože tohle století, kdy jsem na začátku cítil že se ponořím do světa herní Mafie, byl nadějný. Ta atmosféra na vás dýchá ale rozsah nakonec zůstal jen v jedné místnosti. Což zamrzí... Jinak příběh krásný, napínavý a postupem čím dál víc uspokojivější. Nečekejte žádné obří přestřelky, táhne to celé na tím zaměřit se na "povídající" příběh a pomalé ale opravdu zajímavé rozuzlení. "Když to není dokonalé, vybalte nástroje na stůl a začněte od znova" ()

kockodan odpad!

Nudná, převážně konverzační fraška, s debilní zápletkou! Hlavní hrdina mluvil s takovým patosem a tak pomaloučku a s takovými "dramatickými" pomlkami mezi slovy a větami, že než se vyjádřil, člověku narostl plnovous!!! Celkově jsem ten konec nějak nepochopil, a ani pochopit nechtěl, bylo mi to jedno! LOL! Ano, takovým způsobem mětvúrci vtáhli do děje! Ale hlavně nudnost a nezáživnost vychází z rozhodnutí ztvárnit tuto blbost v divadelním pojetí, kdy se celý film odehrává na jedné "scéně" a tou scénou je krejčovský obchod. Nic jiného, než toto krejčovství zevnitř (až na pár záběrů zvenku s umělým sněhem) nevidíme. A to je, při té nudné zápletce, nudných a zdlouhavých rádoby hlubokých dialozích, opravdu hodně ubíjející a nudné. Opravdu mě tento "komorní" přístup, ani odporné postavy jakýchsi ze vzduchu vykouzlených gangsterů, kteří se prostě jen tak odněkud vynořili, a ke kterým neměl člověk šanci si utvořit jakýkoliv vztah, vůbec nenadchli. Starý krejčí má být nějaká legendární herecká hvězda (neznám, bohužel), a toto má být prý jeho úchvatný herecký koncert! Sorry jako, ale ne! Byl naprosto nejslabším článkem, a s ním a s tou jedinou interiérovou lokací to zabili úplně. Ani k jeho postavě mě vůbec nic nepoutalo. Mladí gangsteři byli odporní, krvelační, trigger happy a všehoschopní psychopatičtí zabijáci... A? Co jako? Starý krejčí úlisný, vychytralý a pomalý jak želva, a jasně je všechny a konec přechytračí a spráská pěkně na hromadu, jak si zaslouží. Ta dívčina co hrála recepční, musela být hodně zoufalá, když vzala takovou roli v takové nudné, nevýznamné sračce. Ty momenty těch twistů v ději, ze kterých vyvěraly "prekérní a napjaté" situace typu "Ha! Co teď?!!" mě tedy nechaly naprosto klidným a působily křečovitě a nepřesvědčivě. A to znova proto, protože mi byla každá z postav naprosto ukradená, a zároveň i odporná! I v komorním dramatu musí mít postavy alespoň nějaký náznak vývoje. Alespoň ta hlavní, když už přicmrndávači jsou statický jak polena. A bohužel i k záporákovi si divák musí najít nějaký vztah, aby se na to dalo koukat, a to je práce režie a dramaturga, nejen herce. Špatně napsaný, špatně režírovaný, špatně ocastingovaný nudný ODPAD!  👎🏼 ()