Americký snímek Oko tygra je zdařilým akčním filmem s motorkářskou tématikou. Bývalý vězeň a veterán z Vietnamu Buck Mathews (Gary Busey) žije co nejnenápadnější a nejklidnější život ve svém rodném městě. Avšak místní zkorumpovaný šerif (Seymour Cassel) by udělal cokoli, aby Bucka z města vyhnal, a proto nijak nezasahuje, když přijede motorkářský gang vedený Bladem (typický zlosyn William Smith), který má za cíl Bucka zabít. Buck ale nemá na své straně vůbec nikoho, a tak se s prosbou o pomoc obrátí na poctivého policajta J.B. Deverauxe (Yaphet Kotto). Ten však má už jen pár dní do důchodu a nechce se do ničeho zaplést. Buck nakonec zjišťuje, že jakožto "klaďas" bude muset záviset na "záporňákovi". Tím je hispánský drogový boss, který dluží Buckovi laskavost. Když jde do tuhého a Buckovi brutálně zavraždí ženu a unesou dceru, přidá se k závěrečnému útoku proti nájezdnickým motorkářům i Deveraux. Vrcholem boje o přežití je pak duel mezi Buckem a Bladem. Film se sice nevyhýbá osvědčeným schématům, avšak poctivě odvedená filmařská práce se v tomto případě rozhodně postará o dobrou zábavu. (oficiální text distributora)

walkingdead

Já si nemůžu pomoct, ale mně se tyhle filmy prostě líbí, ať jsou sebenelogičtější. 80. léta byla vyvrcholením zlaté éry akčního žánru a bohužel i začátkem konce, pár slušných se ještě natočilo v 90. letech, ale v posledním desetiletí, kdy vše stále více směřuje od skutečné akce jen k co "nejpropracovanějším" efektům, je tenhle žánr prakticky zabitý. Konkrétně tenhle film je zajímavý i svým obsazením, ať už je to Yaphet Kotto nebo v na své poměry netradiční úloze hlavního klaďase Gary Busey. P.S. Hodně krutý byl životní osud Buseyho filmové dcery Judith Barsi . ()

Boudyy

Prostě akční osmdesátky! Jo, to byly zlaté časy. Nikdy dříve a ani potom se netočily takovéto akční trháky. Je to sice hodně neobjektivní, ale já musím dát čtyři hvězdičky. Přímočarý děj, řádně nasraný hlavní hrdina a parádní akční cesta za pomstou. Prostě jízda! ()

johnsnow

Taký priemer ktorý neurazí ani nenadchne ale očakával som oveľa viac, málo ručnej akcie a prestreliek, nevyužitie obrneného autiaku a tak podobne. Skrátka som sklamaný lebo som očakával čosi peckovejšie. Avšak dávam 3* až tak hrozné to zas nebolo ale druhý raz by som to už asi nedal. ()