Už se vám někdy ztratily dveře od bytu? Pravděpodobně ne a buďte rádi, poněvadž nahradit takovou ztrátu není tak snadné. O tom, i o mnohém jiném, například o vztazích mezi lidmi, špičkování mezi sousedy Papírníkovými (P. Nárožný a J. Synková) a Laštovkovými (J. Kemr a P. Popelka), vypráví tato malá televizní komedie, kterou natočil podle scénáře M. Čepelky a Z. Svěráka v roce 1976 L. Smoljak (Česká televize)

Hombre8

Parádní komedie. Dodnes používám s oblibou Lohniského hlášku a slzách radosti a slzách smutku. Excelentní výstup! ()

evangelik

Hmmm, v té době jsem tuhle taškařici neviděl, to jsem divadlo J.C. ještě neznal. Od "Cimrmanů" bych ale očekával inteligentnější zápletku. Nárožného moc nemusím. Moc přehrává, moc afektovaný. ()

Accacia

Tak malé dílko a tak velké! "Možná ještě vošklivější než témhleten." na pokraji smrti od smíchu. Co chcete od Svěráka a Miloně "Markétky" Čepelky... ()

Drslw

Aaaaaale no! Keby a) buď dovolili hercom prispôsobiť si repliky podľa ich naturelu; alebo b) prinútili ich hrať to tak, ako to autori napísali a predstavovali si - potom možno. Avšak vzhľadom na TV - ok. ()