Divnosvět

• USA Strange World (více)

Celovečerní snímek Divnosvět představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům. Původní animovaná laskavá komedie inspirovaná klasickými dobrodružnými příběhy mapuje vztah tří generací rodiny Cladových, které musí vyřešit vzájemné neshody a společně překonat nástrahy nádherného, avšak i velmi nebezpečného Divnosvěta. (Falcon)

Wolfchant

Špatne by to nebylo až na to že už i do pohádky tahají buzny .No ale co člověk může chtít po Američanech .Chudák zakladatel Disney se musí obracet v hrobě . ()

Nikuliatko odpad!

Mohla to byť pekná rozprávka ale toto do detského sveta vôbec nepatrí. Veľký risk zo sveta disney verím ze to bolo posledný krát.Za mňa proste nie!! ()

jure_rak odpad!

Chcete způsobit smrt Václava Klause st.? Pusťte mu to. Enviromentální zápletka přitažená za vlasy, kterou vyřeší jedině homosexuální syn hlavního hrdiny, protože je asi jediný vnímavý a citlivý a ostatní jsou jen alfa samci se zatemněný mozkem, protože myslí jen na sex se ženskou. Teď ale vážně - co je moc je moc, přesně kvůli tomuto začne mít většina lidí celého slavného LGBTQ+ plné zuby. Opravdu nechápu, co to má co dělat ve filmu pro děti? Neskutečně kontraproduktivní počin. Jednoznačný odpad. ()

Zoue

wow - recenzie ma teda dostali, toľká nenávisť, nie len homofóbovia, rasisti ale že niektorým vadí aj hendikepovaný pes? 🤮 užite si rozprávku, reprezentácia je tam pre všetkých, nie len pre hetero belochov ()

mp5991

Nemíním tento film shazovat kvůli jedné gay postavě (tradičně vložené tak aby všechny scény stačilo předabovat nebo vystřihnout, protože za svými politickými tématy si tvrdě stojíme jen v zemích, kde to nevadí), ale bohužel musím říct, že na Disney poměry je tenhle film poměrně špatný. Je to dost očividná metafora k otázce klimatu a upřímně je teda podaná způsobem, který od nějakého řešení spíše odrazuje, ale to je asi vedlejší. I tak má Disney na víc, vytvořili sice docela hezký svět, ale tím to končí. Postavy nejsou ničím moc zajímavé, není tu žádný silný moment, děj celkově působí jakoby pro samou politiku zapomněli, že dělají film. Dá se to vidět, ale je to asi jediná moderní Disneyovka (remaky nepočítám), ke které zřejmě nebudu mít potřebu se vracet. ()

Arithebunny

Staré konzervy určitě budou vytýkat LGBTQ prvky, barevné manželství apod., nicméně mě, jakožto zástupci mladší generace, se právě tyto drobné detaily líbily. Tvůrci  je totiž do filmu nenacpali násilím, nýbrž jimi jen tak lehce pocukrovali děj a děti sledující Divnosvět budou mít v podvědomí, že je normální zamilovat se do kohokoliv chtějí, je normální mít nějaké postižení apod. Tento film nemá být trhák v Kinematografii a ani se o to nesnaží. Je to příjemný film o rodině a rozdílných názorech o smyslu života, odehrávající se ve světě, který je mimořádně zajímavý a dobře technicky provedený. ()

sh3riff

Řekněme moderní verze "byl jednou jeden život" a zároveň první oficiální Disney film s hlavní postavou LGBTQ. ()

majorzeman13

Divnosvět je po stránce animace a vizuální stránky filmu hezká,pěkná podívaná. Hodně tomu pomáhá stopáž snímku,kdy ta hodinka a půl uteče a biják tedy nenudí... Holt ostatní je podprůměrné. Sice animák moc nenadchne,ale ani neurazí ( "i když ta náklonnost chlapců je už moc" ). Hodnotil bych tak kolem 55 - 60 % ! ()

OBU4JDLB odpad!

Za normálnych okolností by som dal tri ale skôr len dve hviezdičky, za generický, gýčovitý príbeh podľa šablóny. Kvôli propagande dávam odpad. ()

StarFsh

Nevadí mi, že sú filmy o ekológií. Nevadí mi, že sú filmy o tolerancii k iným náboženstvám a sexuálnym orientáciám. To, čo ma na tomto filme doslova serie je to, že záchranu planéty a toleranciu presadzujú doslova násilnou formou. Ako keď nejaká banda vypatlaných idiotov v mene nejakého dobra zablokuje cestu a je im úplne jedno či ľudia, ktorých tam držia ako rukojemníkov neprídu kvôli ním o prácu alebo o peniaze a či budú mať potom vôbec čím zaplatiť faktúry a hypotéky. ()

Elanornegra

Veľmi sa páčila tematika na spôsob Indiana Jones, aj farebne. Vizuál pekny, dej relatívne priemerný, trojgeneracne vzťahy tomu dali aj niečo na zamyslenie. Obcas mi to pripomenulo aj Avatara. Záver opäť priemerný, ale pekny…. Aj vďaka tematike….75% ()

tein

Další woke culture výplach malých dětí, kterým se opět násilím a zcela zbytečně ukazuje jak je hrozně cool být gay, a že je důležitější když se přitahují protiklady ve smyslu černé a bílé než muže a ženy. Příběh taky stojí za starou bačkoru ale hlavní je, že je to politicky korektní. Spíš než jako pohádka to působí jako propaganda moderních postojů k mnohým kontroverzním tématům. Vypadá to jako by AI generátor filmů dostal zadání: animák, Indiana Jones, Cesta do středu země, Avatar, Byl jednou jeden život, ekologie, woke, homosexualita, hodně barev (i těch týkajících se barvy kůže), zženštilí chlapy bez koulí, drsný ženský s koulema. ()

oerdnj

Ptal jsem se vlastních dětí (5,7,9), čemu ve filmu nerozuměly, a dozvěděl jsem se, že nechápaly, kde otec/děda vzal plamenomet a proč měl oranžové brýle. Takže pokud se děsíte toho, že se vás vlastní děti zeptají, proč se mají dva kluci rádi, tak byste s nimi o tom sexu už měli začít mluvit, aby to nejmírnější, co donesou domů, dalo vyléčit antibiotiky… ()

Neikn

Kdyby tam necpali LGBT, tak klidně přehlédnu to že je tam zase moc zohledňována rasová diversita, jinak zajímavý a záhadný animák. ()

Thane

Klasicka celkem pekna pohadka se skvelym intrem ktera si dovolila tu drzost ze je angazovana. Tou angazovanosti myslim poselstvi ze si nemame nicit prostredi ve kterym zijeme. To je samozrejme tak dramaticky a neomluvitelny ze si to zaslouzi aby tu bylo takhle nablito. Strasny 🙈. Pokud nejste uplni idioti tak si z toho odnesete aspon to ze si do deti nemame projektovat vlastni cile a predstavy. A to dela sice klasicky ale pekne. ()

cmeldova odpad!

Film jsem po 10 minutách vypla. Nehodlám dětem skrz filmy a už vůbec ne skrz pohádky vsugerovávat, že pubertální homosexuálové jsou naprosto v pořádku. Tohle je fakt k blití ()

Luluk

ASi to není špatný animák, ale už mě ta protlačovaná genderová vyváženost přestává bavit. Vše má jít v přijatelném měřítku, ale tady to vyloženě bije do očí. A ještě ten pejsek bez nožičky! Ale animace dobrý. ()