poster

Vykuk Tom a cestující filatelista

 • Kanada

  Tommy Tricker and the Stamp Traveller

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Kanada, 1988, 105 min

Režie:

Michael Rubbo

Scénář:

Michael Rubbo

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Lobotommy
  ****

  Pěkný rodinný film s dětmi, co jsou zažrané do filatelie. Těžko říct, jestli by dneska něco takového vůbec šlo, ale předobraz takových děcek je docela fajn. Zajímavosti: Ten malý rockový zpěvák je dneska celkem slavná hvězda a písničku, kterou hraje, složil pro film sám http://www.rufuswainwright.com/. V úvodních titulcích jsou dvě a v závěrečných jedna československá známka.(18.1.2012)

 • sidzej
  ***

  Pohodova rodinna oddychovka. Taka spoznavacia exkurzia pre deti napriec Cinou a Australiou. 60%(15.8.2009)

 • IllIlIlIIl
  ****

  Jen matně si vzpomínám na tento neznámý rodinný film, který jsem viděl před více než 15 lety. Dnes si už nevybavuji samotné detaily příběhu, ale stále ho mám uložen v paměti a vesměs si pamatuji jen příjemné pocity z tohoto dětského dobrodružství.(14.11.2009)

 • MJMilan
  ****

  Tak až dobrá duše na FB my musela napovědět, jak se tento film jmenuje. Pamatuji si ho docela dobře, dávali ho někdy v sobotu dopoledne. Celkem propracované triky pohybů postav na známkách ... a ten nápad, naprosto jedinečný.(26.4.2012)

 • Šimpy
  ****

  Konečně jsem to našel. tenhle filmek běžel na nově v roce 1994 pod názvem vykuk tom a cestující filatelista. A dost se mi líbil.(4.6.2008)

 • raduna01
  ***

  V distribuci jako: VÝKUK TOM A CESTUJÍCÍ FILATELISTA Do party nadšených malých filatelistů se vetřel chytrák s jedinečným obchodním talentem i schopností kdekoho pěkně vypéct. Jmenuje se Tom a právě se mu povedlo obalamutit kamaráda Randolpha. Randolph z toho má těžkou hlavu, protože známka, kterou vyměnil za bezcenné album, patřila jeho otci. Na Randolpha se vzápětí usměje sběratelské štěstí - přihraje mu vzácné album s tajuplným odkazem dávného majitele. Kluk se ocitá na poštovní známce a na cestě do Austrálie. Vykuk Tom ovšem nelení, okamžitě se do celé záležitosti zaplete... obsah jako první 10 / 2010(5.10.2010)

 • luccash
  *****

  Pamatuju si to cestovani na znamkach :)(20.7.2010)

 • cyphercz
  ***

  Zdravím všechny cestovatele, kteří si stejně jako já našli cestu k tomuto filmu viděného v našem dětství! Pamatuju si, že jako malej jsem byl z Vykuka Toma a jeho pokračování naprosto unešen, v paměti mi utkvěly hlavně scény s přechodem z reálného světa na známku za hudebního doprovodu "one man band". No po cca 20 letech jsem si film našel na youtube a nostalgicky sledoval ten poměrně dost amatérský počin... Hodnocení je tak pro mě dost těžký, jako dítě bych mu dal 6 z 5, jako dospělý objektivně max. 1 z 5, takže nejjednodušší budou neutrální 3 hvězdy:)(25.8.2014)