Hrubý střih

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

flyer.nick

Úžasná komorní, takřka divadelně pojatá, gangsterka. Zpočátku nudný příběh, s minimem postav a na prostoru jednoho krejčovství, postupně nabírá gradaci, vrství příběhy a zápletky, a na konci je to skvělá podívaná. Nesnaží se sázet jeden nečekaný zvrat za druhým, ale pracuje s relativně banálním motivem, který postupně přetaví v několik nečekaným momentů. Možná jedno zaškobrtnutí na konci jako úlitba jednodušším divákům, které by to bez toho nezajímalo. I tak ale jsem nadšený. ()

charles3

Povedená a vcelku originální gangsterka s jednotou času a místa téměř připomíná divadelní hru. Chytrý scénář zase částečně připomíná tu Gaunery, tu Road to Perdition. Rylance je pro hlavní roli jak ušitý :-), zatímco v poměrně krátké roli gangsterského bosse jsem očekával mnohem vyšší "šarži" než málo známého (byť dobře hrajícího) S.R.Bealeho. Zajímavé ve svých rolích byly i obě ženské představitelky. Vzhledem k tomu, že u G.Moorea jde o režijní debut (předtím scenárista Kódu Enigmy), nezbývá než zatleskat. ()

Razz

Perfektné! Ukážka aj pre lokálnych filmárov, že dobrý film nemusí mať nutne obrovský rozpočet, stačí zaujímavý nápad, dobre napísaný scenár a k tomu partička šikovných hercov. ()

Zaks

Nečakane dokonalá gangsterská konverzačka odohrávajúca sa na malom priestore chicagského krajčírstva. Markovi Rylanceovi roľa nenápadného strihača perfektne sadla, jednoznačne to celé tiahne, naplno sa tu mohli prejaviť jeho herecké kvality. Aj keď sa to možno po prvých záberoch nezdá, ale príbeh je riadne zamotaný a plný zvratov, takže o napätie a opakovanú hrču v hrdle nie je núdza až do konca. ()

LEFTFLANK

Čudujem sa ako málo hodnotení to vlastne má. Ja sa pridám na stranu "nenudiacich sa" divákov. Je pravda, že úvodná štvrťhodinka má slabý rozbeh a zoznámenie je prakticky minimálne, o to lepšie, že sa postupne rozvinutím deja dozvedáme o postavách viac a viac. Začínam sa v týchto menej známych komorenjších snímkach docela vidieť. Je zjavné, že filmový priemysel po kovide dostal do držky, artový žáner sa tiež nikam nevie posunúť v progrese a aj blockbustery ničím čerstvým neohurujú. Dobrú gangsterku si spomeniem letmo na Wrath of Man. Ďalej napríklad taký Old Henry, Finch s Hanksom aj samotný Batman, to sú filmy, ktoré sa nedajú nazvať ako oldschool ale rozhodne idú vysoký režisérsky štandard s konečne sa rozvíjanými postavami, čo sa naopak, v poslednej dobe odsúva na vedľajšiu koľaj, hlavne v mainstreame. Nie je to žiaden kánon filmu ale aspoň nejaký štandard ktorého je v poslednej dobe jak šafránu ()

melmoth

Moore s Rylance-om nakrútili parádny krimi thriller ako zo starej školy. Filmová história síce prepísaná nebola, za čo môže obmedzený potenciál látky a scenár, ktorý si neodpustil stereotypné kľučky. Nový Reservoir Dogs sa tak nekoná, ale to hádam nikto nečakal. Navzdory tomu sa jedná o skvelý, dobový krimi thriller, ktorý za tým Tarantinom na druhú stranu toľko nezaostáva. Jednoznačne odporúčam, film ktorý nestratí svoj punc ani po opakovanom pozretí. Viac tu ()

CreepyJoe

Krimi: 50 % Drama: 100 % Výborné komorní drama, ve kterém se vše točí ve vzájemných lžích a odkrývají černé stránky jednotlivých postav. ()

DeMooo

Tak opět jeden z těch filmů, na který se mi již na disku prášilo. Asi dvakrát jsem jej vždy klasicky proklikal a nic mne nezaujalo. A jak tomu již bývá člověk to nakonec pustí, nic od toho nečeká a pak těch 100 minut uběhne jak nic, PROTOŽE JE TO PECKA !  Nečekejte žádnou akční gangsterku. Vše se odehrává v krámku CUTTERA asi ve třech místnostech. Dialog vtáhne do děje, neustále se něco děje, o zvraty není nouze. Doporučuju všem, kdo má chuť na něco kvalitnějšího jak Marvel nebo DC :) ()

rostsoft

Nečekaná kravina postihla nás. Opravdu nechápu ty chvalozpěvy, co tady mnozí pějí. Celkem bych to shrnul asi takto, kecy, kecy, nuda, a zase samé kecy. Měl jsem co dělat, abych u toho neusnul. Opravdu toto není film pro mě. ()

Sejkorka

Lehký nadprůměr. Zajímavá zápletka i pointa. "Nejsem krejčí, ale střihač", říká hlavní postava několikrát. Nicméně, on je i něco jiného, ale to by byl spoiler. Zoey Deutch je hlavní ženská postava (sekretářka v krejčovské dílně a milenka mafiánského synka), ale radši ji mám v roli zvídavých studentek. ()

MatyRock

Atmosférická gangsterka, jenž se celou dobu odehrává v jednom krejčovství a já musím smeknout nad umem tvůrců, protože bez silné režijní a scénáristické ruky by se to celé rozpadlo po prvních minutách. 7,5/10 ()

ERIKX

O filme som nič nevedel a nič som ani nejak extra neočakával. Všimol som si, že sa to asi bude odohrávať iba v tom krajčírstve a už som vedel, že je to film pre mňa. Milujem filmy, ktoré sa odohrávajú iba na jednom mieste. Keď ich spraví nejaký kvalitný režisér tak vedia nastoliť perfektnú atmosféru. The Outfit ma skvelé postavy, príbeh a aj atmosféru. Je to dobrá gangsterka, no ten zvrat na konci mi prišiel tak trochu nasilu. ()

petisebesta

No to je ale pekna intimni gangsterka! Na malem prostoru, usporne hrani, vyfiknuti v dokonalem strihu. Jako lepsi nez jit do divadla na ty hystericke vykriky a pohyby. ()

Will_

Děj filmu je poměrně nečekaný a donutil mne se dívat s překvapeným výrazem z jedné postavy na druhou. Odehrává se v jedné noci a na jednom místě a neustále graduje, až se z nevinného příběhu o tvorbě obleku vyvine parádní gangsterka. ()

PORTER44

Nevím ale mě osobně připadalo že začátek nebo skoro první polovina filmu hodně slabá až nudná kde se prd děje,jen jaký si křejčí pořád stříhá látky a rovná kapesníky a gangsteři si tam chodí ukládat peníze než tam pak začnou kuchat jednoho z nich se to trochu rozjede pro mě slabota. ()

710.cz

Jak málo stačí pro dokonalý příběh; devět lidí, dvě místnosti a jedny sakra velký nůžky. A skvělej scénář! ()