Barák

• USA The House
Trailer

Temná animovaná komedie o záhadném domě, ke kterému se v různých obdobích vážou životy chudé rodiny, úzkostlivého investora a otrávené paní domácí. (Netflix)

Trailer

luka4615

Fantastická práce s atmosférou, neotřelou animací a loutkami, kterou ale podkopávají poněkud slabší příběhové linie, které občas vypadají až zbytečně moc artově. Je to vážně veliká škoda, jelikož potenciál na vydařený temný snímek zde skutečně byl. (Netflix) „Time to get you a home.” ()

BOURQUE

Možno to už nebude náhoda, že v poslednom období sa Netflixu viac darí na fronte animáku ako klasických filmov. Animovaný film The House obsahuje tri krátke samostatné príbehy, formou a predovšetkým obsahom sú spíš určené dospelým divákom. Každý príbeh má čo povedať a vďaka dobrej koncepcii a vytvorenému prostrediu bude potrebný opätovný návrat, aby ste si mohli objaviť ešte neobjavené detaily. Vtipné scény tu takmer nie sú, do popredia sa dostávajú komornejšie tóny a obsahy. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

honajz2

Tři velmi divné povídky. Stylem mají nejblíž Gondrymu, Kaufmanovi a Jonzemu a občas je i dost jasně poznat, kde na ně autoři odkazují. První povídka je laděná hlavně jako mysteriózní, s pár hororovými scénami a pár drobnými pokusy o absurdní humor, které ale kvůli té tajemné atmosféře nevyniknou. Jinak je ta atmosféra ale dost slušná, jen mě zklamalo, že je záhada onoho domu a jeho podivného architekta je jen takovým pozlátkem a nikam nevede (ačkoli ta atmosféra se tváří, že ano), že se dá celkem rychle odhadnout, k jaké myšlence to dospěje a že zvrat v závěru vyloženě odkazuje na Gondryho segment v Tokiu!, jenže tady je použit jen jako prvoplánový šok, zatímco u Gondryho byl mnohem sofistikovanější. Druhá povídka je takový pokus o komedii ve stylu Kaufmanových filmů, tz. bizarní námět, netradičně zpracovaný a s jeho dost zvláštním humorem, který ne každému sedne a ne každý ho bude chápat jako humor. Mě ale sedí a tak jsem tu pár kreativních scén ocenil a lehce se u nich i pobavil (hlavně u tančícího hmyzu), ale pořád je to jen snaha. Nefunguje to tak dobře jak by mělo, místy je to celkem nuda a ten příběh o invazi škůdců horších než je hmyz sice má něco do sebe, ale pracovat se s ním podle mě dalo daleko líp. Třetí povídka je poetický nonsens. Je lehké mu kvůli jeho melancholické atmosféře podlehnout, ale taky je lehké poznat, že to vlastně nic neříká, že to pořádně nevygraduje a že obsahově je to skutečně prázdné. Ani k tomu dosáhnutí zenu, ke kterému to ke konci začínalo spět, to nedošlo. Na jednu stranu jsem za to rád, protože bych tu zase musel vypisovat, v čem mi tahle buddhistická myšlenka nesedí, ale na druhou stranu lepší nějaká myšlenka než žádná. Tady se vlastně jenom hlavní hrdinka (která pro mě byla napřič všemi povídkami nejsympatičtější) pohne z místa i s tím místem a tím to končí. Snad se to dá vztáhnout jen k tomu, že to bude nový začátek pro ten dům, ale vzhledem k tomu, že je to jediný spojovací prvek všech tří povídek, tomu moc nevěřím. Navíc to začalo sakra slibně, zjevně postapokalyptický svět zatopený vodou, do toho tři naprosto odlišní kočičáci žijící v jednom z posledních domů, do kterých se dá dostat, do toho vtipné scény včetně narážek na ezoteriky... Už jsem si fakt myslel, že tohle bude přesně ta povídka, která mi sedne nejvíc. Ale ono to nakonec dopadlo stejně, jako ty dvě předchozí, Proto jsem je taky nehodnotil zvlášť, protože by u nich hodnocení bylo vždycky stejné - a to 3*. Každá z těch povídek má něco do sebe, asi na ně jen tak nezapomenu, ale každá mi nemalým počtem věcí vadí. Chtělo to prostě nějaké celistvější a silnější uchopení, ale co jsem viděl pár povídkových filmů z poslední doby, mám pocit, že je to problém snad v každém. 3* ()

M.i.k.e

kouzelně animovaná poloartovka v Andersonovském stylu (nejednou sem si vzpomněl na Fantastic Mr.Fox),která nabízí tři různé příběhy/povídky,které spojuje titulní dům.Jednotlivé kapitoly sice mají svoje slabší chvilky,ale ve finále mě bavily všechny tři - nejvíc pak ta prostřední. Santaolallova hudba výborná...70% ()

Sopholojong

Druha, najpodobenskejsia (dnesna migracia, triedne rozdiely, drza spodina) poviedka bavila najviac... obsahovo najsytenejsia. Prva, deti v ohrozeni "involvujuca", je az "selickovsky" vyanimovana, ale do prazdna vysumejuca (rodicia kusmi nabytku - WTF?), kdezto ta tretia je nametovo najvtahujucejsia, ale napovie najmenej, akoby bola len vysekom z nejakeho rozsiahlejsieho celoveceraku (povod zatopenia, kto je na rodinnej foto?), ktory by som si ale rad pozrel. Forma animacie nezvycajna, ale opantavajuca. ()