Divnosvět

• USA Strange World (více)
Trailer 6
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Sci-Fi / Rodinný
USA, 2022, 103 min

Celovečerní snímek Divnosvět představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům. Původní animovaná laskavá komedie inspirovaná klasickými dobrodružnými příběhy mapuje vztah tří generací rodiny Cladových, které musí vyřešit vzájemné neshody a společně překonat nástrahy nádherného, avšak i velmi nebezpečného Divnosvěta. (Falcon)

Trailer 6

koty2201

Neviem čím to je, ale po Encanto a Buzz Lightyear je toto ďalší animák, ktorému ako keby niečo chýbalo. A pritom Lightyear bol pre mňa lepší zážitok ako toto a Encanto. Akosi to Disneymu s tými rozprávkami či už od Walt Disney Animation alebo od Pixaru nejde. Tak snáď to je tiež len nejaké slabšie obdobie ako v prípade ich MCU. Strange World má všetko, čo by správny animovaný film mal mať. Má to nejaký odkaz, dobrodružstvo, ponaučenie a fajn hrdinov. Ale nejak to nefunguje a napriek všetkému to je trochu nuda. Fantazijný svet je prekrásny a plný života a zároveň je to najväčším plusom filmu. Ale zvyšok je taký trochu bez duše a mdlý. Taktiež sa mi nepáči to neprirodzené napĺňanie hollywoodskych kvót, kedy každý film musí povinne obsahovať všetky rasy, pohlavia a orientácie. Mne by to nevadilo, ale je to tam také vopchané nasilu na môj vkus.  Čiže nebola to zlá rozprávka, ale chýba jej čaro a srdce. Snáď sa to nabudúce podarí lepšie. ()

oveckaoa

Vykastrované Disney postavy vypadají jak z Moany a Encanta námět je obšlehnutý z Vzhůru do oblak (tam byl lépe zpracovaný) nápad z umírajícím světem taky z Moany  a to je asi tak vše. Místo, aby se to zabývalo tím světem tak se to shrne do věty  všechno tě chce zabít jen tenhle flek a tento tvor co pouští malé tvory ne a tím představení světa končí.  Film má jen jeden song akorát Disneymu se nechtělo platit tak je bez zpěvu a jediné co stojí za pochvalu je 3 nohý pes naopak nemyslím si, že je dobrý nápad dát do animáku homosexuální postavu  pochopím to ještě v marvelovkách a hraných pohádkách, ale u animáku kde je vysoká šance, že na to půjdou malé děti ne. 60 procent P.s. za 25 roků nebyl schopný dospělý zkušený chlap zjistit jak se dostat přes jezero kde se umírá ačkoliv nejspíše viděl, že nad ním létají okřídlení tvorové. ()

RyanRainheart

Klukům se to líbilo, mě už teda o poznání méně a není to tím, že by mi vadilo, že mamka je černoška a syn gay. Prostě to nemělo pro mě žádný zajímavý příběh, záporná postava zde prakticky neexistuje a hodně se tu řeší rodinná traumata a vztahy. Jo taťka Search se někdy choval tak, že jsem z toho až měla osypky. Trochu mi vadilo i to, že všechno je to hrozně barevné, stylizované do růžové a postavy jsou naanimované přesně stejným stylem, jako v předchozím Encantu, Raye či Vaianě. Nevím, v poslední době Disney nedokáže přijít s žádným zajímavým příběhem, zoufale mu chybí kreativita a nějak se mi čím dál tím víc zda, že doby kdy jsem tak "žrala" Na vlásku jsou nějak pryč. ()

filmfanouch

Divnosvět je další fajn disneyovkou, které se nedají upřít ambice, ve finále je to ovšem celé pořád až příliš velká sázka na jistotu, která krásně vypadá, dobrodružným podívaným vzdává poctu slušně, geologická a rodinná poselství ovšem ve finále nejsou tak silné. Walt Disney Animation Studios bude nadále patřit mezi špičky na animovaném trhu, vrcholům studia by ovšem Divnosvět nemohl být vzdálenější.... Více zde ()

KaterinaSkop

Příběh nebyl nic převratně originálního ale musím vyzdvihnout jak nikdo neřešil, že mamka s taťkou jsou očividně dvě různé národnosti, syn je gay a pes má jen tři nohy. Přesně tak by to podle mě mělo být, a ne na sílu poukazovat na odlišnosti a brát je jako něco extra. Ale nebudu lhát, ten pes mě fakt zajímá. ()

• Se sedmi hlasovými herci jde o nejmenší hlavní herecké obsazení v dosavadních disneyovkách. (Jaren)