Včerejší děti (TV film)

Yesterday's Children

Spomienky na minulý život

Včerajšie deti

USA, 2000, 89 min

Co se týče televizní produkce, je tento film špičkou ledovce. Vzpomínky jedné paní na minulý život mi ze začátku nepřišly jako nic dostatečně nosného, ale ejhle! Když se začaly vzpomínky stupňovat, tak nastal zlom a hlavní hrdinka se vydala na cestu, aby naplnila prázdné místo v životě jedné zemřelé osoby kdesi daleko za oceánem. Scénář je vyspělý, umožňuje hercům působit velmi přirozeně, neafektovaně, až mi občas přišlo, že jde o nějaké homevideo (z hlediska autentičnosti). Celý příběh je krásně završen, nemá megalomanské ambice, ale o to víc potěší a pohladí. Je to hezký, pozitivní a příjemný výlet do Irska. Někdo by možná řekl naivní, ale proč ne? Hezký příběh, kterých je málo, zejména pokud jde o kvalitu podání. 85% = 4/5(31.7.2014)

Ten film má dvě velmi slabá místa. Jedním z nich je naprosto otřesná muzika, která hraje snad úplně celý film. Bylo to mučení hudbou. Druhým je samotná unylá, nemastná, neslaná (hlavně v současné dějové lince) Jane Seymour. Bylo to mučení Jane Seymour. Takže jsem trochu neobjektivní v celkovém hodnocení. Samotný námět byl sice jednoduchý, nicméně zajímavý a kdo je ochoten něco takového připustit, tak to je film pro něj. Závěr bych si představoval trochu míň pocukrovaný.(2.9.2018)

Bylo to smutnější než jsem čekala. O to víc, že se to týkalo týrání v rodině. Dříve to měly týrané ženy těžší než dneska. Nebyla antikoncepce, horší bylo zdravotnictví, nemoci. Díky reinkarnaci Jenny věděla, jak se cítí týraná žena. Přiletěla do Irska právě včas... Za pár let už by se nesešli. Nejedna slza mi ukápla a to jsem zrovna nechtěla. Myslím, že herci byli zvoleni dobře. Zkušenost s reinkarnací nemám. Ale to neznamená, že v to nevěřím. Taky jsem četla příběhy lidí, kteří to zažili. Doufám, že v příštím životě se nesetkám s domácím násilím jako v tomto a že si na něj ani nevzpomenu stejně jako v tomto životě jsem si nevzpomněla na minulý. Někdy je lepší si nepamatovat. Nebylo řečeno, jak dlouho ty vidiny a sny má. Kdyby každý mohl jet kvůli snům na druhý konec světa a mohl si to finančně dovolit, bylo by to fajn.(10.4.2015)

Velmi živé sny pronásledují Američanku Jenny tak intenzivně, že se vydává na druhý konec světa - přesvědčená, že odkryje jejich zdroj... Příběh o procesech, probíhajících v lidské mysli, které zatím zcela nechápeme a o možnosti reinkarnace. Svým způsobem zajímavý námět a příjemná podívaná. Nebyl ale projev Jane Seymour až příliš vyhraněný a přehraný a nepřipadali jste si chvílemi jako v telenovele? Já ano. 65%.(15.2.2019)

Na televizní tvorbu je to velmi nadprůměrný film, který se vyhnul zbytečnostem a od první minuty se zabývá hlavní myšlenkou filmu. Vím, že řada lidí by namítla, že příběh je předvídatelný a přímočarý, ale proboha já chtěl, aby to dobře dopadlo, proto jsem se na to díval. Nechtěl jsem překvápko, chtěl jsem si vychutnat emocionální drama dle skutečných událostí. Celkový dojem je fantastický a neočekávaný. 100%(19.7.2014)