Včerejší děti (TV film)

Yesterday's Children

Spomienky na minulý život

Včerajšie deti

USA, 2000, 89 min

Taková témata můžu. A když je navíc takový film podle skutečné události, a k tomu zahraný tak, že se mnou ještě teď cloumají emoce, tak takový film prostě nemá chybu. Alespoň pro mě ne. A o čem film vlastně je? Je nejen o reinkarnaci, ale je i o tom, jak si máme dávat pozor na to, co si přejeme. Je totiž fakt síla jak takové nevinné přání dokáže druhému ovlivnit život.(21.12.2014)

Ten film má dvě velmi slabá místa. Jedním z nich je naprosto otřesná muzika, která hraje snad úplně celý film. Bylo to mučení hudbou. Druhým je samotná unylá, nemastná, neslaná (hlavně v současné dějové lince) Jane Seymour. Bylo to mučení Jane Seymour. Takže jsem trochu neobjektivní v celkovém hodnocení. Samotný námět byl sice jednoduchý, nicméně zajímavý a kdo je ochoten něco takového připustit, tak to je film pro něj. Závěr bych si představoval trochu míň pocukrovaný.(2.9.2018)

Velmi živé sny pronásledují Američanku Jenny tak intenzivně, že se vydává na druhý konec světa - přesvědčená, že odkryje jejich zdroj... Příběh o procesech, probíhajících v lidské mysli, které zatím zcela nechápeme a o možnosti reinkarnace. Svým způsobem zajímavý námět a příjemná podívaná. Nebyl ale projev Jane Seymour až příliš vyhraněný a přehraný a nepřipadali jste si chvílemi jako v telenovele? Já ano. 65%.(15.2.2019)

Asi takhle ..... malý Sony výborný !!! Velký Sony .. velmi dobrý ... , Seymour zcela nevhodná a rovněž Clancy špatně zvolený . proto hvězda dolů , škoooda . Vím , že jsou tyto případy , proto vítám , že byl podle skutečnosti . Kdo o tom nic neví , byl určitě velice překvapen . Více takových snímků je určitě potřebné . Těším se na ně ... , ale Jane S, tam již nedávat , nehodí se vůbec na takové role . Je to ke škodě , jinak ji mám , samozřejmě rááád . Hned ji to napíšu na Twiter .(21.8.2014)

Bylo to smutnější než jsem čekala. O to víc, že se to týkalo týrání v rodině. Dříve to měly týrané ženy těžší než dneska. Nebyla antikoncepce, horší bylo zdravotnictví, nemoci. Díky reinkarnaci Jenny věděla, jak se cítí týraná žena. Přiletěla do Irska právě včas... Za pár let už by se nesešli. Nejedna slza mi ukápla a to jsem zrovna nechtěla. Myslím, že herci byli zvoleni dobře. Zkušenost s reinkarnací nemám. Ale to neznamená, že v to nevěřím. Taky jsem četla příběhy lidí, kteří to zažili. Doufám, že v příštím životě se nesetkám s domácím násilím jako v tomto a že si na něj ani nevzpomenu stejně jako v tomto životě jsem si nevzpomněla na minulý. Někdy je lepší si nepamatovat. Nebylo řečeno, jak dlouho ty vidiny a sny má. Kdyby každý mohl jet kvůli snům na druhý konec světa a mohl si to finančně dovolit, bylo by to fajn.(10.4.2015)