Barák

• USA The House
Trailer

Temná animovaná komedie o záhadném domě, ke kterému se v různých obdobích vážou životy chudé rodiny, úzkostlivého investora a otrávené paní domácí. (Netflix)

Trailer

M.i.k.e

kouzelně animovaná poloartovka v Andersonovském stylu (nejednou sem si vzpomněl na Fantastic Mr.Fox),která nabízí tři různé příběhy/povídky,které spojuje titulní dům.Jednotlivé kapitoly sice mají svoje slabší chvilky,ale ve finále mě bavily všechny tři - nejvíc pak ta prostřední. Santaolallova hudba výborná...70% ()

SpicyNugget

Tři příběhy a jeden dům. V prvním sledujeme rodinku s dvěma holčičkami, která se přestěhuje do nového domu. Něco tu ale nehraje. Schody střídavě mizí a objevují se, stavaři jsou divní a rodiče se taky začnou chovat divně… V druhém se objeví pan myšák, pracovně vytížený investor. Nabízí dům ke koupi, ale nemá štěstí. Až jednou se objeví paní myš se svým mužem a ti chtějí dům koupit. Jenže prohlídku protáhnou na pěkně dlouho a v baráku se v podstatě usalaší. Nakonec pana myšáka dostanou do nemocnice… A ve třetím vystupuje paní kočka jako fakt znechucená paní domácí onoho domu. Má dva podnájemníky, kteří jí ale lehce pijou krev, protože neplatí penězi, ale rybami a kameny. Což jí je k prdu. Barák schvátila záplava, ale ona chce zůstat a dům opravit… Inu, co bych k tomu napsala. První a třetí příběhy byly zajímavé. Díky zvláštnímu vyobrazení postav byla celková atmosféra temná, hutná a opravdu nepříjemná, což bylo super. Druhý příběh mě bohužel neoslovil. ()

Buxo

Stop-motion animácia krásne dopĺňa creepy atmosféru troch príbehov. Každý máme svojské chápanie umenia, a preto vám poskytnem svoj pohľad naň. Film znázorňuje v prvom snímku rodinu, ktorá je svojimi príbuznými zavrhnutá pre svoje majetné pomery. Otec rodiny spolu s matkou sa dostanú do situácie kedy sa môžu všetkého vzdať a spolu s deťmi sa presťahovať do nového. Rodinka padá do pasce šialeného architekta a stáva sa jeho hračkami. V tomto obraze vidím pohľad na nezdravé prepadnutie materialistickým túžbam. Druhý obraz som vôbec nepochopil, preto to zhrniem asi ako osobnú traumu zo životného štýlu niektorých ľudí. Posledný obraz bol optimisticky vzatý a padol po prvom a druhom na úrodnú a upokojujúcu pôdu. Dom ktorý zažil toľko ľudského nešťastia zažije obrodu, očistenie a nový začiatok podobne ako jeho obyvatelia. Vydá sa naprieč novým horizontom a zanechá svoju minulosť za sebou. Takto som film pochopil v jednotlivých obrazoch ja. Bol to zvláštny zážitok a ak nieste zvyknutí na podobnú animáciu, je to trochu nepríjemný zážitok. ()

luka4615

Fantastická práce s atmosférou, neotřelou animací a loutkami, kterou ale podkopávají poněkud slabší příběhové linie, které se občas snaží vypadat až zbytečně moc artově. Je to vážně veliká škoda, jelikož potenciál na vydařený temný snímek zde skutečně byl. (Netflix) „Time to get you a home.” ()