Reklama

Reklama

Včerejší děti

(TV film)
  • USA Yesterday's Children (více)
všechny plakáty

Jenny Coleová žije se svým manželem a synem ve Střední Americe. Je těhotná a začíná mít velmi živé sny o malém městečku, které má velký kostel. Svěří se své matce a ta jí ukáže nějaké obrázky, které namalovala, když byla dítě. K jejímu úžasu jsou úplně identické s jejími sny. Jenny a její matka začnou pátrat a zjistí, že příběhy které se jí zdají se odehrávaly v malém irském městečku v 30-tých letech našeho století. Jenny proto odchází do Irska, aby poodhalila tajemné vize. Rodinu hledá podle jména, až potká stařečka, který jí vše potvrdí. Jenny je přesvědčena, že v minulém životě byla jeho matkou. Film je založen na pravdivém příběhu, který nás nutí se zamyslet nad možností reinkarnace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Reinkarnácia je veľmi vďačná téma pre film. Ide o to, kto to ako uchopí a dá do zmysluplného celku. V tomto filme trochu viazla dramaturgia prítomnosti, ale pohľady do minulého života boli dobré. No ale keď to bolo podľa skutočného príbehu, tak ok, nedalo sa veľa robiť. Nakoniec je to príjemný film a lepší priemer. –––– Tohle nejsou sny, Jenny. Jsou to vaše vzpomínky. ()

Ravi 

všechny recenze uživatele

Co se týče televizní produkce, je tento film špičkou ledovce. Vzpomínky jedné paní na minulý život mi ze začátku nepřišly jako nic dostatečně nosného, ale ejhle! Když se začaly vzpomínky stupňovat, tak nastal zlom a hlavní hrdinka se vydala na cestu, aby naplnila prázdné místo v životě jedné zemřelé osoby kdesi daleko za oceánem. Scénář je vyspělý, umožňuje hercům působit velmi přirozeně, neafektovaně, až mi občas přišlo, že jde o nějaké homevideo (z hlediska autentičnosti). Celý příběh je krásně završen, nemá megalomanské ambice, ale o to víc potěší a pohladí. Je to hezký, pozitivní a příjemný výlet do Irska. Někdo by možná řekl naivní, ale proč ne? Hezký příběh, kterých je málo, zejména pokud jde o kvalitu podání. 85% = 4/5 ()

Reklama

janabel 

všechny recenze uživatele

Taková témata můžu. A když je navíc takový film podle skutečné události, a k tomu zahraný tak, že se mnou ještě teď cloumají emoce, tak takový film prostě nemá chybu. Alespoň pro mě ne. A o čem film vlastně je? Je nejen o reinkarnaci, ale je i o tom, jak si máme dávat pozor na to, co si přejeme. Je totiž fakt síla jak takové nevinné přání dokáže druhému ovlivnit život. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Vynikajúca emotívna dráma s fantastickým námetom a slušným scenárom. Boli tam síce aj hluché miesta, ale našťastie ich nebolo veľa a človek mal aspoň zatiaľ čas porozmýšľať nad tým čo videl v minulej sekvencii. Príbeh ženy, ktorá po svojej smrti a v druhom živote hľadá svoje dávno dospelé deti chytí za srdce snáď každého. Film vo mne zanechal pocit príjemnej ezoteriky a neodbytnú myšlienku, že prečo by to aj nemohlo byť reálne? Natočené a odohrané to bolo tiež veľmi dobre takže s potešením za mňa dávam plný zásah :) Odporúčam každému, kto má rád dumavé, emotívne drámy s veľkým odkazom. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Paní Buddhová zřela jeden ze svých minulých životů. A nejen to, dovedla se s ním za svého přítomného života (alespoň citově) ztotožnit a své někdejší děti (nyní jako starce a stařeny) i fyzicky poznat. Ze svého někdejšího života si pamatovala některé jemné detaily, které prokazovaly skutečné prožitky. Na druhé straně knězova úvaha, že to jedna duše promlouvá k druhé jakékoli oprávnění... Na reinkarnaci můžete věřit nebo nemusíte, bylo by však dobré, kdybyste se chovali jako by byla. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Píseň „A Dream That Only I Can Know“ nazpívala Jenn Mahoney s hudbou a textem od Patricka Williamse. (sator)
  • Předobrazem filmu byl skutečný příběh pediatričky Jenny Cockell, který aktérka vydala knižně s názvem „Yesterday's Children“. V ČR dosud nevyšlo, vydáno bylo na Slovensku pod názvem „Deti včerajška“. (sator)

Reklama

Reklama