Hrubý střih

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

ink flo

Podivínský tech-guy z Don´t Look Up v hlavní roli komorní Agatha Christie spy/gangsta konverzačky. Celý se to odehrává v jednom krejčovství, na koukání je to retrostylové a elegantní (podobně jako předchozí film "Kód Enigmy", ke kterém psal Graham Moore scénář), chvíli trvá než se to rozjede, v druhé půlce pár zajímavých obratů. Tož dá sa. ()

warrenur

Uzas sledovat, s akou dokonalostou vie Mark Rylance zahrat na prvy pohlad stoicky nevyraznych podivinov a pritom z neho "citit" Royal Academy of Dramatic Art v Londyne uplne autenticky. Pan herec. Film sa mi pacil, ziadna nuda, hoci je to komornejsie, ako by sa mohlo zdat. Cely cas sme v jednom krajcirstve a susediacej dielni, menia sa len osoby na scene. Stoji to na vybornych dialogoch, ocakavaniach a budovani napatia. Slecna trosku rusila, avsak inak sa jedna o cistokrvnu staru skolu s vybornou kamerou a uz spominanym dokonalym "Anglanom" Markom Rylance-om. Odporucam. 80% ()

Rathalos

Vobec som necakal,ze sa z tohto filmu vykluje to,co sa v nom udialo,velke a prijemne prekvapenie,skvela konverzacna gangsterka s niekolkymi podarenymi zvratmi,herec Mark Rylance bol takmer dokonaly,zahral to bozsky,mozno to je pre vacsinu divakov nuda,ale mne sa taketo vymakane inteligentne zalezitosti na filmovom platne moc lubia...:-) ()

Rockerman

Vcelku zábavné komorní, mafiánské konverzační drama, ze kterého plyne poučení, že není radno podceňovat slušného, nenápadného, konzervativního krejčího. Těch kombinací bylo trochu moc. ()

BOURQUE

Debut Grahama Moora v roli režiséra! Dobre fungujúci a adaptovaný retro štýl z dôb gangsterského Chicaga, ktorý je v určitých rozmeroch prenesený a rozohraný v malej dielne „krajčíra“, ale Tarantinovské / Ritchieovské rozmery to nemá. Má to však k počasiu vernú komornú atmosféru. Mark Rylance v hlavnej roli je veľmi dobrý a mimo iné vás takmer presvedčí, že jeho druhé povolanie je „krajčír“. V podstate on nesie celý film na svojich pleciach. Veľká škoda, že ďalší z hereckých kolegov/kolegýň nedokáže aspoň trochu byť jeho rovnocenným partnerom. Mimo iné k tomu chýbajú v niektorých prípadoch výraznejšie a dominantnejšie napísané dialógy, dych berúci zloduch a „kick-off“ moment prekvapenia (záver to takmer splnil). Napriek tomu, kvôli skvelému M. Rylance a dobrému využitiu minimalistických prostriedkov, dávam krehké štyri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

agassi68

Ako sa dá urobiť za málo peňazí veľa muziky alebo ako Mark Rylance začne znova. Skvelá komorná mafiánska dráma ako vystrihnutá z tridsiatych rokov minulého storočia.. ()

P.J.2

Komorní dialogovka, pro které mám slabost a která je tu v rámci daného žánru využita na maximum, po celou dobu jsem se nechával překvapovat zvraty a nechal se vést příběhem, který mě velmi uspokojil. Za mě velká spokojenost. ()

mala_kea

Velmi komorní, velmi zdařilé, velmi vypointované. Bod navíc za spousty těch momentů, kdy jste čekal opravdu něco jiného. ()

tomik99

Celý film natočený v jedné místnosti, který dokáže udržet vaší pozornost a ještě vás bavit? To už musí vyžadovat určitou řemeslnou zdatnost, což se Grahamu Moorovi podařilo. Obyčejný film o obyčejném krejčím, který se „nechtěně“ zaplete s americkými gangy. Komorní příběh mi skvěle sedl a přechytralosti Marka Rylance jsem si vážně užíval. Zbytečné rozhodně bylo akční finále, kde se zřejmě Moore chtěl zavděčit i americkému publiku. V tomto filmu to ale působilo malinko navíc. Jinak ale nemám co vytknout. Takovýchto dobře natočených komorních filmů více. ()

Stíba

V parádně vystylizovaném krejčovském salonu gangsterského Chicaga 50. let se rozehrává ještě stylovější, chytrá a zároveň i vtipná zápletka co vyzrává jako to nejkvalitnější víno až do posledního záběru. Marky Rylance v nejlepší formě. ()

rivah

Divadelní hra o dvou gangsterských partách a důvtipném starším krejčím v jeho dílně. Nic převratného.(50%) ()

E lan

Příjemná komorní detektivka s dobrým hereckým obsazením a docela povedeným scénářem. Některé trochu nelogické scény pak přebije celkový příjemný dojem z originální nedlouhé podívané. ()

gemi

Divadelní inscenace. Kdo má rád, bude se tetelit, protože scénář je chytrý. Kdo ne, bude se nudit jako prase, protože toto je stroj času do kulisové filmařiny první poloviny 20. století. Pomaličku se odvalující konverzačka s divadelním herectvím, která neopustí kulisy krejčovství. ()