Včerejší děti (TV film)

Yesterday's Children

Spomienky na minulý život

Včerajšie deti

USA, 2000, 89 min

Na televizní tvorbu je to velmi nadprůměrný film, který se vyhnul zbytečnostem a od první minuty se zabývá hlavní myšlenkou filmu. Vím, že řada lidí by namítla, že příběh je předvídatelný a přímočarý, ale proboha já chtěl, aby to dobře dopadlo, proto jsem se na to díval. Nechtěl jsem překvápko, chtěl jsem si vychutnat emocionální drama dle skutečných událostí. Celkový dojem je fantastický a neočekávaný. 100%(19.7.2014)

Asi takhle ..... malý Sony výborný !!! Velký Sony .. velmi dobrý ... , Seymour zcela nevhodná a rovněž Clancy špatně zvolený . proto hvězda dolů , škoooda . Vím , že jsou tyto případy , proto vítám , že byl podle skutečnosti . Kdo o tom nic neví , byl určitě velice překvapen . Více takových snímků je určitě potřebné . Těším se na ně ... , ale Jane S, tam již nedávat , nehodí se vůbec na takové role . Je to ke škodě , jinak ji mám , samozřejmě rááád . Hned ji to napíšu na Twiter .(21.8.2014)

Vynikajúca emotívna dráma s fantastickým námetom a slušným scenárom. Boli tam síce aj hluché miesta, ale našťastie ich nebolo veľa a človek mal aspoň zatiaľ čas porozmýšľať nad tým čo videl v minulej sekvencii. Príbeh ženy, ktorá po svojej smrti a v druhom živote hľadá svoje dávno dospelé deti chytí za srdce snáď každého. Film vo mne zanechal pocit príjemnej ezoteriky a neodbytnú myšlienku, že prečo by to aj nemohlo byť reálne? Natočené a odohrané to bolo tiež veľmi dobre takže s potešením za mňa dávam plný zásah :) Odporúčam každému, kto má rád dumavé, emotívne drámy s veľkým odkazom.(20.11.2013)

Ten film má dvě velmi slabá místa. Jedním z nich je naprosto otřesná muzika, která hraje snad úplně celý film. Bylo to mučení hudbou. Druhým je samotná unylá, nemastná, neslaná (hlavně v současné dějové lince) Jane Seymour. Bylo to mučení Jane Seymour. Takže jsem trochu neobjektivní v celkovém hodnocení. Samotný námět byl sice jednoduchý, nicméně zajímavý a kdo je ochoten něco takového připustit, tak to je film pro něj. Závěr bych si představoval trochu míň pocukrovaný.(2.9.2018)

Co se týče televizní produkce, je tento film špičkou ledovce. Vzpomínky jedné paní na minulý život mi ze začátku nepřišly jako nic dostatečně nosného, ale ejhle! Když se začaly vzpomínky stupňovat, tak nastal zlom a hlavní hrdinka se vydala na cestu, aby naplnila prázdné místo v životě jedné zemřelé osoby kdesi daleko za oceánem. Scénář je vyspělý, umožňuje hercům působit velmi přirozeně, neafektovaně, až mi občas přišlo, že jde o nějaké homevideo (z hlediska autentičnosti). Celý příběh je krásně završen, nemá megalomanské ambice, ale o to víc potěší a pohladí. Je to hezký, pozitivní a příjemný výlet do Irska. Někdo by možná řekl naivní, ale proč ne? Hezký příběh, kterých je málo, zejména pokud jde o kvalitu podání. 85% = 4/5(31.7.2014)