Divnosvět

• USA Strange World (více)
Trailer 2

Celovečerní snímek Divnosvět představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům. Původní animovaná laskavá komedie inspirovaná klasickými dobrodružnými příběhy mapuje vztah tří generací rodiny Cladových, které musí vyřešit vzájemné neshody a společně překonat nástrahy nádherného, avšak i velmi nebezpečného Divnosvěta. (Falcon)

Trailer 2

RyanRainheart

Klukům se to líbilo, mě už teda o poznání méně a není to tím, že by mi vadilo, že mamka je černoška a syn gay. Prostě to nemělo pro mě žádný zajímavý příběh, záporná postava zde prakticky neexistuje a hodně se tu řeší rodinná traumata a vztahy. Jo taťka Search se někdy choval tak, že jsem z toho až měla osypky. Trochu mi vadilo i to, že všechno je to hrozně barevné, stylizované do růžové a postavy jsou naanimované přesně stejným stylem, jako v předchozím Encantu, Raye či Vaianě. Nevím, v poslední době Disney nedokáže přijít s žádným zajímavým příběhem, zoufale mu chybí kreativita a nějak se mi čím dál tím víc zda, že doby kdy jsem tak "žrala" Na vlásku jsou nějak pryč. ()

M.i.k.e

docela mě zarazilo zdější dost nízké hodnocení a až pak mi došlo, že je to hlavně díky tomu že místním fobům musela z tohoto animáku hned několikrát prasknout cévka.Je přece jasné, že naše děti musí znát jen tu jedinou pravdu a to sice že rád může mít akorát muž ženu, ženy patři ideálně do kuchyně a psi mají vždy a za všech okolností čtyři nohy...anyway. Když si odmyslíme, že to, že je tu třínohý pes, jedna postava je gay a jsou tu mimo jiné i silné ženské hrdinky, nemá nijak zásadní vliv na příběh, dostaneme vizuálně fajnový animák plný zajímavých nápadů, který v sobě nese zajímavou pointu (což bude pro mnohé taky nesnesitelné protože ekoagitka). Bohužel si ale nejsem úplně jistý, že děti pro které je tohle určené primárně to poselství budou schopné pobrat a rozluštit, ale také je dost možné že se pletu. Tak jako tak, v hodnocení na výš než tři jít nemůžu, protože ač je tu hodně pozitiv, v jádru Divnosvět nepřináší nic moc navíc a připomíná spoustu jiných a lepších. Na jedno podívání je nicméně úplně ok...60% ()

filmfanouch

Divnosvět je další fajn disneyovkou, které se nedají upřít ambice, ve finále je to ovšem celé pořád až příliš velká sázka na jistotu, která krásně vypadá, dobrodružným podívaným vzdává poctu slušně, geologická a rodinná poselství ovšem ve finále nejsou tak silné. Walt Disney Animation Studios bude nadále patřit mezi špičky na animovaném trhu, vrcholům studia by ovšem Divnosvět nemohl být vzdálenější.... ()

strachon

Pěkné hlavní poselství, vizuálně nápadité prostředí, pár vtipných scén, ale celé je to poslepované trochu na sílu, chybí tomu něco navíc. Pozitivní je, že se Disney konečně rozhoupal alespoň ke gay postavě, jejíž gayství není jen prvoplánově posměšnou karikaturou, ale naprosto přirozenou věcí. Ženy nejsou jen uťápnuté puťky nebo obletované krásky. A muži s jejich ješitnými představami o rodovém nástupnictví jsou po právu nakopáni do příslušných míst. ()

VanTom

Ani špičková animace nedokázala přebít výraznou šablonovitost a sterilitu příběhu, postav, ve výsledku i titulního světa. Dobrodružné prozkoumávání, bujaří hrdinové (z maličké zemičky mezi horami opět kompletně multi-kulti-rasoví), komická "zvířátka", velkolepé akční scény či průzračné ekoposelství, nic z toho mě nebavilo ani nestrhlo. Nejvíc šustily papírem propagované rodinné hodnoty, spor&smíření otců se syny přetvářenými k jejich obrazu (průzkumník v. farmář). ()

• Rodinný trojnohý pes nebol pôvodne súčasťou príbehu. Radu zahrnúť takúto postavu dostal pracovný tím od legendárneho scenáristu Burnyho Mattinsona. (Arsenal83)
  • Lucy Liu sa musela stretnúť s pracovným štábom trikrát, kým svoju rolu prijala. (Arsenal83)

Související novinky