Reklama

Reklama

Včerejší děti

(TV film)
  • USA Yesterday's Children (více)

Jenny Coleová žije se svým manželem a synem ve Střední Americe. Je těhotná a začíná mít velmi živé sny o malém městečku, které má velký kostel. Svěří se své matce a ta jí ukáže nějaké obrázky, které namalovala, když byla dítě. K jejímu úžasu jsou úplně identické s jejími sny. Jenny a její matka začnou pátrat a zjistí, že příběhy které se jí zdají se odehrávaly v malém irském městečku v 30-tých letech našeho století. Jenny proto odchází do Irska, aby poodhalila tajemné vize. Rodinu hledá podle jména, až potká stařečka, který jí vše potvrdí. Jenny je přesvědčena, že v minulém životě byla jeho matkou. Film je založen na pravdivém příběhu, který nás nutí se zamyslet nad možností reinkarnace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Reinkarnácia je veľmi vďačná téma pre film. Ide o to, kto to ako uchopí a dá do zmysluplného celku. V tomto filme trochu viazla dramaturgia prítomnosti, ale pohľady do minulého života boli dobré. No ale keď to bolo podľa skutočného príbehu, tak ok, nedalo sa veľa robiť. Nakoniec je to príjemný film a lepší priemer. –––– Tohle nejsou sny, Jenny. Jsou to vaše vzpomínky. ()

fafejt001 

všechny recenze uživatele

Asi takhle ..... malý Sony výborný !!! Velký Sony .. velmi dobrý ... , Seymour zcela nevhodná a rovněž Clancy špatně zvolený . proto hvězda dolů , škoooda . Vím , že jsou tyto případy , proto vítám , že byl podle skutečnosti . Kdo o tom nic neví , byl určitě velice překvapen . Více takových snímků je určitě potřebné . Těším se na ně ... , ale Jane S, tam již nedávat , nehodí se vůbec na takové role . Je to ke škodě , jinak ji mám , samozřejmě rááád . Hned ji to napíšu na Twiter . ()

Reklama

Ravi 

všechny recenze uživatele

Co se týče televizní produkce, je tento film špičkou ledovce. Vzpomínky jedné paní na minulý život mi ze začátku nepřišly jako nic dostatečně nosného, ale ejhle! Když se začaly vzpomínky stupňovat, tak nastal zlom a hlavní hrdinka se vydala na cestu, aby naplnila prázdné místo v životě jedné zemřelé osoby kdesi daleko za oceánem. Scénář je vyspělý, umožňuje hercům působit velmi přirozeně, neafektovaně, až mi občas přišlo, že jde o nějaké homevideo (z hlediska autentičnosti). Celý příběh je krásně završen, nemá megalomanské ambice, ale o to víc potěší a pohladí. Je to hezký, pozitivní a příjemný výlet do Irska. Někdo by možná řekl naivní, ale proč ne? Hezký příběh, kterých je málo, zejména pokud jde o kvalitu podání. 85% = 4/5 ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Vynikajúca emotívna dráma s fantastickým námetom a slušným scenárom. Boli tam síce aj hluché miesta, ale našťastie ich nebolo veľa a človek mal aspoň zatiaľ čas porozmýšľať nad tým čo videl v minulej sekvencii. Príbeh ženy, ktorá po svojej smrti a v druhom živote hľadá svoje dávno dospelé deti chytí za srdce snáď každého. Film vo mne zanechal pocit príjemnej ezoteriky a neodbytnú myšlienku, že prečo by to aj nemohlo byť reálne? Natočené a odohrané to bolo tiež veľmi dobre takže s potešením za mňa dávam plný zásah :) Odporúčam každému, kto má rád dumavé, emotívne drámy s veľkým odkazom. ()

SpicyNugget 

všechny recenze uživatele

Jenny Cole žije se svým mužem a dospívajícím klackem v Americe. Když otěhotní, začne mít živé sny o malém městě s velkým kostelem. Vidí Mary, která je jí velmi podobná a která zemřela 21 let před tím, než se Jenny narodila, vidí jejího synka Sonnyho a další její 4 děti. Vidí utrpení, které Mary a děti prožívají s jejich otcem, který je týrá a Mary znásilňuje. Rozrušená Jenny o svých snech poví své matce a tu to vůbec nepřekvapí - ukáže jí obrázky, které malovala jako dítě, město s kostelem. Jenny je rozhodnutá jet do Irska. Chce najít své děti… Wow, nádherný film! Je natočen podle skutečné události, Jenny Cockell toto opravdu prožila, opravdu své děti našla a podle fotek na Googlu je opravdu velmi podobná Mary Suttonové. Je to neskutečný příběh, který mě zasáhl i v reálu a na obrazovce byl ještě emotivnější. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Píseň „A Dream That Only I Can Know“ nazpívala Jenn Mahoney s hudbou a textem od Patricka Williamse. (sator)
  • Předobrazem filmu byl skutečný příběh pediatričky Jenny Cockell, který aktérka vydala knižně s názvem „Yesterday's Children“. V ČR dosud nevyšlo, vydáno bylo na Slovensku pod názvem „Deti včerajška“. (sator)

Reklama

Reklama