Hořká komedie autora Petra Zelenky a režiséra Zdeňka Zelenky z roku 1991 je víc drama než komedie. Titulní hrdinka paní Hrabětová (Jiřina Bohdalová) je přesně ten typ člověka, jemuž se říká "žena z lidu". Trochu domovnice, trochu dobračka. Trpí komplexy, že nikdy nemohla o ničem a o nikom rozhodovat. Až jednou dostane příležitost - a vyroste. Sama ve vlastních očích. Z malé ušlápnuté ženičky s myšíma, ulekanýma očkama se stane vášnivá "lavina". Na pohled zmatečná a neregulovatelná, v hereckém podání ovšem velmi přesně ztvárněná, protože i chaotické výbuchy hořké komediálnosti umí jedna z nejoblíbenějších českých hereček zahrát opravdu výtečně. (oficiální text distributora)

Masai

Vlastně tenhle TV film nemám moc ráda, ale to hlavně proto, že Bohdalová tu klasickou panelákovou drbnu ztvárnila tak dobře, že se na to skoro ani nedá koukat. Takový socialistický bulvár :o) No něco otřesnýho :o) Protipól v podání sympatické Freimanové a Preisse a manžela v podání pana Somra, který má sice trpělivosti na rozdávání, ale bezedná jeho trpělivost taky není. ()

Hombre8

Bohdalka znovu dokázala, že je velká herečka a nejen v televarieté pitvořící se husička. Skvělý výkon ve skvělé režii, podle skvělého scénáře. Tyhle typy jsou paní Bohdalové šité na míru. Psychologie postavy zvládnutá na 1*. ()

vipi

Tak jelikož jsem tohle zažil, když mi táhlo na 18, tak tomuhle musím dát plný počet. A když jsem viděl, jak se Bohdalka ještě přeříkává s Preissem, když ho tahá za rukáv, tak prostě musím uznat, že je to skvělá herečka. Jako člověk asi moc extra nebude, ale každý máme nějaké chyby.  No a ke scénáři, kdosi tady psal, že nesdílí pocity lidí, kteří to zažili. Tak já musím říct, že asi pět scén(prakticky doslova stejných) jsem zažil v našem paneláku. Lze říct, že jsem rád, že některé postavy v reálu již nežijí a já se stejně odstěhoval do baráku na venkově. ()